Ce a spus Ionuț Cojocaru, după ce a marcat două goluri cu CFR Cluj

PanduriiPandurii
06.11.2015, 18:00, Digi Sport 1
CSMS Iași CSMS Iași
Pandurii Pandurii
    Final de meci la Iaşi! CSMS se impune cu 1-0 şi pune capăt unei serii de 10 meciuri fără înfrângere pentru gorjeni.
  • 85 | Schimbări
    A treia schimbare şi la oaspeţi. Valentin Munteanu i-a luat locul lui Unguruşan.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la CSMS. Creţu a intrat în locul lui Enescu.
  • 78 | Faze meciCSMS Iași
    Gazdele au contruit frumos o acţiune de atac, dar finalizarea lui Enescu a lăsat de dorit.
  • 76 | Schimbări
    A doua schimbare la Pandurii. A intrat Wellington în locul lui Droppa.
  • 69 | Schimbări
    O nouă modificare la ieşeni. Ştefan Grigorie l-a înlocuit pe Vasile Gheorghe.
  • 67 | Schimbări
    Şi oaspeţii fac o înlocuire. A ieşit Nicoară şi a intrat Ciucur.
    Schimbare la gazde. Bosoi a intrat în locul lui Viveiros.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Iaşi! Gazdele conduc cu 1-0m după o primă repriză plină de evenimente şi extrem de tensionată.
  • 45 | Faze meciCSMS Iași
    Vasile Gheorghe a tras bine de la distanţă, dar pe mijlocul porţii, iar Mingote a prins fără probleme.
  • 36 | Faze meciCSMS Iași
    Moment tensionat pe teren. Edi Iordănescu a fost trimis în tribune, după ce a reacţionat nervos la o decizie a lui Marius Avram.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Răduţ.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Viveiros.
  • 31 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS! Enescu a tras frumos din marginea careului, puţin peste poarta lui Mingote.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Vasile Gheorghe.
    Cartonaş galben pentru Mingote.
  • 27 | Goluri

GOOOOOOOOOOOL, 1-0 CSMS Iaşi! Golubovic transformă fără emoţii penalty-ul şi deschide scorul pentru echipa lui Nicolo Napoli.

• 26 | Penalty-uriCSMS Iași
    Penalty CSMS! Marius Avram acordă o lovitură de pedeapsă pentru ieşeni, în urma unui duel între Droppa şi Viveiros. Reluările au arătat, însă, că infracţiunea s-a produs în afara careului.
  • 24 | Faze meciCSMS Iași
    Fază controversată în careul gazdelor. Grahovac a scăpat mingea după o lovitură liberă, dar arbitrul Marius Avram a acordat fault în atac, deşi portarul ieşenilor nu a fost jenat de niciun adversar. Gorjenii au cerut penalty, pentru faptul că unul dintre jucătorii de la CSMS, Golubovic, a atins mingea cu mâna, în continuarea fazei.
  • 21 | Faze meciCSMS Iași
    Hora a avut şansa deschiderii scorului, după centrarea lui Răduţ, dar lovitura de cap a golgheterului din Liga 1 a trecut pe lângă poartă.
  • 11 | Faze meci
    #Suporterii prezenţi în tribune au scandat, timp de câteva secunde, "Colectiv".
  • 5 | Faze meciCSMS Iași
    Fază confuză în careul oaspeţilor, după o lovitură de colţ. Bădic a încercat să trimită spre poartă, dar a tras dezamăgitor, iar fundaşii gorjeni au reuşit să respingă.
  • 1 | Faze meci
    #Înaintea meciului s-a ţinut un minut de reculegere, în memoria victimelor din clubul Colectiv. De altfel, toate încasările de la această partidă vor fi donate celor care au avut de suferit în urma tragediei din Bucureşti.
Edi IordănescuPandurii

VIDEO CSMS Iași - Pandurii 1-0. Un penalty controversat a încheiat o serie de 10 etape fără înfrângere pentru gorjeni

Pandurii Tg. Jiu a pierdut primul meci în Liga 1 după zece etape. Un penalty controversat a decis soarta partidei cu CSMS Iaşi, pe care moldovenii au câştigat-o cu 1-0.

Partida de la Iasi a început cu un moment de reculegere în memoria victimelor de la clubul Colectiv, iar fanii si-au arătat susţinerea în timpul partidei.

Pe teren, tensiunea a început să se acumuleze în minutul 24, când gorjenii puteau primi penalty. Grahovac a scăpat mingea din mână după o lovitură liberă, Golubovic a comis henţ, însă Marius Avram a dictat fault în atac.

În schimb, arbitrul a dat penalty la faza următoare, pentru gazde, deşi duelul dintre Droppa şi Viveiros a fost în afara careului.

Golubovic a transformat fără emoţii pentru 1-0, iar Enescu putea să dubleze avantajul ieşenilor, dar a tras puţin peste poartă.

Oaspeţii au intrat la vestiare conduşi şi fără antrenor pe bancă, pentru că Edi Iordănescu a fost trimis în tribune pentru proteste.

Gorjenii nu au mai avut puterea să revină în repriza a doua, iar meciul s-a terminat cu victoria la limită a gazdelor.

În runda următoare, Pandurii joacă pe propriul teren cu Petrolul, în timp ce CSMS Iaşi se deplasează la Cluj, pentru duelul cu CFR.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...