Dâlbea face un fault la mijlocul terenului, vede al doilea avertisment și este astfel eliminat
  • 90+1 | Schimbări
    Schimbare Concordia: Iese Papasterianos, intră Ispir
  • 90 | OcaziiCorona Brașov
    Contraatac al Concordiei, însă Purece se pierde la finalizare și trimite peste poartă din unghi
  • 89 | Schimbări
    Schimbare Corona: Iese Neacșa, intră Pîrvu
  • 84 | OcaziiCorona Brașov
    Wellington trage puternic din careu, dar Marc evită golul și respinge în corner
  • 78 | Goluri
    GOOOL CORONA !!! Necașa centrează în careu pentru Buș, iar acesta înscrie printr-o lovitură de cap. Final de meci superb la Brașov
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Savin este avertizat
  • 70 | OcaziiCorona Brașov
    Neacșa intră în careu din banda dreaptă, balonul ajunge la Miranda, care șutează însă peste poartă
  • 69 | Schimbări
    Schimbare Corona: Iese Dedu, intră Balint
  • 65 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA !!! Purece marchează pentru 1-2 cu un șut lângă bară din afara careului, după pasa oferită de Coșereanu
  • 62 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Onduku, intră Coșereanu
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Miranda vede cartonașul galben
  • 53 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA !!! Purece îi pasează lui Roșu, iar mijlocașul oaspeților marchează cu o execuție plasată de la 16 metri
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Dâlbea este avertizat pentru un fault la Papasterianos
  • 47 | OcaziiCorona Brașov
    RATARE MONUMENTALĂ PENTRU CORONA! Dedu îi pasează lui Neacșa, acesta are de îndeplinit o simplă formalitate, dar nu poate să înscrie cu poarta goală și se încurcă absolut inexplicabil, nereușind să trimită spre buturile adverse
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Papasterianos este avertizat pentru proteste
  • 42 | OcaziiCorona Brașov
    Chiajna ratează o ocazie mare prin Purece, care trage puternic la colțul lung, din careu, însă balonul se duce pe lângă poarta gazdelor
  • 41 | OcaziiCorona Brașov
    Wellington trimite cu pământul din careu, iar Marc reușește să respingă în corner
  • 39 | Faze meci
    Chiajna nu își revine după golul primit, iar Corona controlează fără probleme finalul primei reprize
  • 31 | Goluri
    GOOOL CORONA !!! Homei pasează bine, Buș preia la 16 metri și trage apoi plasat, fără nicio șansă pentru Cobrea
  • 21 | OcaziiCorona Brașov
    Stănescu trage periculos din lovitură liberă, dar balonul deviat este prins cu siguranță de Cobrea
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Poverlovici primește cartonașul galben
  • 16 | OcaziiCorona Brașov
    Onduku șutează de la distanță, dar pe lângă poarta gazdelor
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Homei vede primul avertisment al meciului, pentru un fault comis în apropierea careului său

VIDEO Corona - Concordia 2-2. Chiajna a revenit spectaculos în repriza a doua

Corona Brașov este cu un pas în liga a doua, după ce nu a reușit decât un rezultat de egalitate pe teren propriu, în fața Concordiei Chiajna, scor 2-2.

Gazdele au deschis scorul după 20 de minute. Homei a centrat bine pentru Sergiu Buş, care l-a învins pe Cobrea cu un şut plasat. Oaspeţii puteau să egaleze de două ori până la pauză, dar nici Wellington şi nici Purece nu au reuşit să trimită mingea în poartă. Şi gazdele puteau să-şi dubleze avantajul, dar Neacşa a ratat cu poarta goală.

La opt minute după pauză, Chiajna a restabilit egalitatea prin Neluţ Roşu, care a marcat al şaselea gol din acest sezon. Echipa lui Ionuţ Chirilă a marcat şi golul al doilea, prin Purece, care a ajuns la a treia reuşită în acest sezon.

Oaspeţii nu s-au bucurat prea mult de avantaj, pentru că Buş şi-a trecut în cont "dubla" şi a ajuns la cota 9 în Liga 1. Chiajna putea să plece cu 3 puncte de la Braşov, dar Marc a avut o intevenţie bună la şutul lui Wellington.

Meciul de la Brașov s-a terminat cu scorul de 2-2, iar Corona a obţinut un punct care nu o ajută să părăsească ultimul loc din clasamentul Ligii 1.

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a...

FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.09.2022)

Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a...

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...

florin prunea

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe...

FOTBAL: Cagliari - Lecce, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: CS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI - ACS PETROLUL 52 PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (27.01.2024)

FOTBAL: Petrolul - Oțelul Galați, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Radu Dragusin

FOTBAL: Liverpool - Tottenham, ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Rapid CFR Cluj

FOTBAL: CFR Cluj - Rapid, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

wanda nara

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

nesu

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

sucu 4

NE-BU-NI-E! O echipă din liga secundă a marcat în minutul 90+9, a câștigat Cupa și va juca în Europa League

WARSZAWA 02.05.2024 FORTUNA PUCHAR POLSKI POGON SZCZECIN - WISLA KRAKOW NZ Alan Uryga FOT / FOKUSMEDIA.COM.P