Faze meci
  • 90+6 | Final repriza 2
    Fluier final. CS Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1.
  • 90 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Craiovenii încearcă să egaleze pe acest final de meci, dar nu reușesc să profite de cele câteva faze fixe de care au beneficiat din apropierea careului advers.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Lucian Goian.
  • 82 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Ivan reia cu capul o centrare ditr-un corner de pe dreapta, dar mingea trece peste poartă.
  • 80 | Goluri
    GOOOOL CFR Cluj! Cristian Bud deschide scorul târziu, după o fază încâlcită. Cristian Lopez a fost blocat în careu, iar mingea a ajuns în afara careului. Vitor Bruno a șutat, mingea a fost deviată și atenuată, iar Bud a profitat și a trimis din întoarcere, fără speranțe pentru portar.
  • 77 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Șut puternic și surprinzător al lui Vătăjelu dintr-o lovitură liberă din preajma colțului drept al careului advers, dar mingea lovește plasa laterală și ardelenii au un aut de poartă.
  • 74 | Schimbări
    Schimbare la CFR: iese Petrucci (mijlocaș) și intră Bud (atacant).
  • 73 | Faze meci
    Momente de joc echilibrat la Craiova, cu destul de multe pase greșite și cu câteva minute fără ca mingea să ajungă în careul vreuneia dintre cele două echipe.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gomelt, după un fault din spate comis asupra unui adversar.
  • 64 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Ivan primește în partea dreaptă și trimite un șut cu stângul, pe jos, din afara careului, dar portarul Traian Marc prinde fără probleme.
  • 62 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Șut de la distanță trimis de Petrucci, cu stângul, dar mingea trece alături de poartă.
  • 60 | Schimbări
    Încă o modificare la ardeleni: iese Jakolis și intră Vitor Bruno.
    Schimbare la CFR Cluj: iese Filipe Nascimento și intră Ruiz.
  • 56 | OcaziiCS Universitatea Craiova
    Încă o acțiune bună a Craiovei. Vătăjelu pătrunde pe stânga și scoate în centru, pentru șutul lui Dumitraș, din afara careului, dar mingea trece peste poarta CFR-ului.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Petrucci, după un fault tare asupra lui Vătăjelu, în tușă.
  • 52 | OcaziiCS Universitatea Craiova
    Ocazie mare pentru Craiova! Măzărache a scăpat pe dreapta, a pătruns în careu și a culcat doi fundași, dar șutul său cu stângul a trecut cu puțin pe lângă poartă.
  • 51 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Început bun de repriză pentru Craiova, care petrece minute bune în jumătatea de teren a oaspeților. Ivan a primit în careu o centrare de pe dreapta, dar mingea a sărit, iar șutul său a fost blocat de un apărător advers.
  • 46 | Schimbări
    Craiova își epuizează schimbările încă de la pauză, din cauza accidentărilor. Kay îi ia locul pe teren lui Acka, după ce acesta nu a mai putut continua în urma loviturii puternice primite pe finalul primei reprize.
    Începutul reprizei secunde.
  • 45+4 | Final repriza 1
    Pauză la Craiova, acolo unde CS Universitatea și CFR Cluj se află la egalitate, scor 0-0. Acka a suferit o comoție și va fi transportat la spital.
  • 45+1 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Accidentare dură la Craiova! Acka a fost împins în săritură de un adversar și s-a dezechilibrat, fiind lovit cu genunchiul în față de propriul portar, Cătălin Straton. Echipa medicală intervine de urgență și apărătorul gazdelor, care sângerează abundent, este bandajat.
  • 44 | OcaziiCS Universitatea Craiova
    Ocazie pentru Craiova! Andrei Ivan a șutat pe poartă dintr-o lovitură liberă de pe stânga, obținută de Vătăjelu, dar portarul Marc a reușit să respingă.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Băluță, care a căzut în careul CFR-ului din fața unui adversar, fără a fi faultat, iar arbitrul a considerat că a simulat.
  • 39 | Faze meci
    Încă o fază mai încinsă, după un fault din spate comis asupra lui Ivan, dar jucătorii sunt calmați din nou fără să se apeleze la buzunarul cu cartonașe.
  • 35 | Faze meci
    Momente de tensiune la Craiova, acolo unde jucătorii celor două echipe sunt aproape de o încăierare, în urma unui gest nesportiv al lui Nuno Rocha, care a trimis mingea în Cristian Lopez, căzut pe gazon după un fault. Arbitrul Lucian Rusandu calmează spiritele, în cele din urmă.
  • 33 | Schimbări
    Încă o schimbare forțată de o accidentare la Craiova: iese Alexandru Mateiu și intră Alexandru Băluță.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bancu, pentru un fault tare comis asupra portarului Marc, ieșit să respingă o minge din afara careului.
  • 23 | OcaziiCS Universitatea Craiova
    Ocazie pentru CFR Cluj! Jakolis a fost lansat în spatele apărării craiovene, a pătruns în careu și a șutat cu stângul, din unghi, dar alături de colțul lung al porții lui Straton.
  • 20 | Schimbări
    Schimbare la CS Universitatea Craiova: iese căpitanul Valentin Iliev - accidentat - și intră Silviu Izvoranu, care preia și banderola.
  • 17 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Clujenii trimit mingea în careul Craiovei dintr-o nouă lovitură liberă din jumătatea de teren a oltenilor, dar portarul Straton iese bine dintre buturi și prinde din fața unui atacant al oaspeților.
  • 11 | Faze meci
    Joc destul de echilibrat până în acest moment, fără ocazii mari la vreuna dintre cele porți și cu un ritm calm, dar cu intensitate de ambele părți.
  • 5 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Fază periculoasă a Craiovei, cu o pasă filtrantă a lui Mateiu pentru Măzărache, care s-a desprins de marcaj și a șutat din careu, însă nu i-a ieșit execuția și mingea a trecut alături de poartă.
  • 4 | Faze meciCS Universitatea Craiova
    Clujenii au o fază fixă în apropierea careului gazdelor, dar nu reușesc să profite, iar mingea iese, în cele din urmă, în aut de poartă.
    Fluier de start al meciului dintre CS Universitatea Craiova și CFR Cluj.