adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• 90+1 | Goluri
    GOOOOOL CHIAJNA!!!!! GOOOOOOOL PENA!!!!!!! Bucurică centrează perfect de pe partea stângă şi atacantul gazdelor îndeplineşte o simplă formalitate.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Nistor este avertizat.
  • 85 | Schimbări
    Ion intră în locul lui Madeira.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOL CHIAJNA!!!!! GOOOOL PURECE!!!!! Cristescu centrează perfect din lovitură liberă şi Purece reia din apropiere şi majorează scorul.
  • 73 | Schimbări
    Bărboianu intră în locul lui Vagner.
    Nistor intră în locul lui Droppa.
  • 72 | OcaziiConcordia Chiajna
    Unguruşan centrează perfect în faţa porţii şi Wellington reia cu capul din poziţie ideală, dar mingea e prinsă de Matache.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOOL CHIAJNA!!!! GOOOOOL CONSTANTINESCU!!! Vasco a gafat incredibil la 8 metri de poartă, i-a pus mingea pe tavă fostului jucător de la Braşov şi acesta a marcat fără probleme.
  • 66 | Schimbări
    Wellington intră în locul lui Roman.
  • 65 | OcaziiConcordia Chiajna
    Roman primeşte cu noroc o minge în careul gazdelor, şutează puternic, dar Matache respinge incredibil.
  • 64 | OcaziiConcordia Chiajna
    Bară a gazdelor: de-abia intrat pe teren, Pena reia cu capul din careul mic, din plonjon, dar mingea loveşte stâlpul drept al porţii lui Mingote.
  • 63 | Faze meciConcordia Chiajna
    Ciucur primeşte o minge la 25 de metri de poarta lui Matache, înaintează, dar şutul său nu este cadrat.
  • 61 | Schimbări
    Pena intră în locul lui Ţâră.
  • 58 | Schimbări
    Hora intră în locul lui Nicoară.
  • 53 | Faze meciConcordia Chiajna
    Portarul Mingote este de 7 ani şi jumătate la Pandurii Târgu Jiu, fiind cel mai vechi jucător străin care se află în Liga 1, dar şi cel mai vechi om din lotul gorjenilor.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 43 | OcaziiConcordia Chiajna
    Sîrghi e la un pas de autogol: la o fază fixă a oaspeţilor, fundaşul gazdelor a reluat cu capul pe spate, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Matache.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Cristescu este avertizat.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Vagner este şi el avertizat.
    Sîrghi este avertizat.
  • 33 | OcaziiConcordia Chiajna
    Cristescu centrează din lovitură liberă şi Sîrghi reia cu capul puţin pe lângă poarta lui Mingote.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Roman este avetizat.
  • 27 | OcaziiConcordia Chiajna
    Fază aproape trasă la indigo: Răduţ centrează dintr-o poziţie asemănătoare, dar lovitura de cap a lui Droppa trece peste poartă de această dată.
  • 24 | OcaziiConcordia Chiajna

OCAZIE: Răduţ centrează bine din lovitură şi Droppa reia cu capul din careul mic, dar Matache respinge în corner.

• 20 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ţâră pleacă de la limita ofsaidului, dar şutul său din unghi este blocat de Mingote, ieşit foarte bine în întâmpinarea atacantului gazdelor.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Bucurică este avertizat.
  • 13 | Faze meciConcordia Chiajna
    Cele mai spectaculoase partide dintre cele două echipe s-au terminat cu două victorii la scor ale oaspeţilor: 5-1, în deplasare (2013) şi 5-2, acasă (2011).
  • 8 | Faze meciConcordia Chiajna
    Ţâră preia perfect o pasă de 20 de metri, driblează un adversar pe partea stângă de atac a gazdelor, dar şutul său trece peste poarta oaspeţilor.
  • 5 | Faze meci
    Cele două echipe s-au mai întâlnit de 8 ori în Liga 1: s-au înregistrat 3 victorii ale Concordiei, 4 ale Pandurilor şi o remiză.
Edi IordănescuPandurii Tg. Jiu

VIDEO Chiajna - Pandurii 3-0. Prima victorie a ilfovenilor în acest sezon. Marius Baciu răsuflă uşurat

Concordia a spart gheaţa - a învins Pandurii, cu 3-0, şi şi-a trecut în cont primul succes al sezonului. Gazdele ar fi putut deschide scorul încă din minutul 20, dar şutul din unghi al lui Ţâră a fost blocat de Mingote.

Gorjenii au replicat prin Droppa, dar Matache a fost şi el la post şi a respins în corner. După pauză, Concordia a fost parcă o altă echipă. Jucătorii lui Marius Baciu au preluat controlul şi au marcat gol după gol.

Constantinescu a profitat de o gafă a lui Vasco şi a trimis mingea în poarta apărată de Mingote. Şapte minute mai târziu, ilfovenii şi-au dublat avantajul, după ce Purece a finalizat perfect o centrare a lui Cristescu.

Trimis pe teren în repriza secundă, Pena a închis tabela, în prelungiri. Este al patrulea meci consecutiv fără înfrângere pentru echipa din Chiajna în faţa Pandurilor.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar