I Liga: FC Vizela vs Sporting CP
Mașina unui fost antrenor de la Viitorul Constanța, vandalizată în Portugalia
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• 93 | Goluri
    GOOOOL FC BRAȘOV! Davide Dias l-a lansat foarte bine pe Iulian Popa, care a închis tabela printr-un șut din interiorul careului.
  • 90 | Faze meci
    Partida este prelungită cu 3 minute
  • 81 | OcaziiFC Braşov
    Cârstocea a tras de la 18 metri, la colțul lung, însă mingea a trecut puțin pe lânga bara lui Mutu
  • 80 | Schimbări
    Mugurel Buga este schimbat în aplauzele publicului, iar locul său este luat de Davide Dias
  • 78 | Gol din Penalty
    GOOOOL FC BRAȘOV! Mugurel Buga a transformat cu siguranță penalty-ul obținut tot de el
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Mitrea primește un cartonaș galben pentru intervenția sa
  • 77 | Penalty-uriFC Braşov
    Penalty pentru FC Brașov! Mitrea l-a faultat în careu pe Mugurel Buga, iar centralul a dictat lovitură de la 11 metri
  • 75 | Schimbări
    Modificare în lotul gazdelor: Tătar este înlocuit cu I. Popa
  • 72 | OcaziiFC Braşov
    Buga a pornit foarte bine spre poarta adversă, însă șutul său din interiorul careului a trecut mult pe lângă poartă
  • 54 | Goluri
    GOOOOL FC BRAȘOV! Mugurel Buga a șutat din unghi, Balauru a respins în față, iar Surdu, pe fază, i-a furat mingea, a driblat și a înscris în poarta goală
  • 43 | OcaziiFC Braşov
    Vagner centrează foarte bine de pe partea dreaptă, Andrei Cristea a lovit cu capul spre colțul lung, însă mingea a trecut foarte aproape de bară
  • 35 | OcaziiFC Braşov
    Aganovic a pătruns foarte bine pe partea stângă, a șutat din unghi, de la 7 metri, însă nu a nimerit spațiul porții
  • 34 | OcaziiFC Braşov
    Ocazie mare Viitorul! Din trei metri de poarta adversă, Axente nu reușește să împingă balonul în plasă. Mai mult, jucătorul oaspeților o pune pe contraatac pe FC Brașov
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Oltean este avertizat pentru un fault la Năstăsie
  • 30 | Goluri
    GOOOL FC BRAȘOV! Andrei Cristea a deschis scorul printr-un șut trimis de la limita careului mic
  • 28 | OcaziiFC Braşov
    Gavra a primit mingea într-o poziție excelentă, îl avea doar pe portarul advers în față, însă în locul șutului a ales să îi paseze lui Axente. Atacantul a fost talonat foarte bine de Aganovic, care a salvat situația.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Vagner vede și el cartonașul galben pentru o intrare dură la Lazăr
  • 20 | Faze meci
    Cele două echipe duc o luptă aprigă la mijlocul terenului însă nu ajung să își creeze ocazii
  • 14 | OcaziiFC Braşov
    C. Ionescu a trimis o centrare foarte bună în careu, mingea a depășit întreg pachetul de jucători, dar a trecut milimetric pe lângă bară.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al partidei este văzut de Emerson
  • 7 | Faze meciFC Braşov
    Gazdele pun presiune în startul jocului, au avut două cornere într-un minut, dar nu au pus în pericol poarta lui Balauru

VIDEO Braşov - Viitorul 4-0. Gazdele au sărit peste linia retrogradării

FC Brașov a trecut cu 4-0 de Viitorul, în urma unui meci în care experienţa gazdelor a făcut diferenţa.

Trupa lui Gică Hagi putea deschide scorul în minutul 28 prin Gavra, care a fost neinspirat în faţa portarului Mutu şi a ales varianta unei pase către Axente, în loc să șuteze. Ocaziile s-au răzbunat, iar FC Brașov a deschis scorul peste doar 3 minute - șutul lui Buga a fost deviat în poartă de Andrei Cristea.

Echipa de sub Tâmpa a intrat la cabine cu avantaj minim pe tabelă, însă a rezolvat partida la 10 minute după pauză.

Portarul Viitorului, Dragoș Balauru, a respins în faţă la şutul lui Buga şi i-a permis lui Surdu să marcheze pentru 2-0.

În minutul 77, Mitrea l-a faultat în careu pe Mugurel Buga, iar centralul Popa a arătat punctul cu var. Veteranul brașovenilor a majorat diferenţa din penalty și a risipit orice emoție.

La ultima fază a meciului (90+3) Davide Dias i-a pasat ideal lui Iulian Popa care a stabilit scorul final, 4-0.

În urma acestui rezultat, Alexandru Pelici a obținut primul succes în Liga 1 pe banca Brașovului, iar trupa de sub Tâmpa a trecut pentru moment peste linia retrogradării.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar