ASA A RĂMAS ÎN 7!!!! RAMIRO COSTA A FOST ELIMINAT! Jucătorul celor de la ASA a avut o intrare asupra lui Ciucur.
ASA A RĂMAS ÎN 8!!! ȘI CLAUDIU VOICULEȚ A FOST ELIMINAT! Colțescu nu a ezitat după ce mijlocașul a avut o intrare violentă asupra lui Ropotan.
ROPOTAN pentru o lovire cu cotul asupra lui Gorobsov
76 |
A DOUA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Nicoară, a intrat CIUCUR
73 |
GOOOOOL PANDURII: 0-2, HORA. Golgheterul a transformat, fără emoții, lovitura de la 11 metri, în dreapta lui Stăncioiu, care a plecat în stânga.
73 |

PENALTY PENTRU PANDURII! Mrzljak a fost faultat în careu de Ivan Gonzalez și Colțescu a dictat lovitură de la 11 metri

68 |

ULTIMA SCHIMBARE ASA. A ieșit Buș, a intrat BALAUR

68 |
BUȘ pentru un fault asupra lui Ungurușan.
65 |
ASA A RĂMAS ÎN 9! MARIUS CONSTANTIN A FOST ELIMINAT! Inițial, Colțescu i-a arătat cartonașul galben lui Constantin pentru un fault asupra lui Ungurușan. După ce a văzut rana jucătorului de la Pandurii, care a primit o lovitură direct pe picior, ”centralul” a decis să-i acorde roșu direct, mai ales că ex-rapidistul n-a avut intenția de a juca mingea.
60 |
RAMIRO COSTA pentru un fault asupra lui Mrzljak
53 |
Acțiune de atac a celor de la Pandurii. Nicoară, Hora, Nistor și Antal au pasat, mingea a ajuns la Nistor iar acesta a șutat de la marginea careului, milimetric pe lângă bara din dreapta porții lui Stăncioiu.
49 |
GOOOOOL PANDURII: 0-1, VASILJEVIC! Faza a plecat de la un corner executat de pe dreapta de Nistor, Stăncioiu nu a prins balonul, astfel că l-a boxat în față. Antal a încercat un șut, nereușit, dar mingea a ajuns cu șansă la cel care l-a schimbat pe Vasco iar acesta din urmă a deviat cu capul în plasă.
41 |
Săpunaru a executat în forță o lovitură liberă, din afara careului, pe jos, Stăncioiu nu a reținut, Ropotan, pe fază, a încercat să reia în gol dar l-a faultat pe portar.
39 |
Nicoară a executat o lovitură liberă, lateral dreapta, direct pe poartă, mingea se ducea spre vinclu, dar Stanca a respins excelent.
37 |
MATEI pentru că l-ar fi împins pe Grecu.
36 |
Grecu a căzut la pământ, după un duel umăr la umăr cu Gabi Matei și a dat cu capăul de pământ. Jucătorul a fost ușpr comoționat și a primit îngrijiri medicale.
34 |
PRIMA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Vasco, a intrat VASILJEVIC. Edi Iordănescu a căutat să pună capăt acestei perioade tensionate și l-a scos din teren pe Vasco Fernandez.
33 |
SĂPUNARU pentru o dispută cu Ivan Gonzalez
33 |
IVAN GONZALEZ pentru un clinci cu Săpunaru
33 |
MUTU pentru un fault asupra lui Vasco, la marginea terenului.
32 |
STĂNCIOIU pentru proteste la adresa lui Colțescu
31 |
ASA A RĂMAS ÎN 10! ȚUCUDEAN A FOST ELIMINAT! Atacantul a primit ”galben” pentru o săritură cu genunchiul în coastele lui Grecu și, pentru că mai avea unul, a fost trimis la cabine
29 |
PÎRVULESCU pentru că i-a cerut și el socoteală lui Vasco, deși ultimul era la pământ.
29 |
ȚUCUDEAN este nervos pe Vasco și i-a reproșat acestuia gestul de mai devreme, dar i-a dat și peste picioare.
21 |
După cinci minute, Țucudean a reintrat pe gazon cu un mare bandaj pe cap.
17 |
Mureșenii au expediat primul șut pe spațiul porții, prin Brandan, doar că șutul argentinianului din lovitură liberă a fost pe direcția lui Stanca.
16 |
VASCO pentru un fault asupra lui Țucudean, o lovitură de cot. Atacantul a ieșit pe margine pentru că-i curgea sânge din ureche.
2 |
Mutu a combinat frumos cu Țucudean, mingea a reajuns la ”Briliant”, acesta a mai încercat un dribling, în careul gorjenilor, dar a intervenit foarte bine Săpunaru, care a trimis spre Stanca și faza de atac a gazdelor s-a stins.
1 |
A început partida. Lovitura de start le-a aparținut gorjenilor.

Video rezumat: ASA Târgu Mureș - Pandurii

ASA Tg. Mureș - Pandurii 0-2. Gorjenii au câștigat la pas și se mențin în plasa Astrei

La mai puţin de o lună de la ultimul meci direct, Pandurii Târgu-Jiu s-a impus din nou pe terenul lui ASA Târgu Mureş.

Cu Adrian Pop pe bancă, George Ciorceri în tribună şi Adrian Mutu pe teren, ardelenii au rămas în inferioritate numerică în minutul 31, când Ţucudean a fost eliminat pentru cumul de galbene. Stăncioiu a avut două intervenţii excelente în prima repriză, la loviturile libere executate de Nicoară şi de Săpunaru.

Nici Antal nu a reuşit deschiderea scorului până la pauză, dar gorjenii au înscris imediat după pauză. La reluare, Vasiljevic a trimis în poartă din apropiere, după reluarea aceluiaşi Antal. Nistor a trimis apoi pe lângă poartă, iar ASA a rămas în nouă jucători, după eliminarea lui Marius Constantin.

În minutul 72, Mrzlak a scos un penalty, în duel cu Ivan Gonzales, iar Hora a stabilit scorul final, 2-0 pentru Pandurii, cu al 14-lea gol stagional. Gazdele au terminat în doar şapte jucători, după ce Voiculeţ şi Ramiro Costa au văzut direct cartonaşul roşu.

După succesul de la Târgu Mureş, gorjenii au revenit la două puncte de liderul Astra.