Laurențiu Reghecampf a reacționat după ce a fost pus sub urmărire penală: ”Victima sunt eu!”

17.09.2016, 18:00, Digi Sport 1
FC Voluntari FC Voluntari
    Final de meci în Gruia! CFR se impune cu 5-0 în fața celor de la FC Voluntari!
  • 90+3 | Goluri
    Goooollll CFR!!! Goooolll Gomelt! Decarul clujenilor înscrie cu un șut plasat de la marginea careului mic!
  • 90+2 | Schimbări
    Căpățână vede cartonașul galben.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Tiago Lopes vede cartonașul galben după un fault asupra lui Ivanovici.
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la CFR! Iese Ruiz și intră Ene!
  • 77 | OcaziiCFR Cluj
    Omrani putea să-și treacă în cont dubla însă șutul său de la marginea careului de 16 metri este respins în corner de Bornescu.
  • 73 | Goluri
    Goooollll CFR!!! Goooollll Omrani!!! Atacantul intrat în locul lui Cristi Bud a reușit să înscrie la debutul pentru CFR Cluj. Francezul scapă spre poarta ilfovenilor, îl driblează pe Bornescu și trimite în poarta goală.
  • 70 | Schimbări
    A doua schimbare la CFR! Iese Bud și intră Omrani!
  • 66 | Schimbări
    Ultima schimbare la FC Voluntari! Iese Cernat și intră Lungu!
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la CFR! Iese Nascimento și intră Sorsa Tomislav!
  • 57 | Goluri
    Goooollll CFR!!! Goooollll Bud! Cristian Bud reușește primul său hat-trick în acest sezon de Liga 1 cu un șut din interiorul careului de 16 metri. Golul lui Bud a venit după ce Nouvier nimerise bara porții lui Bornescu.
  • 54 | Schimbări
    A doua schimbare la Voluntari! Iese Tăbăcariu și intră Bălan.
  • 51 | Goluri
    Gooollll CFR!!! Gooollll Bud!!! Atacantul echipei antrenate de Vasile Miriuță reușește dubla. Bud este găsit excelent de Ruiz care-l învinge pe Bornescu cu un șut frumos de la marginea careului de 16 metri.
    Prima schimbare la FC Voluntari! Iese Popadiuc și intră Căpățână!
    A început repriza secundă! FC Voluntari a avut lovitura de start!
    Pauză în Gruia! CFR conduce cu 1-0!
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Horj vede cartonașul galben după un fault la Novac.
  • 44 | OcaziiCFR Cluj
    Novac este la un pas de autogol, după ce respinge greșit o minge, dar Bornescu reușește să respingă.
  • 37 | OcaziiCFR Cluj
    O nouă ocazie de a egala pentru Voluntari! Ivanovici șutează periculos din interiorul careului de 16 metri însă Mincă este la post și reține.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Nascimento vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Acsinte.
  • 21 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie importantă pentru FC Voluntari! Marinescu bate bine o lovitură liberă dar fundașii echipei din Gruia reușesc să respingă! Jucătorii lui Florin Marin au cerut penalty pentru henț.
  • 13 | Faze meciCFR Cluj
    Nascimento șutează periculos din lovitură liberă însă Bornescu este la post și respinge în corner.
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Acsinte vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Rus.
  • 9 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie uriașă pentru CFR! Nouvier îl găsește bine în careu pe Ruiz al cărui șut este respins însă în corner de Bornescu.
  • 6 | OcaziiCFR Cluj
    FC Voluntari ripostează prin Marinescu. Șutul său de la aproximativ 25 de metri este reținut însă de Mincă.
  • 4 | Goluri
    Gooolllll CFR!!! Gooollll Bud!!! Nouvier îl găsește excelent în careu pe Cristi Bud care marchează cu o lovitură de cap de la marginea careului mic.
  • 3 | Faze meciCFR Cluj
    Primul șut pe poartă aparține celor de la CFR Cluj! Ruiz șutează de la peste 20 de metri însă Bornescu reține cu siguranță.
    A început jocul! CFR Cluj a avut lovitura de start!

CFR - Voluntari 5-0. Clujenii au făcut spectacol în Gruia

CFR Cluj a reuşit din nou o victorie categorică pe teren propriu. Jucătorii lui Vasile Miriuță s-au impus cu 5-0 în fața celor de laFC Voluntari.

Contra lui FC Voluntari, Cristi Bud a deschis scorul în minutul 4, după centrarea lui Nouvier. Mijlocaşul francez a oferit apoi o nouă pasă excelentă pentru Juan Carlos Ruiz, dar spaniolul nu l-a putut învinge pe Bornescu.

Gomelt a trecut şi el apoi pe lângă gol, iar Novac a fost la un pas de autogol chiar înaintea pauzei. Bud a reuşit dubla în debutul părţii secunde cu o execuţie de efect, iar şapte minute mai târziu şi-a completat primul său hat-trick al sezonului în Liga 1, după ce Nouvier lovise bara.

Bud a fost înlocuit în minutul 71 de Billel Omrani, care şi-a trecut numele pe lista marcatorilor la doar a doua atingere de balon. Francezul de 23 de ani putea face dubla, dar Bornescu s-a opus, însă, în prelungiri, croatul Gomelt a stabilit scorul final, 5-0 pentru CFR Cluj.

Etapa viitoare, CFR Cluj va juca pe Arena Naţională, contra Stelei, în timp ce FC Voluntari va primi vizita lui CSU Craiova.

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

boboc

Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună...

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”