gnahore
Video Dinamo - FC Voluntari 1-1. ”Câinii Roșii” au rămas pe loc direct retrogradabil. Ilfovenii, în afara ”zonei roșii”
parcalab-orac
Exclusiv Costel Orac, amintiri la 40 de ani distanță de la ”dubla” Dinamo - Liverpool din semifinalele CCE: ”A existat regretul”
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL. DINAMO - CSU Craiova 1-0. Roș-albii obțin prima victorie a sezonului grație lui Rotariu
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    LAZĂR pentru un fault asupra lui Bancu
  • 90 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA CRAIOVA. A ieșit Nuno Rocha, a intrat MĂZĂRACHE
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 1-0, ROTARIU. Atacantul a marcat cu capul, la vinclu, dintre Vătăjelu și Izvoranu, după o centrare a lui Fai de pe stânga.
  • 84 | OcaziiDinamo
    Izvoranu a reluat cu capul, din plonjon din interiorul careului, după o centrare a lui Ferfelea, dar Cerniauskas a reținut.
  • 81 | OcaziiDinamo
    Vali Lazăr a trimis foarte puțin de la marginea careului de 16 metri, după un corner la care Bălgrădean a ieșit complet aiurea.
  • 63 | OcaziiDinamo
    Feussi a fost aproape de o gafă ce-i putea costa scump pe colegii săi. A respins un balon în Izvoranu și din acesta mingea s-a dus puțin peste transversală.
  • 58 | OcaziiDinamo
    Matei, singur-singurel, în careul oltenilor, a reluat cu capul complet aiurea, după o centrare foarte bună a lui Lazăr.
  • 55 | OcaziiDinamo
    Curelea s-a descurcat bine în fața lui Marc, după care a șutat la semiînălțime, dar Cerniauskas, cu o paradă pe măsură, a respins.
  • 53 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA DINAMO. A ieșit Filip, accidentat, a intrat FAI
  • 48 | OcaziiDinamo
    Kay a trimis cu capul, puțin peste transversală, după o lovitură liberă executată de Ferfelea de pe stânga, dar de la margine s-a semnalizat ofsaid.
    PRIMA SCHIMBARE LA DINAMO. A ieșit Van Haaren, a intrat VALI LAZĂR
    PAUZĂ
  • 45 | Faze meciDinamo
    Băluță a scăpat singur pe dreapta, a intrat în careu a centrat în fața porții spre Bawab, dar iordanianul era la pământ, astfel că Feussi a acordat corner fără probleme
  • 42 | OcaziiDinamo
    Kay a trimis cu capul, din interiorul careului, după un corner executat de Ferfelea de pe dreapta, însă mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 37 | Faze meciDinamo
    Și Vătăjelu a șutat de la distanță, dar extrem de slab, mult pe lângă bara din dreapta porții lui Cerniauskas.
  • 34 | Faze meciDinamo
    Ferfelea a primit o pasă de la Nuno Rocha, la 25 de metri de poartă, a șutat, dar fără emoții pentru Cerniauskas pentru că mingea s-a dus peste.
  • 32 | Faze meciDinamo
    Rotariu a reluat cu capul, din interiorul careului, după cornerul executat de Gavrilă, dar mingea s-a înălțat și a trecut cu mult peste transversală.
  • 28 | Faze meciDinamo
    Lovitură liberă a celor de la Craiova, dintr-o poziție foarte bună, la marginea careului de 16 metri. Ferfelea nu s-a înțeles cu Bawab, primul a șutat, dar slab, pe jos, în zid și faza s-a stins.
  • 25 | Faze meci
    S-a reluat partida.
  • 24 | Faze meci
    PAUZĂ DE HIDRATARE! Istvan Kovacs a decis să oprească meciul, exact la jumătatea reprizei, pentru ca jucătorii să se hidrateze. La București sunt 30 de grade la ora disputării partidei.
  • 22 | OcaziiDinamo
    Filip a plecat iar bine pe stânga, din spatele lui Băluță, a înaintat, după care a pasat în lateral în mijlocul careului de 16 metri de unde Vojnovici a reluat din prima cu latul, puțin peste transversală.
  • 20 | Faze meciDinamo
    Steliano Filip a centrat de pe stânga, în careu, după o cursă solitară de aproximativ 20 de metri, de unde Rotariu, de lângă Izvoranu, a încercat o reluare spectaculoasă, dar a trimis pe lângă.
  • 19 | OcaziiDinamo
    Bawab și-a încercat șansa cu un șut de la distanță, dar Cerniauskas a respins.
  • 12 | OcaziiDinamo
    Bawab a șutat din interiorul careului, direct pe poartă, dar Cerniauskas a fost la post și a reținut.
  • 11 | Faze meciDinamo
    DINAMO PUTEA PRIMI PENALTY! Acțiune bună de atac a celor de la Dinamo, prin Rotariu, atacantul i-a pasat în careu lui Nedelcearu, venit la finalizare, dar acesta a fost deposedat de Vătăjelu prin alunecare de la spate. Nedelcearu a cerut penalty!
  • 9 | Faze meciDinamo
    Nuno Rocha a trecut cu mingea la picior de doi adversari de pe flancul drept al roș-albilor, după care nu a reușit să-i dea o pasă lui Curelea, astfel că dinamoviștii au scăpat de emoții.
  • 6 | Faze meciDinamo
    Nedelcearu a scăpat de o sancțiune cu un cartonaș galben după un fault asupra lui Curelea.
  • 4 | Faze meciDinamo
    Acțiune de atac a celor de la CSU Craiova, mingea a ajuns la Băluță în careul dinamoviștilor, dar acesta a reluat cu un șut-centrare, spre nimeni și dinamoviștii au recuperat.
  • 1 | Faze meciDinamo
    Nuno Rocha a fost contrat de Vojnovic și are nevoie de îngrijiri medicale. Până la urmă, jucătorul oltenilor și-a reluat locul în teren.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut oltenilor.
Sorin Cârțu și Emil SăndoiCSU Craiova

VIDEO Dinamo - CSU Craiova 1-0. Atacantul de serviciu, Dorin Rotariu, a salvat onoarea roș-albilor

Fără gol marcat în prima etapă, Dinamo şi CSU Craiova au lăsat timp de 85 de minute impresia că vor remiza pentru a treia oară la rând în meciurile directe.

Vătăjelu a avut o intervenţie providenţială în minutul 11, în faţa lui Nedelcearu, excelent găsit de Rotariu. Oltenii au răspuns prin Bawab, al cărui şut a fost respins de Cerniauskas. Rotariu a apărut apoi şi la finalizare, însă a deviat peste poartă centrarea lui Steliano Filip.

Căpitan în premieră, croatul Vojnovic a ratat şi el o şansă importantă până la pauză. Filip s-a ciocnit de Băluţă la patru minute de la reluare şi nu a mai putut continua. Fundaşul stânga a fost transportat imediat la Spitalul de Urgenţă.

Curelea a încercat să îl surprindă pe Cerniauskas în minutul 55, iar Valentin Lazăr a ratat incredibil, după o bâlbâială a lui Bălgrădean. În minutul 86, Dinamo a dat lovitura prin Rotariu, după centrarea excelentă a camerunezului Fai. Scor final 1-0 pentru Dinamo și primul succes pentru alb-roşii în acest sezon.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a...

gigi

Video Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1...

FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”