Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Astra GiurgiuAstra Giurgiu
4 - 1
CSMS IașiCSMS Iași
23.08.2015, 21:00, Digi Sport 1
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
CSMS Iași CSMS Iași
    Final de meci la Giurgiu. Astra se impune cu 4-1 și rămâne pe primul loc în Liga 1 și după etapa a 8-a
  • 70 | Goluri
    GOOOOOL CSMS IAȘI! GOOOL VASILE GHEORGHE! Oaspeții reduc din diferență prin mijlocașul intrat la pauză. Vasile Gheorghe a finalizat cu un șut la colțul lung o acțiune personală. Balonul trimis de mijlocașul ieșean a beneficiat și de o deviere ușoară
  • 68 | Ocazii
    Oportunitate de a reduce din diferență pentru ieșeni. Mingea ajunge în careul Astrei după o fază fixă dar reluarea lui Ionuț Voicu nu prinde cadrul porții
  • 68 | Schimbări
    Ultima modificare la oaspeți. Liviu Ganea intră în locul lui Bosoi
  • 66 | Ocazii
    Denis Alibec l-a văzut ieșit pe Grahovac și a încercat să-l surprindă cu un șut din propria jumătate. Balonul a trecut puțin peste poarta apărată de fostul goalkeeper al Oțelului
  • 64 | Ocazii
    BARĂ CSMS IAȘI! Vasile Gheorghe trimite un șut de la 20 de metri, dar Gavrilaș este salvat de transversală
  • 61 | Schimbări
    Budescu este înlocuit de Șumudică cu Ninos Gouryie
  • 57 | Ocazii
    Golubovic reușește să-l învingă pe Gavrilaș însă reușita atacantului din Copou este anulată corect de central, din cauza unei poziții de ofsaid
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Junior Morais este înlocuit de Al. Stan
  • 54 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA! GOOOL BUDESCU! Decarul giurgiuvenilor își trece în cont dubla finalizând cu lejeritate după o combinație de efect cu Alibec
  • 52 | Faze meci
    Vasile Gheorghe șutează peste poarta lui Gavrilaș
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA! GOOOL DE AMORIM! Angajat de Budescu în marginea careului de 16 metri al trupei din Copou,De Amorim s-a distrat cu doi adversari și apoi a trimis direct în vinclul porții lui Grahovac
    A început repriza secundă a disputei de la Giurgiu
    Napoli face și a doua schimbare la pauză. Vasile Gheorghe intră în locul lui Grigorie
    Modificare la oaspeți. Mitic este schimbat cu Piccioni
    Final de primă repriză la Giurgiu. Astra conduce cu 2-0 după 45 de minute în care Budescu a fost în centrul atenției. Decarul giurgiuvenilor a marcat un gol, a dat o pasă decisivă, dar și-a trecut în cont și două ratări incredibilie
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Dandea este avertizat de centralul Horațiu Feșnic
  • 42 | Goluri
    GOOOOL ASTRA! GOOOL FLOREA! Primul gol în tricoul giurgiuvenilor pentru aceasta. Budescu își trece trece în cont încă un assist. Florea a reluat cu capul o centrare foarte bună trimisă de decarul giurgiuvenilor din lovitură liberă
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Al doilea galben în tabăra oaspeților. Frăsineascu este cel avertizat
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Mitic este avertizat de centralul Feșnic
  • 37 | Ocazii
    ÎNCĂ O OCAZIE URIAȘA PENTRU ASTRA! Budescu primește o minge singur cu Grahovac, îl driblează pe portarul moldovenilor și încearcă apoi o finalizare spectaculoasă, cu călcâiul, dar mingea se scurge pe lângă poartă
  • 35 | Ocazii
    Enescu își face o minge la marginea careului giurgiuvean și șutează, balonul este deviat de un apărător al gazdelor și trece puțin pestre transversala lui Gavrilaș
  • 34 | Ocazii
    OCAZIE IMENSĂ RATATĂ DE BUDESCU! Alibec scoate o minge în flancul stâng al ofensivei giurgiuvene, Ioniță centrează ideal pentru Budescu în fața porții, dar decarul Astrei ratează inexplicabil din 6 metri, fără marcaj
  • 31 | Ocazii
    Bole ia o acțiune pe cont propriu, pătrunde în careul de 16 metri al giurgiuvenilor dar își închide unghiul și șutează doar în plasa laterală
  • 25 | Faze meciAstra Giurgiu
    Astra dă senzația că nu vrea să-și mai tureze motoarele după golul marcat de Budescu în startul partidei
  • 20 | Faze meci
    Alibec trimite puternic din afara careului, mingea este blocată de un fundaș al moldovenilor
  • 8 | Goluri
    GOOOOL ASTRA! GOOOOL BUDESCU! Decarul giurgiuvenilor înscrie cu un șut de la 20 de metri, după o fază foarte frumoasă creată de echipa pregătită de Marius Șumudică

VIDEO Astra - CSMS Iași 4-1. Giurgiuvenii urcă din nou pe primul loc în Liga 1

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Astra a reușit o prestație de excepție în etapa a 8-a și a revenit pe primul loc în Liga 1.

Giurgiuvenii nu au putut fi opriți de jucătorii de la CSMS Iași, care s-au văzut conduși încă din minutul opt. Budescu a punctat pentru a 5-a oară în aceasta ediție de campionat.

După golul reușit, atacantul gazdelor a semnat două ratări uriaşe. S-a revanşat până în pauză şi l-a servit ideal pe Florea, care a dublat avantajul alb-negrilor.
Recitalul Astrei a continuat și în repriza secundă. De Amorim a înscris un gol de poveste în poarta lui Grahovac. Jucătorii antrenați de Marius Şumudică au ridicat publicul în picioare și în minutul 54. Budescu a înscris, din pasa perfectă a lui Alibec.

În celalalt careu, Vasile Gheorghe a nimerit transversala porții lui Gavrilaş. Nu a mai ratat în minutul 70 şi a semnat golul de onoare al moldovenilor. S-a terminat 4-1 pentru Astra, care are cel mai bun atac din întrecerea internă.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...