VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor

CFR Cluj CFR Cluj
Petrolul Petrolul
Cartonaşe Galbene
  • 90+4 | Final repriza 2
    Final de meci la Cluj. CFR se impune la limită prin golul reușit de rezerva Cristian Lopez
  • 90+3 | Faze meciCFR Cluj
    Contraatac al gazdelor prin Alexandru Păun care intră în careu din flancul stâng și încearcă un șut la colțul scurt, dar ratează ținta
  • 90+2 | OcaziiCFR Cluj
    Dublă ocazie la poarta CFR-ului. Mai intâi Voinea a reluat cu capul o minge trimisă către colțul lung al porții lui Marc, dar portarul gazdelor este atent și respinge. Mingea a ajuns din nou la prahoveni care centrează din nou în careu și Benga reia cu capul peste poartă
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare la CFR Cluj. Jakolis este înlocuit de Dani
  • 80 | Schimbări
    Modiricare la oaspeți. Farina îi lasă locul în teren lui Miliceanu
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOL CFR CLUJ! Trimis pe teren cu doar câteva minute în urmă, Cristian Lopez marchează cu un șut de la 10 metri, din întoarcere, după o respingere greșită a lui Pecanha
  • 75 | Faze meciCFR Cluj
    Alexandru Păun reia o centrare venită din flancul drept, însă șutul său ratează ținta
  • 73 | Schimbări
    Modificare la Petrolul. Petrișor Voinea îi ia locul lui Nepomuceno
  • 71 | Schimbări
    A doua modificare în tabăra gazdelor. Cristian Lopez întră în locul lui Beleck
  • 66 | OcaziiCFR Cluj
    Beleck primește o pasă pe culoar în flancul drept, pătrunde în careul prahovenilor și încearcă să-l învingă din unghi pe goalkeeperul Petrolului deși avea și varianta unei pase. Pecanha respinge fără mari probleme și scorul rămâne 0-0.
  • 58 | Schimbări
    Modificare la gazde. Alexandru Păun intră în locul lui Goncalves
  • 58 | OcaziiCFR Cluj
    Moussa ratează din nou din poziție ideală. Atacantul Petrolului trimite slab din 10 metri și Marc reține
  • 53 | OcaziiCFR Cluj
    Nepomuceno îl lansează excelent pe Moussa, atacantul oaspeților încearcă un șut din prima, dintr-o poziție excelentă, însă mingea se duce peste poarta lui Marc
  • 46 | Start prima repriza
    A început repriza secundă. Nicio modificare în cele două echipe la pauză
  • 45 | Final repriza 1
    Final de repriză la Cluj. Cele două formații au terminat la egalitate primele 45 de minute
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Jakolis vede primul cartonaș galben al meciului. Jucătorul gazdelor a fost avertizat pentru proteste
  • 28 | OcaziiCFR Cluj
    Farina ia o acțiune pe cont propriu și finalizează cu un șut de la marginea careului de 16 metri care nu îl poate învinge însă pe Marc
  • 17 | Faze meciCFR Cluj
    Încă o oportunitate la poarta gazdelor. Nepomuceno centrează din lovitură liberă, mingea ajunge la Porret dar acesta este blocat de Marc
  • 15 | OcaziiCFR Cluj
    Bucşa prinde un şut puternic, de la peste 30 de metri, dar mingea ocoleşte de puţin poarta lui Marc.
  • 8 | OcaziiCFR Cluj
    Petrucci dă replica pentru CFR: şutează cu efect de la marginea careului, dar mingea ocoleşte vinclul porţii lui Pecanha.
  • 5 | OcaziiCFR Cluj
    Moussa a primit o minge în careul gazdelor şi a şutat puternic din unghi, dar balonul s-a dus în plasa laterală.
Tibor SelymeșPetrolul

VIDEO CFR Cluj - Petrolul 1-0. Rezerva Cristian Lopez a marcat un gol de 3 puncte

CFR Cluj a câştigat la limită duelul echipelor depunctate. Atât ardelenii, cât şi prahovenii au început campionatul cu şase puncte penalizare.

Oaspeţii au fost primii periculoşi. Moussa a depăşit doi adversari, dar şi-a închis unghiul şi a tras în plasa laterală. Replica gazdelor a venit imediat. Petrucci a trimis un şut cu efect, dar mingea a ocolit vinclul.

Bucşa a încercat şi el un şut de la distanţă, însă a tras puţin pe lângă. Oaspeţii au mai avut o şansă de a deschide scorul în prima repriză - Marc şi-a salvat echipa după ce a respins şutul lui Farina.

A fost 0 la 0 la pauză, iar oaspeţii au inceput mai bine şi partea a doua. Moussa a ratat din poziţie excelentă, după pasa lui Nepomuceno. Belek a irosit o acţiune bună a CFR-ului. A tras din poziţie dificilă, deşi avea varianta să paseze.

Francisc Dican s-a dovedit inspirat când l-a trimis pe teren pe Cristian Lopez. Atacantul a marcat primul său gol în Liga 1, după respingerea greşită a lui Pecanha. Benga a ratat egalarea în prelungiri si partida s-a terminat 1-0, prima victorie pe teren propriu a CFR-ului în faţa ploieştenilor. Petrolul rămâne pe ultimul loc, cu minus două puncte şi fără victorie în acest sezon

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...