ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

• 90+2 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Gorobsov reia din drop din afara careului, însă mingea se duce mult peste poartă
  • 90+1 | Schimbări
    Vezan este înlocuit de Tigoianu
  • 89 | Ocazii
    Ocazie mare pentru Kneeshaw, care este blocat la limită pe șase metri, mingea ieșind în corner
  • 81 | Schimbări
    Bărbuț intră și iese Dobrosavlevici
  • 80 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Săgeata are o ocazie mare de egalare prin Chiacu, dar Nuno Claro reușește să respingă în corner
  • 78 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Kneeshaw primește o minge în centrul careului, însă preluarea sa este dezastruoasă, iar fundașii oaspeților resping
  • 75 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Antrenorul gazdelor, Aurel Șunda, este trimis în tribune pentru proteste
  • 74 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Panagoupoulos își împinge un adversar înainte de a reține balonul, faza putând fi sancționată cu penalty!
  • 56 | Goluri
    GOOOL TIMIȘOARA, 1-1! Șeroni înscrie cu capul pe spate după o centrare venită de la Gorobsov!
  • 48 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Boldea are o acțiune în careu, dar Panagoupoulos reține balonul pe care inițial îl scăpase printre picioare
  • 46 | Schimbări
    Trandu intră și el în locul lui Nanu
    Kneeshaw intră în locul lui Hasani la gazde
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Timișoara
  • 45+2 | Goluri
    GOOOL SĂGEATA, 0-1! Munteanu deschide scorul printr-o lovitură de cap de lângă Morariju, după un corner făcut cadou de Scutaru!
  • 38 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Deletic reușește o cursă bună pre dreapta, dar se încurcă în minge și iese cu balonul în afara terenului
  • 32 | Cartonaşe Roşii
    Silviu Pană este eliminat direct după un atac asupra lui Popovici
  • 29 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Gorobsov centrează în careu din lovitură liberă, iar Șeroni reia pe spate cu capul, dar mingea se duce pe lângă poarta lui Panagoupoulos
  • 21 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Guerra scapă pe partea dreaptă, intră în careu, dar este bine talonat de Scutaru și mingea iese în aut de poartă
  • 12 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Gazdele au o acțiune bună prin Szekely, care este însă blocat
  • 11 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Prima ocazie a meciului le aparține oaspeților, dar Nuno Claro respinge șutul lui Vezan

VIDEO ACS Poli-Săgeata 1-1. Constănțenii au smuls un punct, în inferioritate

ACS Poli Timişoara şi Săgeata Navodari şi-au împărţit punctele în etapa a 21-a a Ligii 1, pe "Dan Păltinişanu", unde meciul s-a terminat cu scorul de  1-1.

Oaspeţii au jucat mai mult de o oră cu un jucător mai putin pe teren. Silviu Pană a fost eliminat uşor de centralul Iulian Călin în minutul 31, care a considerat că fotbalistul constănțenilor a atacat cu talpa la o intrare reciprocă prin alunecare.

Chiar și așa, în pofida  inferiorităţii numerice, echipa lui Cătălin Anghel a deschis scorul cu puțin înainte de pauză prin Munteanu, care a perforat poarta lui Nuno Claro printr-o lovitură de cap venită în urma unui corner făcut cadou de Scutaru.

În partea secundă, bănățenii au forțat egalarea și Şeroni a marcat pentru 1-1 după 10 minute de la reluarea jocului. Aurel Şunda a fost apoi trimis în tribune, după ce a reclamat un penalty pentru echipa sa la o intervenție a portarului Panagoupoulos, care l-a împins pe Kneeshaw înainte de a ieși pe o minge înaltă.

Fostul dinamovist Chiacu putea să aducă totuși trei puncte pentru Săgeata, dar a ratat cea mai mare ocazie a meciului, la o fază în care portarul gazdelor, portughezul Nuno Claro, s-a luat la ceartă cu Scutaru după o neînțelegere reciprocă.

Nici jucătorul gazdelor, Kneeshaw, nu a reuşit să fructifice sansa pe care a avut-o în finalul meciului, așa că formația din Năvodari a plecat acasă cu un punct prețios, care a propulsat-o până pe locul 12, la 3 puncte de primul loc retrogradabil.

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

FOTBAL: Borussia Dortmund - PSG, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

sucu-14

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene