Costel Gâlcă a recunoscut superioritatea CFR-ului: ”Am fost prea respectuoși cu ei”
CFR Cluj v Universitatea Craiova - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 20 Sep 2021
Ioan Varga vrea la CFR Cluj un fotbalist de la FCSB. Dan Petrescu și-ar fi dat acordul
adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

ACS Poli TimișoaraACS Poli Timișoara
1 - 1
CFR ClujCFR Cluj
27.08.2016, ora 18:30
ACS Poli Timișoara ACS Poli Timișoara
    FINAL DE MECI! ACS Poli Timişoara şi CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, iar bănăţenii sunt la al doilea meci la rând fără înfrângere în Liga 1.
  • 87 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie CFR! Bud a trimis în bară din apropiere, apoi Cristian Lopez a încercat să reia cu capul, dar a fost lovit de Şeroni. Clujenii au cerut din nou penalty, dar nici de această dată Cristi Balaj nu a indicat punctul cu var.
  • 86 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie ACS Poli! O nouă oportunitate pentru Elek. Atacantul gazdelor a reluat acrobatic o centrare a lui Bărbuţ, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 82 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie ACS Poli! Bărbuţ a fost şi el aproape de gol. Mijlocaşul gazdelor a tras frumos la colţul lung, dar Mincă a respins în faţă. Pe fază, Mureşan a degajat din faţa lui Elek, care aştepta să trimită în poartă din apropiere.
  • 81 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie ACS Poli! Abia intrat pe teren, Elek a avut şansa de a-şi aduce echipa în avantaj. Atacantul gazdelor a preluat frumos şi a rămas în poziţie excelentă, dar şutul său a fost respins de Mincă, autorul unui reflex spectaculos.
  • 79 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie CFR! Bud a fost aproape de dublă, la şutul său în diagonală, din interiroul careului, a trecut puţin pe lângă poarta lui Curileac.
  • 76 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la gazde. Elek a intrat în locul lui Scutaru.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Petrucci, după un fault asupra lui Croitoru.
  • 72 | Faze meci
    O nouă pauză de hidratare.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOL CFR, 1-1! La a treia încercare, Bud a reuşit să egaleze. Atacantul intrat pe teren după pauză a marcat cu o frumoasă lovitură de cap, după centrarea foarte bună a lui Tiago Lopes.
  • 66 | Schimbări
    Ultima schimbare la CFR. Neagu l-a înlocuit pe Nascimento.
  • 61 | Schimbări
    O nouă modificare şi la clujeni. Nouvier i-a luat locul lui Jakolis.
    Schimbare la gazde. Mailat a intrat în locul lui Popovici.
  • 60 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie CFR! Cristian Lopez a trecut şi el pe lângă egalare, şutând în plasa laterală din interiorul careului, după o acţiune personală.
  • 57 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie CFR! O nouă şansă uriaşă irosită de Bud, tot după o pasă foarte bună primită în apropierea porţii de la Jakolis.
  • 54 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Vraciu i-a lăsat locul lui Sorescu.
  • 48 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie CFR! Abia intrat pe teren, Bud a ratat şansa de a egala. Atacantul clujenilor a trimis cu capul pe lângă poartă din apropiere, după o centrare excelentă a lui Jakolis.
    Schimbare la CFR. Bud a intrat în locul lui Juan Carlos.
    PAUZĂ! ACS Poli conduce cu 1-0, după o primă repriză foarte bună în ultima sa parte.
  • 45+1 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie CFR! Petrucci a tras frumos din prima, de la aproximativ 25 de metri, dar mingea a trecut puţin peste poartă.
  • 40 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Fază controversată în careul gazdelor. Clujenii au cerut penalty, pentru un presupus fault asupra lui Păun, dar arbitrul Cristi Balaj a lăsat jocul să continue.
  • 36 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 ACS Poli! Cînu a deschis scorul pentru gazde, profitând şi de o eroare a lui Mincă. Fundaşul bănăţenilor a trimis o boltă cu capul, încercând să recentreze după o lovitură liberă executată de Croitoru, iar mingea a intrat în plasă, fără ca portarul oaspeţilor să încerce măcar să respingă.
  • 33 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Cînu a trimis cu capul după o lovitură de colţ, dar execuţia a fost prea slabă pentru a-i pune probleme lui Mincă, iar portarul clujenilor a prins uşor.
  • 28 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie CFR! Jakolis a încercat să centreze, dar a lovit greşit mingea, iar aceasta a lovit bara porţii lui Curileac.
  • 25 | Faze meci
    Pauză de hidratare!
  • 20 | Faze meci
    Meci echilibrat până în acest moment, cu timişorenii care au mai mult iniţiativa, însă şansele importante de de gol se lasă în continuare aşteptate.
  • 6 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie ACS Poli! Cârstocea a avut o execuţie foarte frumoasă, şut din voleu de la marginea careului, dar mingea s-a dus pe centrul porţii, iar Mincă a reţinut.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.

ACS Poli - CFR Cluj 1-1. Timişorenii sunt neînvinşi în ultimele două etape

ACS Poli Timişoara a mai recuperat un punct din cele 14 de penalizare cu care a început sezonul în Liga 1 şi a ajuns la -10, după remiza de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1. Gabriel Cînu i-a adus în avantaj pe bănăţeni în prima repriză, iar Cristian Bud a egalat în partea a doua.

Prima jumătate de oră a partidei a fost una săracă în evenimente. S-au remarcat doar Cârstocea, care a tras frumos din voleu, dar pe mijlocul porţii, şi Jakolis, autorul unei bare, după ce a lovit greşit mingea la o încercare de centrare.

Meciul s-a aprins în sfertul de oră dinaintea pauzei. Cînu a deschis scorul în minutul 36, când a trimis o boltă cu capul din interiorul careului, iar mingea a intrat în poartă şi din cauza complicităţii lui Mincă, rămas fără reacţie.

Clujenii au cerut penalty în minutul 40, la un presupus fault asupra lui Păun, iar Petrucci a trimis puţin peste poartă cu un şut frumos din afara careului, în prelungirile reprizei.

Elevii lui Vasile Miriuţă au început tare partea a doua, iar Cristian Bud, intrat pe teren la pauză, a ratat două mari ocazii din apropiere, înainte ca şi Cristian Lopez să irosească o şansă mare de a marca.

În cele din urmă, prestaţia mai solidă a celor de la CFR a fost răsplătită. În minutul 71, după o centrare de pe partea dreaptă, Bud a egalat cu o frumoasă lovitură de cap.

Finalul a fost nebun. În ultimul sfert de oră, ambele echipe au ratat şanse incredibile de a înscrie ceea ce ar fi putut deveni golul victoriei. Elek, de două ori, şi Bărbuţ, au irosit oportunităţile timişorenilor, în timp ce, la cealaltă poartă, Bud a fost blocat de Curileac şi de bară.

S-a terminat, însă, 1-1, iar ACS Poli Timişoara ajunge la al doilea meci consecutiv fără înfrângere în Liga 1.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar