Paris Saint-Germain v FC Barcelona: Quarter-final First Leg - UEFA Champions League 2023/24, France - 10 Apr 2024
Live Video&Text Barcelona - PSG 0-0, ACUM, pe Digi Sport 1. Catalanii, favoriți după victoria din tur! Istvan Kovac e la centru

Astra Astra
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Cartonaşe Roşii
    FINAL. Pandurii - Astra 1-1
  • 90+1 | Cartonaşe Roşii
    ASTRA A RĂMAS ÎN 10! GERALDO A FOST ELIMINAT! Fundașul central a intrat extrem de violent asupra lui Nicoară din lateral și Istvan Kovacs i-a arătat direct CARTONAȘUL ROȘU!
  • 89 | OcaziiPandurii
    Dandea a reluat cu capul, din interiorul careului, dar Mingote nu s-a mai lăsat păcălit și a reținut balonul după un plonjon.
  • 87 | OcaziiPandurii
    OCAZIE ASTRA! Dandea a realuat din prima, peste transversală. Faza a plecat de la Budescu, care a centrat în careu, Daniel Niculae a sărit la cap, mingea a fost respinsă, după care Dandea, ajuns mai târziu la minge s-a lăsat pe spate și a șutat
  • 83 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA: 1-1, BOLDRIN. Mijlocașul giurgiuvenilor a marcat cu un gol absolut superb, de la peste 25 de metri, direct pe colțul scurt al porții lui Mingote.
  • 82 | Faze meciPandurii
    Budescu a șutat din prima de la marginea careului, dar Mingote a reținut.
  • 80 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Hora, a intrat VASILJEVIC
  • 78 | OcaziiPandurii
    OCAZIE PANDURII! Hora a șutat în forță de la aproximativ 30 de metri, dar mingea s-a dus pe lângă poarta lui Lung jr.
  • 56 | OcaziiPandurii
    Oros a reluat spectaculos cu capul pe spate, după o centrare a lui Budescu, dar mingea a trecut pe lângă bara din stânga porții lui Mingote.
  • 53 | OcaziiPandurii
    OCAZIE PANDURII! Se joacă pe contre. Alexandru Ciucur a luat o fază pe cont propriu, a intrat în careu și a șutat la colțul lung, dar Silviu Lung jr a deviat excelent în corner.
  • 53 | Faze meciPandurii
    Răduț a centrat în fața porții pentru Hora, dar Lung jr a anticipat bine și a reținut.
  • 50 | OcaziiPandurii
    OCAZIE ASTRA! Alibec a profitat de o mare gafă a lui Filipetto, care a șutat pe lângă minge, a intrat în careu după care a încercat o finalizare la colțul lung, dar mingea s-a dus pe lângă bara din dreapta porții lui Mingote.
  • 48 | Faze meciPandurii
    Acțiune de atac a giurgiuvenilor, Junior Morais a centrat de pe stânga, Daniel Niculae a sărit peste minge, dar în fața porții nu s-a mai aflat niciun alt jucător al Astrei și cei de la Pandurii au scăpat de gol
    A început repriza a doua
    A DOUA SCHIMBARE ASTRA. A ieșit Quiros, a intrat BOLDRIN
    PRIMA SCHIMBARE ASTRA. A ieșit Lovin, a intrat DANIEL NICULAE!
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 42 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    GORJENII AU RĂMAS ÎN 10! PIȚIAN A FOST ELIMINAT! Jucătorul gorjenilor a luat un ”galben” pentru că a stat prea aproape de Budescu, care se pregătea să execute o lovitură liberă. Fiind al doilea, a primit CARTONAȘUL ROȘU!
  • 39 | OcaziiPandurii
    OCAZIE ASTRA! Budescu a combinat bine cu Queiros, fundașul dreapta a înaintat, i-a pasat pe dreapta lui Enache, mijlocașul a centrat în fața porții iar Alibec din colțul careului de șase metri, pe colțul scurt, a reluat fabulos pe la spate cu călcâiul dar mingea a fost deviată în corner.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    PIȚIAN pentru un fault asupra lui Teixeira.
  • 26 | OcaziiPandurii
    OCAZIE PANDURII! Săpunaru a executat bine o lovitură liberă, direct pe poartă și Pițian, foarte bine demarcat, a reluat cu capul, dar pe direcția lui Lung jr, care a respins
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    ALIBEC pentru proteste. Istvan Kovacs nu a dorit să-i dea din prima ”galben” lui Alibec, a stat mai întâi de vorbă cu acesta, dar atacantul nu s-a potolit și a continuat să vocifereze.
  • 18 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII: 1-0, SĂPUNARU. Mijlocașul gorjenilor a reluat în forță, fără preluare, după ce mingea a fost respinsă de fundașii Astrei, în urma unei lovituri libere executate de Răduț.
  • 13 | Faze meciPandurii

Răduț a șutat pe colțul scurt, după un corner bătut inițial tot de el - mingea a revenit după ce a fost respinsă din careu -, dar a lovit plasa laterală.

• 9 | OcaziiPandurii

Budescu a dat o pasă extraordinară de peste 40 de metri pentru Alibec, dar Erico, aflat în față, a intervenit la fix și i-a pasat lui Mingote, prin alunecare. Istvan Kovacs n-a acordat însă lovitură liberă indirectă pentru Astra.

• 6 | Faze meciPandurii
    Geraldo a reluat din interiorul careului, după un corner executat de Budescu de pe dreapta, dar Nistor, ajuns în poziție de fundaș, a respins din fața lui Mingote
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Astra.
Cristian PetreAstra

VIDEO Pandurii - Astra 1-1. Gorjenii au ratat șansa de a se apropia de lider. Pițian și Geraldo au fost eliminați!

Fără antrenorii principali pe bancă, Pandurii şi Astra au terminat la egalitate ultimul meci din 2015. Suspendat, Edi Iordănescu a urmărit meciul din tribună, iar Marius Şumudică a rămas la Bucureşti după problemele medicale apărute în sfertul de Cupă cu Dinamo.

Gorjenii au deschis scorul după 18 minute, cu un gol superb al lui Cristi Săpunaru. Pandurii a rămas în ofensivă, dar Lung junior s-a aflat la post. Prima ocazie a Astrei a venit în minutul 39, când Alibec a fost blocat în ultimul moment.

Repriza nu s-a terminat bine pentru gazde. Piţian a primit al doilea galben şi a fost eliminat. În repriza secundă, Alibec a trecut iar pe lângă egalare. În minutul 83, Boldrin a egalat pentru Astra, cu un şut de la distanţă. Finalul de meci i-a adus eliminarea lui Geraldo pentru un atac criminal la Nicoară.

Meciul s-a terminat 1-1, iar liderul Astra a ajuns la trei rezultate de egalitate în ultimele patru etape.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...