Superliga Stage 25: CFR 1907 CLUJ vs RAPID BUCURESTI Romania Superliga stage 25: CFR 1907 CLUJ vs. FC RAPID BUCURESTI, d
Live Video&Text CFR Cluj - Rapid 3-2, ACUM, în direct la Digi Sport 1. Giuleștenii au ratat penalty

• 89 | Faze meciCS U Craiova
    Acțiune de atac personală a lui Grădinaru, mijlocașul a șutat și la poartă, dar pe direcția lui Calancea, care a reținut fără emoții.
  • 85 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Simon Măzărache, a intrat RAMBE.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    KAY pentru un fault asupra lui Pena.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOL CHIAJNA: 1-1! MARIAN CONSTANTINESCU a restabilit egalitatea, în urma unei superexecuții, cu călcâiul, pe spate, din interioul careului de 16 metri.
  • 74 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Bancu, a intrat GUSTAVO.
  • 73 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE CHIAJNA. A ieșit Roșu, a intrat MARIAN CONSTANTINESCU
  • 73 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE MARE Chiajna. Grădinaru a avut șansa de a restabili egalitatea, dar șutul său a trecut milimetric de bara din dreapta porții lui Calancea.
  • 69 | OcaziiCS U Craiova
    Acțiune frumoasă de atac a celor de la Craiova, Ivan i-a pasat lui Rocha, acesta a pasat în centru spre bancu iar ultimul a șutat, dar Bărboianu a respins de pe linia de 6 metri o minge care s-ar fi putut duce în plasă.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    BĂRBOIANU
  • 65 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Băluță, a intrat ZLATINSKI.
  • 56 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CONCORDIA. A ieșit Melinte, a intrat SEREDIUC.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    MELINTE pentru un șut aplicat în spatele lui Măzărache
  • 53 | Goluri
    GOOOOOL CS U CRAIOVA: 1-0, MĂZĂRACHE! Atacantul oltenilor a primit o pasă foarte bună în careu, din partea lui Bancu, după care a reluat în plasa porții lui Bălgrădean.
    A început repriza a doua

PRIMA SCHIMBARE CHIAJNA. A ieșit Koenders, a intrat TINCU

• 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE CRAIOVA! Nuno Rocha a reluat din colțul careului de 6 metri, lateral stânga, dar a trimis peste transversala porții lui Bălgrădean. Faza a plecat de la Vătăjelu, care a centrat de pe stânga, după care Măzărache a deviat cu capul, pe spate, până la Rocha.
  • 41 | Faze meci
    NICUȘOR SILVIU BANCU împlinește chiar azi 24 de ani!
  • 41 | Faze meciCS U Craiova
    Acțiune de atac a celor de la Craiova, Ivan i-a pasat lui Bancu iar acesta a șutat, dar mingea a prins efect și s-a dus în stânga porții apărate de Bălgrădean.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    BĂLUȚĂ pentru un fault comis asupra lui Raul Costin
  • 36 | OcaziiCS U Craiova
    BARĂ CHIAJNA! Lovitură liberă a celor de la Concordia, Cristescu a reluat bine din interiorul careului, dar Calancea, împietrit pe linia porții, a fost salvat de transversală.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    ACKA pentru că l-a ținut neregulamentar pe Grădfinaru
  • 30 | OcaziiCS U Craiova
    Vătăjelu a șutat, fără preluare, de la marginea careului mare, după o minge scoasă în spate de la Măzărache, dar mingea a trecut foarte puțin de bara din dreapta porții lui Bălgrădean.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    NELUȚ ROȘU pentru un fault aplicat asupra lui Buleică.
  • 25 | Faze meci
    PAUZĂ DE HIDRATARE! La ora aceasta, la Craiova, sunt 30 de grade.
  • 24 | OcaziiCS U Craiova
    Băluță a executat foarte bine o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, dar Bălgrădean a deviat în corner.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    KOENDERS pentru un cot aplicat spre gâtul lui Nuno Rocha
  • 9 | Faze meciCS U Craiova
    Pena deviază în corner reluarea cu capul a lui Ivan
  • 3 | OcaziiCS U Craiova
    Buleică trimite la poartă, iar Calancea scoate în ultimul moment în corner.
Emil SăndoiConcordia Chiajna

CS U Craiova - Concordia 1-1. Săndoi a plecat neînvins de pe terenul fostei sale formații

Craiova a ratat şansa să revină pe podiumul Ligii 1 după a doua remiză la rând. Cu fostul antrenor al oltenilor pe bancă, Emil Săndoi, Chiajna a început în atac, iar Buleică l-a testat pe Calancea după doar trei minute. Craiova a replicat în minutul 24, când lovitura liberă a lui Băluţă l-a pus la încercare pe Bălgrădean.

Ratarea primei reprize i-a aparţinut lui Marian Cristescu, bară în minutul 36. Jucătorii lui Mulţescu au început mai bine repriza a doua. Măzărache a deschis scorul din pasa lui Nicuşor Bancu. Tot Bancu putea să dubleze avantajul Craiovei, dar Bărboianu a scos de pe linia porţii. În minutul 73, Emil Săndoi a mutat inspirat, iar Marian Constantinescu a egalat cu unul dintre golurile sezonului, la două minute de la intrarea pe teren.

După 1-1 cu Chiajna, Craiova are deplasare la Voluntari în etapa a noua, iar Concordia are meci acasă cu Botoşani.

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...