FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2024)
Exclusiv Atenție, FCSB! Cum a ratat rivala Dinamo titlul: ”Mai țineți minte?”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Atacantul pe care Raul Rusescu l-ar cumpăra ”cu ochii închiși” la FCSB. ”Îmi place la nebunie!”

• 90+3 | OcaziiCeahlăul
    Acțiune de contraatac a Ceahlăului, dar Golubovic nu reușește să reia decisiv din careu, iar Săgeata scapă fără gol
  • 90 | Faze meci
    Trei minute de prelungiri
  • 84 | Schimbări
    Schimbare Ceahlăul: Iese Popadiuc, intră Ștefănescu
  • 81 | OcaziiCeahlăul
    Jovic scoate un șut puternic al lui Vezan, iar apoi Munteanu trage departe de poartă, din poziție foarte bună
  • 77 | Schimbări
    Schimbare Ceahlăul: Iese Constantinescu, intră Onciu
  • 76 | OcaziiCeahlăul
    Lovitură liberă pentru gazde, Constantinescu reia însă pe lângă poartă, presat de Panagopoulos
  • 73 | Goluri
    GOOOL SĂGEATA ! Jovic greșește decisiv, Viorel Dinu profită și înscrie fără probleme, reușind să reducă din diferență
  • 67 | Schimbări
    Schimbare Săgeata: Iese Roman, intră Grigoraș
  • 60 | Faze meci
    Săgeata nu reușește să pună probleme în ofensivă, în timp ce nemțenii par mulțumiți cu avantajul de două goluri
  • 37 | Faze meci
    Jocul s-a liniștit după cele două goluri, însă oaspeții nu reușeșc să pună deloc în pericol poarta apărată de Jovic
  • 28 | Goluri
    GOOOL CEAHLĂUL ! Popadiuc trimite în careu pentru Chitoșcă, iar acesta profită de eroarea lui Panagopoulos și marchează primul gol al carierei
  • 25 | Goluri
    GOOOL CEAHLĂUL ! Gheorghiu centrează excelent pentru Constantinescu, care reușește să deschidă scorul după ce apare nemarcat în careu și înscrie printr-o lovitură de cap
  • 23 | OcaziiCeahlăul
    Bară pentru Ceahlăul! Chitoșcă a fost lansat în marginea careului, iar șutul acestuia a atins transversala porții adverse
  • 17 | OcaziiCeahlăul
    Constantinescu trage periculos din careu, portarul advers reușește să respingă de la colțul scurt, iar apoi oaspeții îndepărtează pericolul
Tibor SelymeșSăgeata

VIDEO Ceahlăul-Săgeata 2-1. Constantinescu și Chitoșcă au adus victoria gazdelor

Ceahlăul a pus punct seriei de trei de meciuri fără victorie şi a învins-o pe Săgeata Năvodari. Cu acest succes, formația moldavă a urcat provizoriu pe locul 5 în clasamentul Ligii 1.

La Piatra Neamț, Chitoşcă a fost cel mai periculos jucător al gazdelor în prima parte, însă bara s-a opus la șutul său din minutul 23. La faza următoare, Constantinescu a deschis scorul şi şi-a trecut în cont a doua reuşită a sezonului.

Jucatorii lui Vasile Miriuţă au profitat de degringolada din apărarea oaspeţilor şi au marcat imediat şi al doilea gol, prin Chitoşcă. Acesta a speculat o gravă eroare din defensiva nou-promovatei, care s-a văzut astfel condusă la diferență de două goluri.

Echipa lui Tibor Selymeş a jucat mai bine în repriza a doua, însă abia în minutul 73, Viorel Dinu a reuşit să reducă din diferenţă şi şi-a trecut în cont a patra reuşită a sezonului. Săgeata a trecut pe lângă egalare cu zece minute înainte de final, cand Jovic a respins șutul expediat de Vezan. Scor final, 2-1 pentru Ceahlăul, care obține a cincea victorie din acest sezon.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...