Fluier final, CFR - FC Vaslui se termină cu tabela imaculată, 0-0
    Ultima schimbare și la gazde: Enescu a intrat în locul lui Rizzotti
  • 81 | Ocazii
    Deac este singur pe șase metri, însă nu vede o centrare perfectă!!!
  • 79 | Faze meciCFR Cluj
    Gazdele solicită un penalty după ce mingea îl lovește pe Ortiz, dar decizia centralului de a lăsa jocul este una corectă
  • 59 | OcaziiCFR Cluj
    Celeban reia spre poarta gazdelor, mingea se duce pe deasupra buturilor lui Felgueiras
  • 33 | Ocazii
    Ocazie mare și pentru oaspeți! Abelairas șutează de două ori, dar balonul este blocat mai întâi de Cadu și apoi de Camora
  • 30 | Ocazii
    Cea mai mare ocazie de gol de până acum! Gabionetta șutează de la 16 metri central, Cerniauskas respinge în față, mingea ajunge la Batin, care se găsea însă în ofsaid!
  • 26 | Ocazii
    Deac își face o minge din dreapta careului, trimite spre poarta moldovenilor, însă balonul este deviat cu capul de Balaur în corner
  • 24 | OcaziiCFR Cluj
    O fază prelungită de atac a gazdelor se încheie printr-un aut de poartă după un duel între Djokovic și Ortiz
  • 17 | Faze meciCFR Cluj
    Cerniauskas reține cu siguranță o lovitură liberă executată de la 40 de metri de Djokovic
  • 9 | Ocazii
    Antal execută lovitura liberă peste poarta lui Felgueiras
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Cadu primește galben după un faul asupra lui Antal
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut vasluienilor.
Liviu CiobotariuFC Vaslui

VIDEO CFR Cluj - Vaslui 0-0. Moldovenii au evoluat a doua repriză în superioritate

Duelul dintre CFR Cluj şi SC Vaslui din prima etapă a returului s-a terminat fără gol. Cu toate că gazdele și mai ales noul antrenor al acestora, Vasile Miriuță, și-au pus mari speranțe în acest meci, moldovenii au reușit să ia un punct, pe un teren unde n-au reușit să câștige niciodată.

Cele mai mari ocazii ale partidei s-au consemnat după o jumătate de oră. Prima le-a aparţinut gazdelor, când Cerniauskas a respins în faţă un şut al lui Gabionetta. Moldovenii au replicat trei minute mai târziu, prin Albeiras, însă Cadu şi Camora au fost la datorie.

După pauză, ardelenii au rămas în zece oameni. Monroy, până atunci unul dintre cei ami activi jucători ai clujenilor, alături de Gabionetta, a văzut roşu direct, după ce l-a călcat pe Madson, şi va rata meciul cu Viitorul. Acesta nu va fi singura absență a celor de la CFR contra echipei lui Gică Hagi, pentru că nici Cadu nu va putea juca etapa viitoare: a adunat nouă cartonaşe galbene şi este jucătorul cu cele mai multe avertismente din Liga 1.

Clujenii au solicitat un penalty în minutul 79, după ce mingea l-a lovit pe Ortiz, însă arbitrul n-a arătat nimic. Dacă în dinamica fazei suporterii puteau fi induși în eroare, reluările Digi Sport au demonstrat că Ovidiu Hațegan a judecat foarte bine faza respectivă. Până la urmă, partida s-a terminat 0-0, acesta fiind cel de-al treilea meci la rând în care CFR-ul n-a marcat în poarta Vasluiului.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”