12.03.2016, ora 18:00
90+5 |
S-a terminat meciul.
90+4 |

Fulop are şansa victoriei, dar execuţia lui trece puţin pe lângă poarta gazdelor.

90+3 |
Voduţ este avertizat.
90+1 |
GOOOOOOOOL VOLUNTARI!!!!! GOOOOOOL BĂLAN!!!!!! Atacantul gazdelor a primit o pasă perfectă în faţa porţii de la Voduţ şi a înscris fără probleme.
90 |
Bălan execută o lovitură liberă, dar Pleşca e pe traiectorie şi prinde.
80 |
Bordeianu îi pasează perfect lui Fulop, dar şutul acestuia, la colţul lung, ocoleşte poarta gazdelor.
76 |
Miron este avertizat.
76 |
Şutul centrare trimis de Bordeianu e respins greu de Balauru.
63 |
Fulop reia cu capul periculos, dar Ţîru respinge mingea care se îndrepta spre poarta lui Balauru, care ieşise greşit pe centrare.
60 |
Fulop intră în locul lui Cabrera.
54 |
Tudorie reia puternic cu capul, după un corner şi Pleşca respinge incredibil de sub bară, iar Bordeianu trimite în corner, din faţa porţii.
51 |
GOOOOOOL BOTOŞANI!!!!! GOOOOL ROMAN!!!!!! Atacantul oaspeţilor a reluat puternic cu capul din apropiere şi l-a învins pe Balauru.
46 |
45 |
S-a terminat prima repriză.
45 |
Maftei este avertizat.
44 |
Kone pasează superb pe culoar, dar lobul lui Iorga este respins peste poartă de Pleşca.
42 |
Şutul deviat al lui Bordeianu trece puţin pe lângă poarta gazdelor.
33 |
Oaspeţii au cerut henţ la o intervenţie a lui Ngadeu, dar Sebastian Colţescu a lăsat jocul liber.
30 |
Bordeianu a fost aproape de un super gol, dar şutul său de la 25 de metri a şters bara porţii gazdelor.
26 |
Bordeianu îşi încearcă norocul cu un şut de la distanţă, dar Balauru prinde în doi timpi.
17 |
Kone pătrunde pe partea stângă şi centrează periculos în faţa porţii, dar Pleşca respinge şi îndepărtează pericolul.
10 |
În sezonul regulat, s-au înregistrat două rezultate de egalitate între cele două echipe, 1-1 pe terenul ilfovenilor şi 2-2 la Botoşani.

Video rezumat: FC Voluntari - FC Botoșani

FC Voluntari - FC Botoșani 1-1. Gazdele au obţinut dramatic primul punct din play-out

Cele două egaluri dintre Voluntari şi Botoşani în sezonul regulat au fost urmate de al treilea, în primul duel din play-out, încheiat 1-1. Moldovenii au fost aproape de o deschidere spectaculoasă de scor, dar "bomba" lui Bordeianu a şters bara.

Apoi, gazdele au cerut de două ori penalty într-un minut - mai întâi la henţul lui Ngadeu, iar apoi după ce Cucu l-a împins pe Rus - Colţescu, însă, a lăsat jocul să meargă.

Imediat după pauză, Botoşaniul a deschis scorul prin Dan Roman. Tudorie putea egala tot cu o lovitură de cap, dar s-a opus Pleşca. S-a făcut 1-1 până la urmă în prelungiri - rezerva Adrian Bălan a marcat pentru gazde.

Fulop putea aduce victoria pentru Botoşani la ultima fază a meciului, însă n-a nimerit poarta. Etapa viitoare Voluntariul joacă la Iaşi, iar Botoşaniul acasă cu Chiajna.