Manchester United v Atalanta: Group F - UEFA Champions League
Se știu deja 16 echipe calificate direct în ”noile grupe” din UEFA Champions League! Ce o așteaptă pe FCSB în preliminarii

12.09.2015
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
FC Botoșani FC Botoșani
Ratare Penalty-uri
    FINAL. Concordia - FC Botoșani 0-0. Ilfovenii au ratat un penalty în minutul 74 prin Silviu Pană!
  • 90 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA BOTOȘANI. A ieșit Cabrera, a intrat PATACHE.
  • 88 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    BOTOȘANI A RĂMAS ÎN 10! POPOVICI a primit al doilea ”galben” și a fost eliminat, după un fault de la spate asupra lui Grădinaru.
  • 87 | OcaziiConcordia Chiajna
    Martinus a preluat un balon la marginea careului de 16 metri, lateral
  • 81 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA CONCORDIA. A ieșit Serediuc, a intrat GRĂDINARU
  • 77 | OcaziiConcordia Chiajna
    Fază frumoasă de atac a celor de la Concordia. Bucurică a pasat elegant cu Lazăr, ex-dinamovistul i-a trimis înapoi, Bucurică a ajuns față în față cu Iliev, lateral stânga, dar bulgarul a respins excelent.
  • 76 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA BOTOȘANI. A ieșit Dan Roman, a intrat MARTINUS
  • 74 | Ratare Penalty-uriConcordia Chiajna
    PENALTY RATAT! Silviu Pană a trimis în bara din stânga lui Iliev, care ghicise colțul.
  • 73 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    PENALTY CONCORDIA! Dimitrov l-a faultat pe Vali Lazăr, în zona genunchilor și Hațegan a arătat punctul de la 11 metri
  • 70 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CONCORDIA. A ieșit Purece, a intrat CONSTANTINESCU.
  • 68 | OcaziiConcordia Chiajna
    Purece a primit o pasă la marginea careului de 16 metri, după o cursă a lui Serediuc, dar Iliev a reținut.
  • 65 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CONCORDIA. A ieșit Pena, a intrat ROBERT RĂDUCANU
  • 64 | OcaziiConcordia Chiajna
    Botoșănenii au executat o lovitură liberă prin Cucu și Pena a respins pe spate, cu emoții pentru Matache. Mingea a trecut puțin pe lângă poartă.
  • 59 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA BOTOȘANI. A ieșit Hadnagy, a intrat BRATA
  • 58 | Faze meciConcordia Chiajna
    Bărboianu i-a luat mingea din picioare lui Serediuc, a intrat în careu, pe dreapta, a pasat în fața porții spre Pena, dar Cordoș, căpitanul botoșănenilor, a acordat corner.
  • 57 | Faze meciConcordia Chiajna
    POPOVICI PUTEA PRIMI AL DOILEA GALBEN! Fundașul stânga, aflat la debut, a intrat prin alunecare asupra lui Bordeianu, n-a atins mingea, dar arbitrul a făcut semn ca jocul să continue.
  • 56 | Faze meciConcordia Chiajna
    Serediuc a șutat, de pe dreapta, la colțul lung, dar a trimis pe lângă stâlpul din dreapta porții lui Iliev.
  • 53 | Faze meciConcordia Chiajna
    Lazăr a recuperat un balon în jumătatea adversă, după care a șutat la poartă, dar pe lângă poartă.
    A început repriza a doua
    PAUZĂ
  • 45 | OcaziiConcordia Chiajna
    Pană a șutat în forță de la aproximativ 35 de metri, direct pe poartă, dar bulgarul Iliev a fost atent și a reținut.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    LAZĂR a primit un cartonaș galben după ce a căzut îb careul botoșănenilor ca urmare a unui duel cu Plămadă. Cel mai probabil, Hațegan a considerat simulare.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    BĂRBOIANU pentru un fault
  • 38 | Faze meciConcordia Chiajna
    Batin a câștigat un duel pentru balon cu Bărboianu, moment în care și-a pierdut gheata, dar atacantul botoșănenilor a continuat să joace și a centrat chiar cu stângul, deși nu mai avea gheata, și a obținut un corner.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    FULOP pentru un fault asupra lui Silviu Pană
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    FC BOTOȘANI PUTEA RĂMÂNE ÎN 10! POPOVICI a fost sancționat cu un cartonaș galben pentru un fault dur din lateral asupra lui Serediuc. Jucătorul moldovenilor l-a lovit pe adversar cu piciorul în zona gâtului. Oficialii gazdelor au cerut eliminarea jucătorului de la Botoșani.
  • 6 | OcaziiConcordia Chiajna
    Vali Lazăr a luat o fază pe cont propriu, a accelerat, a intrat în centru, a ajuns la marginea careului de 16 metri, poziție frontală, și a șutat direct la poartă, dar pe direcția lui Iliev, care a acordfat corner. Serediuc era mai bine clasat.
  • 4 | Faze meciConcordia Chiajna
    Cucu a eliminat excelent un adversar din joc, după o pasă de peste 30 de metri a lui Batin, a intrat în careu, dar Matache a ieșit la fix și a respins în corner.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Botoșani.
Leo GrozavuFC Botoșani

VIDEO Chiajna-Botoșani 0-0. Ilfovenii au ratat un penalty - moldovenii, în 10. Revanșă după eșecul din Cupa Ligii

Concordia Chiajna a eliminat-o pe FC Botoşani din Cupa Ligii, însă a obţinut doar o remiză albă cu moldovenii în campionat.

Ilfovenii au protestat în minutul 8, când Sergiu Popovici a luat doar ”galben” pentru un fault extrem de dur la Serediuc. Gazdelor le-a aparţinut şi singura ocazie din prima repriză: Silviu Pană l-a testat pe Plamen Iliev de la 35 de metri, în minutul 45. Acelaşi jucator a irosit si un penalty în minutul 74.

”A executat... ăsta este fotbalul. Ghinion, a dat-o în bară, dacă o bagă în poartă poate că scorul era tot 3-0”, a spus Cornel Țălnar, antrenorul celor de la Concordia.

Sergiu Popovici n-a terminat, până la urmă, meciul pe teren fiind eliminat. ”Centralul” Ovidiu Haţegan i-a dat al doilea galben și, implicit, pe cel roşu, în minutul 88.

”Sunt faulturi... presiune există. Încercăm să vedem cu ce jucători vom evolua pentru că în apărare tot timpul am folosit improvizații. N-am reușit două meciuri la rând în care să avem aceeași linie de apărători”, a spus Mugurel Cornățeanu, antrenorul secund al botoșănenilor.

S-a terminat 0-0, iar Concordia Chiajna a rămas neînvinsă de trei meciuri pe teren propriu.

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a...

FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.09.2022)

Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a...

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...

florin prunea

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe...

FOTBAL: Cagliari - Lecce, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: CS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI - ACS PETROLUL 52 PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (27.01.2024)

FOTBAL: Petrolul - Oțelul Galați, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Radu Dragusin

FOTBAL: Liverpool - Tottenham, ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Rapid CFR Cluj

FOTBAL: CFR Cluj - Rapid, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

wanda nara

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

*EXCLUSIVE* Former Swedish footballing Maverick Zlatan Ibrahimovic wearing a Ferrari cap spotted with his wife Helena Seger as they enjoyed a spot of lunch at Palazzo Parigi Hotel in Milan.

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină