Rapid BucureștiRapid București
Luni, 11 mai, ora 20:30
Ceahlăul Piatra Neamț Ceahlăul Piatra Neamț
Rapid București Rapid București
    Final de meci la Piatra Neamţ! Rapid rămâne neînvinsă în mandatul lui Cristiano Bergodi şi se impune cu 1-0 pe terenul Ceahlăului, echipă care a retrogradat din punct de vedere matematic, în urma acestui eşec.
  • 82 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Rapid! O nouă şansă mare pentru oaspeţi, irosită de Meulens, care a trimis peste poartă din câţiva metri, după ce Calancea a respins în faţă şutul lui Edu Oriol.
  • 68 | Schimbări
    Ultima schimbare la Rapid. Rui Miguel a intrat în locul lui Kikas, care a părăsit terenul accidentat.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Margină a intrat în locul lui Gheorghiu.
  • 62 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Rapid! Un contraatac superb al oaspeţilor şi o colaborare perfectă între fraţii Oriol puteau aduce al doilea gol pentru giuleşteni. Calancea a blocat însă şutul lui Joan Oriol.
  • 58 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Ceahlăul! Şansă uriaşă de egalare pentru nemţeni. Markovic a păstruns pe partea dreaptă şi a centrat foarte bine în faţa porţii, dar Rodrigues a reluat din cădere pe lângă.
  • 55 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Rapid! Giuleştenii deschid scorul prin Edu oriol, care a tras superb de la marginea careului. Mingea trimisă de mijlocaşul spaniol s-a dus direct în vinclul porţii lui Calancea, al cărui plonjon a fost inutil.
  • 53 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Fază discutabilă în careul gazdelor. Buden a atins mingea cu mâna, după o lovitură de cap a lui Niculae, dar arbitrul a lăsat jocul de continue şi nu a acordat penalty, în ciuda protestelor rapidiştilor.
  • 50 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Rapid! Început excelent de repriză pentru oaspeţi, care au trecut a treia oară pe lângă deschiderea scorului în doar cinci minute. Meulens a trimis un şut centrare, dar Buden a intervenit din nou salvator şi a respins din faţa porţii goale.
  • 47 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Rapid! O nouă şansă uriaşă pentru giuleşteni. Kikas a tras din interiorul careului, dar mingea a fost deviată în corner de Buden.
  • 46 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Rapid! Garay a tras foarte bine de la marginea careului, dar Calancea a reuşit să respingă de sub bară.
    A doua schimbare la Rapid. Cerlincă, înlocuitorul lui Benson, îi lasă locul lui Daniel Niculae.
    A început repriza a doua!
    Pauză la Piatra Neamţ! Ceahlăul şi Rapid sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care oaspeţii au ratat cele mai mari ocazii, dar l-au pierdut şi pe Benson, accidentat.
  • 45 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Rapid! Oaspeţii au avut o şansă uriaşă de a deschide scorul, şutul lui Meulens fiind deviat puţin pe lângă poartă de Wellyson.
  • 36 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Ştefănescu a încercat să-l surprindă pe Buchta cu un şut de la distanţă, dar portarul rapidist a prins uşor.
  • 34 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Rapid! Cerlincă a trimis cu capul pe lângă poartă, după o centrare foarte bună de pe partea dreaptă a lui Kikas.
  • 31 | Faze meciCeahlăul Piatra Neamț
    Meulens a încercat să ia o acţiune pe cont propriu, a intrat în careu, dar a fost blocat în ultimul moment de Wellyson, care a intervenit perfect şi a respins.
  • 25 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Ceahlăul! Acţiune personală a lui Sialmas, care a driblat mai mulţi adversari, înainte de a trage pe lângă poartă din interiorul careului.
  • 14 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului. Cerlincă i-a luat locul lui Benson, care s-a accidentat la ocazia pe care a ratat-o în urmă cu câteva minute.
  • 9 | OcaziiCeahlăul Piatra Neamț
    Ocazie Rapid! Benson a avut o şansă mare de a deschide scorul, dar nu a reuşit să trimită în poartă după ce l-a driblat pe Calancea.
Cristiano BergodiRapid București

VIDEO Ceahlăul - Rapid 0-1. Bergodi, în continuare neînvins. Nemţenii au retrogradat matematic

Rapid a învins la Piatra Neamţ şi a retrogradat-o matematic pe Ceahlăul. După golul lui Edu Oriol, giuleştenii mai au de recuperat un singur punct pentru a se salva.

Victoria de la Piatra Neamţ menţine vii speranţele Rapidului în privinţa salvării de la retrogradare.

Fără eşec pe banca giuleştenilor în ambele mandate, Bergodi şi-a trimis în atac elevii încă din prima parte, dar Cerlincă şi Meulens au ratat marile ocazii.

Repriza a doua s-a derulat după acelaşi scenariu. După şansele irosite de Garay şi Kikas, a venit şi golul.

Edu Oriol a înscris al doilea său gol pentru Rapid, în minutul 55, cu o execuţie splendidă din marginea careului.

Ceahlăul a replicat abia după ce s-a văzut în dezavantaj, dar Rodrigues n-a prins poarta din câţiva metri.

Pe final, Meulens a ratat ocazia meciului, şutând peste poartă din câţiva metri.

Rapid s-a impus la Piatra Neamţ doar cu 1-0, însă succesul la limită îi duce pe giuleşteni pe locul 13, la un singur punct de salvare, şi o retrogradează matematic pe Ceahlăul.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano