Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
Screenshot 2024-03-27 at 22.55.24
Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• 90+2 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Keșeru a tras din interiorul careului, dar peste poartă.
  • 90+1 | Ocazii
    Chipciu a tras de la 20 de metri, dar Nuno Claro a respins
  • 89 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Gorobsov a executat bine o lovitură liberă, dar Tătărușanu a respins în corner
  • 88 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA TIMIȘOARA. A ieșit Ovidiu Petre, accidentat, a intrat PETROVIC
  • 84 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Trandu a șutat, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții lui Tătărușanu
    Prepeliță a tras din afara careului, dar Nuno Claro, atent, a respins în lateral
  • 82 | Ocazii
    ALTĂ OCAZIE STEAUA. Szukala a trimis cu capul pe spate, mingea l-a atins și pe Mansour și a trecut razant de transversală.
  • 78 | Ocazii
    OCAZIE STEAUA! Iancu a trimis la o palmă peste bară, după o lovitură liberă executată de Keșeru.
  • 77 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Keșeru a executat un corner, direct pe poartă, dar Gorobsov a respins.
  • 74 | Ocazii
    Iancu a executat o lovituă liberă, de la peste 20 de metri, mingea a avut o traiectorie ciudată și a trecut puțin peste transversală.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Poparadu pentru un fault la Adi Popa.
  • 72 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Steliștii au cerut penalty la faza în care Adi Popa a încercat să treacă de Șeroni, iar acesta din urmă a lovit mingea cu mâna.
  • 50 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Morariju a executat foarte bine o lovitură liberă, dar și Tătărușanu a avut o intervenție de zile mari când a scos mingea de sub transversală.
  • 45 | Ocazii
    Și Piovaccari a avut șansa de a marca, după o fază impetuoasă relizată de Adi Popa și încheiată cu pasă pe linia de șase metri. Atacantul a pus latul, dar mingea s-a dus peste poartă.
  • 44 | Ocazii
    Sânmărtean a fost la un pas de gol, dar șutul acestuia din interioul careului a fost respins de Nuno Claro.
  • 41 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Lovitură liberă pentru Steaua, dar Sânmărtean a lovit prea tare mingea iar aceasta s-a dus direct în aut de poartă.
  • 38 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Fază de atac a Stelei, pe traseul Pîrvulescu, Chipciu, Sânmărtean, Piovaccari, dar Morariju a îndepărtat la timp pericolul
  • 32 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Gorobsov a executat o lovitură liberă, lateral stânga, dar mingea s-a dus direct în brațele lui Tătărușanu.
  • 23 | Faze meci
    Chipciu a executat o lovitură liberă, puțin din afara careului, mingea a lovit zidul și a ajuns la Varela, aflat în poziție centrală, dar fundașul era în ofsaid.
  • 18 | Ocazii
    Timișorenii au mai fost o dată aproape de gol, dar Pârvulescu a respins în corner din fața lui Szekely, aflat într-o poziție foarte bună în doi metri. Trandu a fost cel care a centrat în careu.
  • 12 | Ocazii
    Trandu a profitat de o mare greșeală a lui Tătărușanu, care a pasat în față fără să se uite dacă are vreun coleg în zonă, iar timișoreanul a tras, dar mingea s-a dus peste transversală.
  • 6 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Pericol la poarta timișorenilor, în urma unei lovituri de colț, dar Șeroni l-a blocat la timp pe Szukala și pericolul a fost îndepărtat.
  • 5 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Poparadu a încercat să-l surprindă pe Tătărușanu cu un șut de la distanță, dar a fost mai mult o pasă la portar.
  • 3 | Faze meci
    Stanciu a fost surprins în poziție de ofsaid.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut steliștilor.
Laurențiu ReghecampfSteaua

VIDEO ACS Poli Timișoara - Steaua 0-0. Roș-albaștrii, primul meci fără gol marcat din actualul campionat

La Timișoara, fanii Stelei l-au sărbătorit pe Marius Lăcătuş şi au avut emoţii în minutul 12 al meciului cu ACS Poli.

Trandu nu a profitat însă la eroarea făcută de Tătăruşanu. Mijlocaşul gazdelor putea să se revanşeze la următorul atac, dar centrarea pentru Szekely a fost respinsă in extremis de Pîrvulescu. Campionii au avut primele ocazii importante abia înainte de pauză. Nuno Claro i-a refuzat golul căpitanului Stelei, Lucian Sânmărtean. Nici Piovaccari, titularizat pentru prima dată după trei meciuri, nu a fost mai inspirat.

Gazdele au fost la un pas să dea lovitura imediat după startul reprizei secunde. Tătăruşanu a făcut minuni la execuţia lui Morariju. În minutul 72, jucătorii lui Reghecampf au cerut penalty, dar Marius Avram a fost impasibil. Steliştii au forţat în ofensivă şi au avut şanse importante de a înscrie.

Keşeru i-a servit ideal pe Iancu şi Szukala, dar timişorenii au scăpat de fiecare dată. Cu un minut înainte de final Gorobsov putea să producă surpriza dar Tătărușanu a fost din nou la post.
Steaua a terminat astfel la egalitate pe Bega și a bifat primul meci din actualul sezon în care n-a marcat.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar