PanduriiPandurii
07.04.2013, ora 18:30, Digi Sport 1
Gaz Metan Gaz Metan
Pandurii Pandurii
    FINAL DE MECI! PANDURII CÂȘTIGĂ CU 1-0 ȘI MAI SPERĂ LA UNUL DINTRE LOCURILE DE EUROPA LEAGUE
  • 81 | OcaziiGaz Metan
    Ciprian Petre a centrat de pe partea stângă, Frăsinescu a reluat cu capul la colțul lung, dar Muth a ratat de puțin contactul cu balonul
  • 73 | OcaziiGaz Metan
    Cristi Todea trage de la 12 metri, din voleu, la colțul lung, mingea trece la o palmă de bara lui Gliwa
  • 70 | OcaziiGaz Metan
    Antic a reluat acrobatic de la limita careului mic, dar nu a nimerit spațiul porții
  • 59 | OcaziiGaz Metan
    Paul Anton a tras plasat la colțul lung, de la peste 15 metri, dar mingea a ratat de puțin buturile lui Pleșca
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Frăsnescu a primit cartonașul galben pentru proteste
  • 54 | OcaziiGaz Metan
    Antic are șansa egalării, dar șutul său în forță trece puțin peste transversală
  • 47 | Goluri
    GOOOL PANDURII! Buleică a pasat pentru Ciucur, acesta a lăsat în lateral pentru Giusti, care a deschis scorul printr-un șut frumos din interiorul careului.
    S-a reluat jocul
    PAUZĂ! Cele două echipe au intrat la cabine cu tabela neschimbată
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Muth este al doilea jucător avertizat în acest meci
  • 28 | Faze meci
    Lupta se duce în principal la mijlocul terenului, iar cele două echipe nu izbutesc să pună în pericol poarta adversă
  • 15 | OcaziiGaz Metan
    C. Petre a tras periculos de la limita careului, dar mingea a fost respinsă de apărarea gorjenilor
  • 14 | Faze meciGaz Metan
    Ciucur a reluat din prima de pe partea stângă, cu latul, dar mingea a trecut puțin pe lângă poarta lui Pleșca
Cristi PustaiPandurii

VIDEO Gaz Metan - Pandurii 0-1. Golul lui Giusti aduce a doua victorie a anului pentru trupa gorjeană

Pandurii a revenit în lupta pentru un loc de Europa League după victoria obţinută în deplasarea de la Mediaş.

Gorjenii s-au impus cu 1-0, prin singurul gol înscris de Giusti în primul minut al reprizei secunde.

Gazdele au avut prima ocazie de a deschide scorul, dar reluarea lui Frăsinescu a fost apărată de Gliwa. Replica Pandurilor a venit prin Ciucur, dar şutul acestuia a trecut puţin pe lângă poartă.

Medieşenii au mai ratat o mare ocazie în minutul 15, când Ciprian Petre a tras puţin pe lângă. A fost 0-0 la pauză, dar oaspeţii au punctat la prima fază din repriza a doua - Giusti şi-a trecut în cont a doua reuşită în patru partide pentru Pandurii.

Antic a trecut de două ori pe lângă egalare, dar atacantul sârb nu a reuşit să marcheze primul său gol în Liga 1. Cristi Todea a ratat golul egalizator, după ce șutul său din voleu s-a dus puţin pe lângă poartă. Frăsinescu a avut ultima mare oportunitate pentru Gaz Metan, dar nici el nu a putut evita înfrângerea gazdelor.

După victoria cu 1-0 de la Mediaș, Pandurii a urcat pe locul 5 în Liga 1.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român