gigibecali5
Reacția lui Gigi Becali, după ce a auzit că Risto Radunovic e dorit de CFR Cluj
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)
Florin Prunea a cerut la națională un jucător după Craiova - CFR Cluj 0-1, iar acesta a venit cu replica
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare

ConcordiaConcordia
2 - 1
CFR ClujCFR Cluj
24.08.2015, ora 21:00
Concordia Concordia
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Ratare Penalty-uri
    Finalul meciului! Chiajna - CFR 2-1. A doua victorie pentru ilfoveni în campionat și a doua înfrângere pentru clujeni
  • 90 | Faze meci
    Repriza secundă este prelungită cu 3 minute
  • 88 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA! Rămas în poziție regulamentară, Pena trimite în careu pentru Răducanu, acesta nu reușește să ajungă la minge, însă Marian Cristescu este pe fază și înscrie pentru 2-1, astfel că își ia revanșa după penalty-ul ratat în minutul 84
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Goncalves este penalizat pentru simulare. El a încercat să obțină un penalty după un duel cu Sîrghi în careu
  • 84 | Ratare Penalty-uriConcordia
    RATARE PENALTY CHIAJNA! Marian Cristescu trage slab și Marc respinge de lângă bară
  • 83 | Penalty-uriConcordia
    PENALTY CHIAJNA! Purece a încearcat să ajungă la o minge în careu, dar a fost faultat de Tiago Lopes
  • 82 | Schimbări
    Schimbare CFR: Iese Lopez, intră Goian
  • 81 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Pană, intră Constantinescu
  • 78 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    CARTONAȘ ROȘU! Andrei Tînc, fostul fundaș al Rapidului, îl faultează pe Pena, vede al doilea cartonaș galben și este astfel eliminat de arbitrul Adrian Cojocaru
  • 76 | Faze meciConcordia
    INFO: După golul de la Chiajna, primul în tricoul clujenilor, Beleck devine al 9-lea marcator al CFR-ului din acest sezon al Ligii 1
  • 74 | Goluri
    GOOOL CFR! Sîrghi se dezechilibrează și se îndepărtează de Beleck, care profită și înscrie apoi cu un șut la colțul scurt, egalând scorul la Chiajna: 1-1
  • 68 | OcaziiConcordia
    OCAZIE CFR! Gafă a defensivei gazdelor, balonul ajunge la Voiculeț, iar acesta trage puternic spre poartă, însă Giurgiu este inspirat și reușește să devieze în corner
  • 66 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Serediuc, intră Răducanu
  • 64 | Schimbări
    Schimbare CFR: Iese Păun, intră Goncalves
  • 62 | Faze meci
    Joc mult mai echilibrat în repriza secundă. Chiajna se apără destul de bine și încearcă lovitura decisivă pe contraatac
  • 38 | Faze meciConcordia
    OCAZIE CFR! Larie trimite cu latul dintr-o lovitură liberă, însă mult peste poarta Chiajnei
  • 33 | Faze meci
    La meciul de la Chiajna sunt prezenți selecționerul României, Anghel Iordănescu, dar și tehnicianul lui Dinamo, Mircea Rednic
  • 30 | Faze meciConcordia
    Posesie mai bună pentru Chiajna, însă Concordia nu a mai reușit să pună în pericol poarta oaspeților, după golul înscris de Marian Cristescu
  • 23 | Faze meciConcordia
    INFO: Marian Cristescu este la primul gol pentru Chiajna. De altfel, jucătorul de 30 de ani nu a mai înscris în Liga 1 de mai bine de un an, de pe vremea când juca la Astra Giurgiu (mai 2014)
  • 19 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA! Pena îi pasează lui Cristescu și mijlocașul gazdelor înscrie cu o execuție superbă, balonul lovând și bara transversală înainte să intre în poarta lui Marc, rămas fără replică
  • 12 | Faze meci
    Meci extrem de spectaculos ÎN DIRECT la Digi Sport, cu patru ocazii mari în mai puțin de un sfert de oră și un ritm excelent de joc
  • 11 | OcaziiConcordia

OCAZIE ȘI PENTRU CHIAJNA! După minute bune în care a fost dominată copios, Chiajna dă replica prin Marian Cristescu, care reia bine cu capul din careu, dar peste poarta clujenilor

• 7 | OcaziiConcordia
    Asediu la poarta gazdelor, încă o OCAZIE MARE PENTRU CFR! Cristescu respinge greșit un balon în careu, Andrei Mureșan reia spectaculos, însă Matache este salvat de bara transversală. Clujenii domină copios la Chiajna!
  • 5 | OcaziiConcordia
    OCAZIE MARE CFR! Același Lopes scapă din marcajul lui Bucurică după un corner, îi ia fața lui Pena și reia apoi periculos din careu, puțin pe lângă poarta apărată de Matache
  • 4 | OcaziiConcordia
    OCAZIE MARE CFR! Matache respinge excelent la șutul trimis de Lopes din careu, care finalizează după acțiunea lui Jakolis
  • 3 | Faze meci
    INFO: Cu o singură victorie, Chiajna este doar pe locul 11 în Liga 1, în timp ce fosta campioană a României ocupă doar poziția a 8-a, după ce a fost penalizată cu 6 puncte
Francisc DicanCFR Cluj

VIDEO Concordia - CFR Cluj 2-1. Dubla lui Marian Cristescu a adus a doua victorie pentru ilfoveni

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Concordia a obținut a doua victorie din acest sezon, 2-1 pe teren propriu cu CFR Cluj.

Ardelenii au avut un start impresionant și au semnat două ocazii uriașe în primele cinci minute. Portughezul Tiago Lopes nu a reușit să-l învingă pe Matache, dar asediul la poarta gazdelor a continuat, însă nici Andrei Mureşan nu a avut mai mult noroc și a luat la țintă transversala.

Ilfovenii au dat lovitura la prima eroare în defensiva adversă. Pena i-a pasat decisiv lui Cristescu, iar mijlocașul Concordiei a finalizat superb, marcând în Liga 1 după mai bine de un an.

Până la pauză, Matache a mai reușit o paradă importantă, la execuția lui Beleck. Camerunezul s-a revanșat în minutul 74 și a restabilit egalitatea, scor 1-1.

Bucuria ardelenilor a fost de scurtă durată, deoarece Tînc a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. Concordia putea profita imediat de avantajul omului în plus! A primit penalty după un duel între Purece și Tiago Lopes, dar Cristescu a ratat de la punctul cu var.

Fotbalistul de 30 de ani a înscris totuși golul victoriei, cu 2 minute înainte de final, iar Concordia a învins-o pe CFR cu scorul de 2-1.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a...

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”