Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures
Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui Bergodi la Rapid. Ce vrea italianul

Gol din Penalty
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL. FC BRAȘOV - CFR CLUJ 2-2.
  • 90+4 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE CFR CLUJ. Jakolis a primit o pasă în careul brașovenilor, a șutat, dar Iacob a blocat.
  • 90+3 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE FC BRAȘOV. Constantinescu i-a pasat foarte bine lui Ciocâlteu și acesta din poziție foarte bună, față în față cu Mincă a șutat peste.
  • 90+1 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE FC BRAȘOV. Bencum a avut șansa golului victoriei, dar a șutat în Mincă, din interiorul careului.
  • 88 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE CFR CLUJ. A ieșit Tade, a intrat VEREȘ
  • 87 | OcaziiFC Brașov
    Tiago Lopes a șutat din afara careului, mingea a fost deviată de Străuț și a trecut de puțin peste transversală.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL FC BRAȘOV: 2-2, BENCUM. Croatul a primit o minge la marginea careului de 16 metri, a preluat, după care a șutat pe colțul scurt și a marcat.
  • 83 | Faze meciFC Brașov
    BRAȘOVENII AU CERUT UN PENALTY. Leko a primit o pasă în careul clujenilor, dar a fost blocat simultan de Camora și de Străuț
  • 80 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA FC BRAȘOV. A ieșit Buga, a intrat LEKO
  • 78 | Gol din Penalty
    GOOOOOL CFR CLUJ: 1-2, TADE. Atacantul a transformat, fără emoții, lovitura de la 11 metri.
  • 70 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE FC BRAȘOV. În urma loviturii de colț, Buga a fost iar aproape de gol, a reluat din voleu, dar Mincă a avut șansă și a reținut în fața liniei porții, într-un final.
  • 69 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE MARE FC BRAȘOV. Buga a scăpat iar cu Mincă, dar portarul clujenilor a blocat la fix, apoi faza a continuat și mingea a fost respinsă în corner.
  • 58 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE MONUMENTALĂ FC BRAȘOV. Bencum a intrat în careu și deși se afla față în față cu Mincă i-a pasat în lateral lui Buga, care, din cădere, a reluat pe lângă poartă.
  • 55 | Faze meciFC Brașov
    NOVAK s-a accidentat și nu mai poate continua
  • 52 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA FC BRAȘOV. A ieșit Țâră, a intrat BUGA
  • 48 | OcaziiFC Brașov
    Camora a șutat de la marginea careului, puțin pe lângă bara din stânga porții lui Iacob.
  • 46 | OcaziiFC Brașov
    Clujenii au început în forță repriza a doua și Păun a fost la un pas de a marca, dar lovitura sa de cap a trecut pe lângă poartă.
    A început repriza a doua
    PAUZĂ
  • 45 | OcaziiFC Brașov
    GOL ANULAT FC BRAȘOV. Constantinescu a primit o pasă pe stânga și, după un dribling scurt, a șutat pe colțul scurt. Mingea a lovit bara din stânga porții lui Mincă, a ricoșat în fața porții, de unde Cristi Ganea a reluat în plasă. Golul n-a fost validat însă, pentru că Ganea se afla în ofsaid.
  • 44 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE CFR. Negruț a reluat din prima, cu stângul, după ce brașovenii au respins, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții lui Iacob.
  • 41 | Faze meciFC Brașov
    Camora a centrat în careu spre Tade, dar atacantul lui CFRR l-a faultat pe Iacob, iar arbitrul a dictat lovitură liberă pentru brașoveni.
  • 36 | Faze meci
    MUNIRU va fi suspendat etapa viitoare în meciul pe care CFR îl va disputa cu FC Botoșani
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    MUNIRU pentru un fault comis asupra lui Juric
  • 35 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE BRAȘOV. Fază frumoasă de atac a ”stegarilor”, plecată de la Lucian Goian. Fostul fundaș dinamovist i-a pasat lui Novak, care a plecat într-o cursă solitară pe partea stângă, a driblat mai mulți adbversari, și cu șansă, după care a centrat foarte bine pe partea cealaltă, spre Cristi Ganea. Ultimul a reluat pe colțul scurt, puțin pe lângă bară.
  • 30 | Faze meciFC Brașov
    CLUJENII PUTEAU RĂMÂNE ÎN 10! Tade l-a faultat pe Lucian Goian, dar a scăpat fără nicio sancțiune. În cazul în care ar fi primit un galben, urma eliminarea
  • 25 | Goluri
    GOOOOOL FC BRAȘOV: 1-1, CONSTANTINESCU. Căpitanul breșovenilor a îndeplinit o simplă formalitate, după ce a primit o pasă de la Bencum. Clujenii au cerut o poziție de ofsaid la Becum, în momentul în care a primit balonul centrat de Juric Tomislav.
  • 24 | OcaziiFC Brașov
    Combinație frumoasă de atac a elevilor lui Dican finalizată de Păun, care a trimis puțin pe lângă vinclu.
  • 21 | OcaziiFC Brașov
    Brașovenii profită de o eroare a lui Muniru și Bencum a reluat din prima la poartă, dar peste transversală, din colțul careului de șase metri.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    CARP pentru un fault de la spate asupra lui Țâră
  • 15 | Faze meciFC Brașov
    Camora a șutat de la distanță, dar de data aceasta Iacob nu a mai gafat și a reținut
  • 13 | Faze meci
    Este al doilea gol al sezonului pentru Negruț, care a mai înscris exact în prima etapă a campionatului, în CFR - Ceahlăul 4-0. Au trecut de atunci 29 de etape.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 0-1, NEGRUȚ. Mijlocașul a finalizat cu capul, pe colțul scurt, după o centrare foarte bună a lui Camora, de pe stânga. Negruț a trimis cu capul printre Iacob și bara laterală.
  • 7 | OcaziiFC Brașov
    Prima oportunitate de a marca le-a aparținut celor de la Brașov. Cristi Ganea i-a pasat înapoi lui Tomislav Juric, iar acesta din urmă a șutat, dar mingea a trecut de puțin pe lângă bara din dreapta porții lui Mincă.
  • 3 | Faze meciFC Brașov
    Muniru a încercat un lob, cu o execuția din prima, dar și de la mare distanță, peste Iacob, dar mingea s-a dus și peste poartă.
  • 1 | Cartonaşe Galbene
    TADE pentru un fault comis asupra lui Novakovic
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut brașovenilor.