Denis Drăguș are preț! Belgienii au anunțat câte milioane de euro vrea Standard Liege

FINAL. OȚELUL - Pandurii 1-0
  • 87 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA OȚELUL. A ieșit Marquinhos, a intrat MILEA
  • 83 | OcaziiOțelul
    Giurgiu a reluat o minge centrată bine de Nistor din lovitură liberă, dar fundașii gorjenilor au respins în corner.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Giurgiu
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Lovin pentru un fault asupra lui Breveeld.
  • 75 | OcaziiOțelul
    Alex a prelungit mingea pe spate, după o centrare din corner, dar Lovin a respins peste transversală
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL OȚELUL: 1-0, MARQUINHOS. Astafei a profitat de o eroare a lui Paraskevas, după care a tras la poartă, Ungurușan a respins greșit în zonă centrală, de unde Marquinhos a finalizat excelent cu un șut pe jos, în colțul din dreapta.
    PAUZĂ la Galați
  • 45 | Faze meciOțelul
    Buleică a mai încercat o dată să-l surprindă pe Goicoechea, dar a executat greșit lovitura și goalkeeperul gălățenilor a reținut.
  • 38 | Ocazii
    Lovin a fost la un pas de a deschide scorul la partida de debut, dar șutul său din interiorul careului a fost respins de un fundaș advers.
  • 35 | Faze meciOțelul

Fază trasă la indigo cu cea petrecută două minute mai târziu, cu Goicoechea din nou la loc de cinste.

• 33 | OcaziiOțelul
    Buleică a executat o lovitură liberă, din lateral stânga, direct în careu, dar Goicoechea a prins.
  • 30 | Faze meciOțelul
    GORJENII PUTEAU PRIMI PENALTY. Sârghi a încercat să-l deposedeze pe Distefano, dar l-a lovit pe acesta din urmă, mingea a deviat la Anton, care a tras, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 27 | Ocazii
    Gălățenii presează. Marquinhos și-a mai încercat o dată norocul, de data asta pe jos, dar mingea a trecut de puțin pe lângă stâlpul din dreapta porții gorjenilor.
  • 23 | Faze meciOțelul
    Erico a respins în ultima clipă o centrare a lui Astafei
  • 20 | Ocazii
    Oțelul a ratat prima oportunitate de a deschide scorul. Tudorie n-a ajuns la timp la minge pentru a o introduce în poartă, după o centrare de pe stânga.
  • 15 | Faze meciOțelul
    Tritz a centrat, de pe partea dreaptă a flancului de atac al gălățenilor, dar Stanca a ieșit foarte bine și a reținut.
  • 4 | Faze meciOțelul
    Marquinhos a executat o lovitură liberă, din afara careului, dar mingea s-a dus peste poartă.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut gălățenilor.
Cristi PustaiPandurii

VIDEO Oțelul - Pandurii 1-0. Lienen le-a produs gorjenilor al doilea eșec în deplasare

Pregătirea nemţească a lui Ewald Lienen s-a văzut în prima etapă a anului.

Oţelul a bifat trei puncte cu Pandurii, meci în care a ratat prima ocazie prin mijlocaşul de 17 ani, Tudorie. Nici Marquinos nu a avut mai mult noroc. Goicoechea a avut prima intervenţie în Liga 1 la un şut al lui Buleică din lovitură liberă.

Revenit în Liga I, Florin Lovin putea să-şi aducă echipa în avantaj înainate de pauză, dar şutul fostului stelist s-a dus puţin pe lângă. Golul victoriei pentru gazde a venit la cinci minute după pauză şi a fost marcat de Marquinos.

Nici intrarea lui Nistor nu i-a ajutat pe gorjeni. Oţelul a obţinut a doua victorie în ultimele trei etape şi speră să se distanţeze de zona retrogradării.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano