I Liga: FC Vizela vs Sporting CP
Mașina unui fost antrenor de la Viitorul Constanța, vandalizată în Portugalia
ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

• 90+3 | Ocazii
    CEA MAI MARE OCAZIE a celor de la VITORUL. Axente a scăpat singur cu Nuno Claro, dar portughezul a scos miraculos.
  • 86 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA VIITORUL. A ieșit Thiago, a intrat NĂSTĂSIE
  • 85 | Ocazii
    Thiago a scăpat pe stânga și a tras, dar mingea a trecut cu puțin de vinclul porții bănățenilor.
  • 78 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA VIITORUL. A ieșit Gavra, a intrat BĂLUȚĂ
  • 77 | Ocazii
    OCAZIE MARE ACS POLI. Keita a scăpat de Mitrea și a tras, dar Nuno Claro a respins excelent.
  • 76 | Ocazii
    Dică a executat o lovitură liberă, dar mingea s-a dus peste poartă
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Bărbuț a primit și el un cartonaș galben.
  • 68 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA ACS POLI. A ieșit Popovici, a intrat DRAGU.
  • 67 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA VIITORUL.  A ieșit Lazăr, a intrat CÂRSTOCEA.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Thiago a primit un galben pentru că l-a faultat pe Șeroni
  • 58 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Ovidiu Petre a primit la marginea careului mare, a tras, dar Furtado a fost semnalizat în ofsaid.
  • 54 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA ACS POLI. A ieșit Boldea, a intrat KEITA
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Furtado a primit un cartonaș galben
  • 49 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA ACS POLI. A ieșit Szekely, a intrat FURTADO.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 43 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Timișorenii presează, dar Szekely n-a putut trage la poartă. A nimerit un adversar și mingea a ieșit în corner. Faza n-a adus mai apoi nimic pe tabela de marcaj.
  • 38 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Șeroni a tras, de la vreo 40 de metri, din lovitură liberă, dar și mingea s-a dus departe de poarta lui Balauru.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Alexandru Lazăr a primit un cartonaș galben.
  • 34 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Bărbut a încercat o preluare pe piept, la marginea careului, deși se afla între doi jucători de la Viitorul, dar Nikolov a respins și Balauru a reținut.
  • 30 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Alexandru Vlad a tras, la colțul scurt, dar n-a nimerit spațiul porții.
  • 23 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Șeroni a reluat pe lângă poartă, din centrarea lui Trandu, dar mingea a trecut departe de poartă.
  • 21 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Lovitură liberă pentru timișoreni. Popovici a executat peste zid, dar și peste poarta lui Balauru
  • 19 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Thiago și-a încercat norocul de la distanță, cu un șut de la peste 30 de metri, dar mingea a trecut cu mult peste poartă.
  • 16 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Oaspeții forțează deschiderea scorului. Acțiunea lui Gavra a fost blocată bine de Scutaru.
  • 11 | OcaziiACS Poli Timișoara
    CEA MAI MARE OCAZIE DE GOL A MECIULUI. Axente, bine demarcat, i-a luat fața lui Șeroni, l-a driblat pe Scutaru, dar Nuno Claro a intervenit la fix și a respins, după care au fost alte două încercări de finalizare, ambele ratate.
  • 10 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Bărbuț a primit de la Szekely, undeva la 11 metri, dar a ținut prea mult mingea și jucătorii de la Viitorul au respins.
  • 5 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Axente a bâlbâit o minge, în careul mic, și a reluat pe lângă poartă, din centrarea lui Thiago.
  • 1 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Prima acțiune de atac a partidei le-a aparținut celor de la Viitorul. Thiago a tras pe colțul scurt, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
Bogdan Argeș VintilăViitorul

VIDEO ACS Poli - Viitorul 0-0. Bănățenii au întrerupt seria celor trei înfrângeri la rând

ACS Poli Timişoara a pus capăt unei serii de trei înfrângeri în campionat, dar nu a reuşit să învingă Viitorul, la finalul unui meci chinuitor.

Chiar în primul minut, oaspeţii de pe Dan Păltinişanu puteau deschide scorul, dar Thiago a tras pe lângă.

Peste 10 minute, Axente, care a avut cea mai bună perioadă din carieră chiar la Timişoara, a fost blocat în ultimul moment de Nuno Claro.

În minutul 54, Viitorul putea rămâne în zece jucători de câmp în urma unui cot pe care Dică i l-a aplicat lui Marovic, dar arbitrul Cojocaru n-a dictat nimic.

Gazdele puteau rupe echilibrul în minutul 77 dar Keita, scăpat singur, a tras în Balauru.

În ultimul minut al prelungirilor, Axente a şutat de lângă Scutaru dar Nuno Claro a fost la post. Cojocaru a ieșit iar în evidență, la ultima fază a partidei, atunci când ar fi putut să mai dicteze o eliminare. De data aceasta, cei de la ACS Poli au scăpat. Trandu a avut o intrare extrem de dură la Nikolov, dar nici de data aceasta “centralul“ n-a văzut nimic. (DETALII AICI)

La una dintre ultimele faze, Nuno Claro a salvat în faţa lui Axente, cu un reflex providenţial, iar Poli - Viitorul s-a terminat 0-0. Formaţia antrenată de Bogdan Argeş Vintilă a rămas fără succes şi după etapa a opta.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...

sucu

Exclusiv Ilie Dumitrescu a rămas impresionat...

ILIE

Video Cristiano Bergodi, criză de nervi fără...

cristiano-bergodi

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

MEDIA: Fotbal Club, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - FC Voluntari, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1