Fluier final, Timișoara ia 3 puncte mari la Mediaș
    Ahmetovic trage de timp și primește cartonaș galben
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Frăsinescu primește galben
  • 89 | Goluri
    GOOOL TIMIȘOARA, 0-1! Florin Nanu reia sub bară cu piciorul stâng centrarea lui Morariju!
  • 76 | Ocazii
    Nuno Claro apără senzațional și cel de-al doilea penalty al medieșenilor, executat acum de Ciprian Petre în partea dreaptă!
  • 75 | Penalty-uriGaz Metan Mediaș
    Cojocaru dictează un nou penalty pentru gazde, după un henț făcut de Gorobsov!
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Tahar este avertizat după o intrare dură
  • 73 | Ocazii
    Nuno Claro parează și reține în doi timpi penalty-ul executat slab de Bawab!
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Mera
  • 71 | Penalty-uriGaz Metan Mediaș
    Penalty pentru gazde, după faultul lui Mera asupra lui Trtovac!
  • 69 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Gazdele au cea mai mare ocazie a meciului! Centrarea din cornerul executat de Ciprian Petre este deviată, însă Nuno Claro reține în doi timpi aproape pe linia porții
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Nuno Claro primește cartonaș galben după un conflict spontan între jucătorii ambelor echipe
  • 62 | Ocazii
    Deschis în stânga, Ciprian Petre intră în careu și șutează foarte periculos, dar peste transversală
  • 49 | Faze meci
    Mingea ajunge la Florin Dan după un carambol, iar acesta trimite mult pe lângă poartă din interiorul careului bănățenilor
    Răzvan Adam este schimbat de Romeo Roberto
    Jocul s-a reluat
    Bărbuț a rămas la cabine, iar în cea de-a doua parte va evolua Popovici
    Pauză, cele două echipe sunt la egalitate, 0-0
  • 44 | Faze meci
    Bawab cade în careu după un duel cu un adversar, iar gazdele cer insistent enalty! Arbitrul Cojocaru lasă jocul să meargă mai departe, deși a existat un contact cu piciorul lui Hasani
  • 39 | Cartonaşe Galbene

Avertisment și pentru Bărbuț, după un coflict cu fundașul stânga al medieșenilor

Galben pentru Buzean
  • 33 | Faze meci
    Florin Dan încearcă să tragă la poartă, dar balonul nu reușește nici să depășească spațiul terenului
  • 30 | Faze meciGaz Metan Mediaș

Răzvan Avram ratează de puțin întâlnirea cu o minge în situație de unu la unu cu Nuno Claro. Breșă mare în apărarea Timișoarei

• 29 | Faze meci
    Scutaru trimite puternic de la mare distanță, reține Pleșca
  • 21 | Ocazii
    Gazdele solicită un penalty după căderea în careu a lui Florin Dan, dar reluările Digi Sport îi dau dreptate arbitrului Cojocaru
  • 18 | Faze meci
    Trandu se găsește într-o poziție bună, dar nu ajunge la balon
  • 15 | Faze meci
    Bărbuț are o incursiune bună pe partea dreaptă, dar centrarea se duce direct în aut de poartă
  • 12 | Ocazii
    Șeroni trimite puternic de la distanță, dar fără rezultat
  • 3 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaș roșu văzut de Todea, pentru un cot în gură aplicat unui adversar!
Aurel ȘundaACS Poli Timișoara

VIDEO Gaz Metan - ACS "Poli" 0-1. Bănățenii au învins la Mediaș printr-un gol marcat în minutul 89!

Ultimul meci al etapei, Gaz Metan – “Poli” Timişoara a fost unul de-a dreptul halucinant! Gazdele au avut un om eliminat încă din minutul trei, iar în repriza a doua au ratat şi două lovituri de pedeapsă. Nu a fost însă totul, deoarece seara de coşmar a gazdelor a fost completată de un gol al bănăţenilor venit în minutul 89.

Primul moment tensionat al meciului de la Mediaş a venit la nici trei minute de la start, când arbitrul Cojocaru l-a eliminat direct pe Todea pentru un cot în figură la Hasani. Chiar dacă inițial arbitrul nu a fluierat decât lovitură liberă, acesta a scos cartonașul roșu după ce l-a văzut pe fotbalistul bănățenilor cu arcada spartă,

Înainte de pauză, Bawab a cerut un penalty după un duel cu același Hasani, dar n-a primit nimic, deși reluările au arătat că atacantul gazdelor a căzut în careu după ce a fost călcat de bănățean.

În repriza a doua, deşi au jucat în inferioritate, băieţii lui Cristi Dulca au dominat meciul şi au irosit două penalty uri în cinci minute. Mai întâi, Mera l-a incomodat pe Trtovac, dar Nuno Claro i-a ghicit colţul lui Bawab. Cinci minute mai târziu, argentinianul Gorobsov a comis henţ în careu, iar portarul Timişoarei a sărit în cealaltă parte şi a parat şi şutul lui Ciprian Petre!

Cum ocaziile se răzbună, Florin Nanu a trimis un voleu sub bară şi toate cele trei puncte au plecat la Timişoara, la capătul unei partide în care soarta meciului a stat mereu pe muchie de cuțit.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...