”Gigi Becali ar refuza să ofere o primă pentru titlu?”. Elias Charalambous a rostit doar două cuvinte

FC VoluntariFC Voluntari
1 decembrie, ora 18:00, Digi Sport 1
Pandurii Târgu Jiu Pandurii Târgu Jiu
FC Voluntari FC Voluntari
    FINAL DE MECI! Pandurii şi FC Volunatri au terminat la egalitate, scor 1-1, după o repriză a doua mult mai bună decât primele 45 de minute.
  • 90+3 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie Voluntari! Oaspeţii puteau dau lovitura la chiar ultima fază a meciului. Bălan a păcălit din nou pasul la offside al gazdelor, dar a preferat să-i paseze lui Cernat, în loc să finalizeze. "Decarul" ilfovenilor a ratat incredibil, cu poarta goală, dar a fost semnalizat în afara jocului, astfel că un eventual gol nu ar fi fost validat.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Piţian.
  • 81 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie Voluntari! Bălan a ratat o nouă oportunitate de a-şi aduce echipa în avantaj. Lansat foarte bine de Cernat, atacantul ilfovenilor nu a putut trimite în poartă din apropiere.
  • 79 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie Voluntari! O şansă mare şi pentru oaspeţi. Bălan a păcălit pasul la offside al gorjenilor şi a tras la colţul lung, dar pe lângă poartă.
  • 78 | OcaziiPandurii Târgu Jiu

Ocazie Pandurii! Voiculeţ a reluat spectaculos centrarea lui Sânmărtean, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Balauru.

• 75 | Schimbări
    A doua schimbare la Voluntari. A ieşit Căpăţână, iar în locul său a intrat Popadiuc.
  • 71 | Schimbări
    O primă schimbare şi la oaspeţi. Curelea a intrat în locul lui Marinescu.
  • 68 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie Pandurii! Abia intrat pe teren, Ţucudean îi putea readuce în avantaj pe gorjeni. Atacantul gazdelor s-a complicat însă şi a fost în cele din urmă blocat de Balauru.
  • 66 | Schimbări
    Petre Grigoraş riscă şi face şi ultima schimbare. Ţucudean l-a înlocuit pe Antal.
  • 64 | Schimbări
    A doua modificare la Pandurii. Piţian i-a luat locul lui Pîrcălabu.
    Prima schimbare la gazde. Răuţă a intrat în locul lui Grecu.
  • 58 | Goluri
    GOOOOOL Voluntari, 1-1! Balaur a egalat cu o execuţie senzaţională - foarfecă de la 8-9 metri -, după o acţiune de toată frumuseţea a lui Cernat, care s-a distrat cu fundaşii gazdelor.
  • 46 | Final repriza 1
  • 45+1 | Start prima repriza

PAUZĂ LA SEVERIN! Pandurii Tg Jiu conduce cu 1-0, graţie golului marcat de în debutul partidei de Sânmărtean, după o mare eroare a lui Balauru.

• 30 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie Voluntari! O nouă oportunitate irosită de oaspeţi. După ce iniţial a luftat dintr-o poziţie foarte bună, Căpăţână i-a pasat în mijlocul careului lui Cernat, care a tras din prima, dar pe direcţia lui Stanca, iar portarul gorjenilor a prins fără mari probleme.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Mrzljak a primit primul cartonaş galben al meciului.
  • 9 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie Voluntari! Replica ilfovenilor a venit imediat, în urma unei lovituri de colţ. Novac a trimis cu capul şi a fost aproape să profite de o indecizie a lui Stanca, dar portarul gazdelor a reuşit în cele din urmă să reţină.
  • 7 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Pandurii! Gorjenii au deschis scorul la prima acţiune periculoasă, prin Sânmărtean. Fostul stelist a trimis pe poartă dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, iar Balauru a scăpat incredibil mingea, deşi aceasta nu a venit deloc puternic.
  • 1 | Final repriza 1
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor. Înaintea primului fluier al lui George Rădulescu, jucătorii celor două echipe au ţinut un minut de reculegere în memoria victimelor accidentului aviatic din Columbia.
Florin MarinFC Voluntari

Pandurii Tg. Jiu – FC Voluntari 1-1. Ilfovenii au obţinut un punct printr-un eurogol al lui Balaur

Vecine de clasament, Pandurii şi FC Voluntari au remizat la Severin, scor 1-1.

Gazdele au avut nevoie de doar 7 minute pentru a deschide scorul. Sânmărtean a executat o lovitură liberă, iar Balauru a gafat incredibil şi a scăpat mingea în poartă.

Ilfovenii au replicat prin Cernat, ale cărui şuturi au fost blocate de Stanca, în minutele 30 şi 33.

Golul a picat până la urmă în poarta gorjenilor, în startul reprizei a doua, după o execuţie spectaculoasă a lui Balaur, care a înscris din foarfecă, în urma centrării lui Cernat.

Intrat pe teren în partea secundă, Ţucudean a irosit o şansă foarte bună în minutul 68. Pandurii a mai avut o ocazie, zece minute mai târziu, când Voiculeţ a reluat spectaculos centrarea lui Sânmărtean.

Au urmat două acţiuni foarte periculoase ale oaspeţilor, ambele finalizate imprecis de Bălan. Trupa lui Florin Marin putea să dea lovitura la ultima fază, când acelaşi Bălan a scăpat singur cu portarul, dar a ales să-i paseze lui Cernat care a fost semnalizat in offside.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat