News Alert Daniel Niculae, urmărit penal în ”Dosarul Pyro”. Ce acuzații i se aduc președintelului de la Rapid

FC BotoșaniFC Botoșani
Vineri, 14 august, ora 21:00
Petrolul Ploiești Petrolul Ploiești
FC Botoșani FC Botoșani
    Final de meci! Petrolul se impune cu 2-1 în faţa lui FC Botoşani şi obţine astfel prima victorie a sezonului în Liga 1.
  • 88 | Faze meciPetrolul Ploiești
    Nepomuceno a luat o fază pe cont propriu şi a încercat să finalizeze elegant, dar mingea a trecut peste poartă.
  • 86 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Ocazie Botoşani! Oaspeţii au fost foarte aproape de egalare, prin Vaşvari, care a trimis puţin pe lângă poartă din lovitură liberă.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOOOOL FC Botoşani, 2-1 Petrolul! Dimitrov a redus din diferenţă cu primul său gol în Liga 1, după o centrare foarte bună a noului intrat Batin.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Dacian Varga.
  • 72 | Schimbări
    O nouă modificare la Petrolul. Chiriţă l-a înlocuit pe Vlad Rusu, cel care a deschis scorul.
  • 71 | Schimbări
    Ultima schimbare la FC Botoşani. Dan Roman i-a luat locul lui Hadnagy.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Nepomuceno a intrat în locul lui Farina.
  • 64 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 2-0 Petrolul! Dacian Varga a marcat primul său gol pentru ploieşteni şi a dublat avantajul gazdelor, cu un şut foarte bun din interiorul careului.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Cucu a fost la rândul său avertizat.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Benga.
  • 56 | Schimbări
    A doua modificare la oaspeţi. Miron a intrat în locul lui Plămadă.
  • 55 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Petrolul! Vlad Rusu deschide scorul din apropiere, după o centrare excelentă a noului intrat Lucian Marinescu.
  • 53 | Schimbări
    Schimbare şi la FC Botoşani. A ieşit Brata şi a intrat Batin.
  • 52 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Marinescu a intrat în locul lui Peteleu.
  • 52 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Ocazie Petrolul! Vlad Rusu a trimis cu capul pe lângă, dintr-o poziţie excelentă, în urma unui corner.
    Pauză la Ploieşti. Petrolul şi FC Botoşani sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 45 | Faze meciPetrolul Ploiești
    Fază controversată! Gazdele au cerut penalty, după o intervenţie periculoasă asupra lui Farina. Marius Avram a lăsat, însă, jocul să continue.
  • 41 | Faze meciPetrolul Ploiești
    Raul Costin a trimis pe lângă poartă de la 18-19 metri, după o acţiune frumoasă a oaspeţilor.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Vlad Rusu.
  • 34 | Faze meciPetrolul Ploiești
    Lovitură liberă executată de Raul Costin, periculos, cu pământul, dar Pecanha a fost sigur pe el şi a prins.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Faug-Porret a fost avertizat de Marius Avram.
  • 26 | Faze meciPetrolul Ploiești
    Vaşvari a încercat din nou să-l surprindă pe Pecanha cu un şut de la distanţă, dar brazilianul a fost atent şi de această dată şi a reţinut.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Vaşvari.
  • 11 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Ocazie Petrolul! Acţiune personală de toată frumuseţea a lui Farina, însă francezul nu a finalizat pe măsură şi a trimis peste poartă din marginea careului.
  • 10 | Faze meciPetrolul Ploiești
    Vaşvari a trimis un şut din afara careului, dar mingea s-a dus pe spaţiul porţii, iar Pecanha a prins fără probleme.
  • 7 | Faze meciPetrolul Ploiești
    Farina a pătruns pe partea stângă şi a trimis periculos un şut-centrare, dar mingea s-a dus în plasa laterală.
  • 5 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Ocazie Petrolul! Vlad Rusu a păcălit pasul la offside al apărării oaspete, dar a intrat în unghi şi a fost blocat în momentul şutului. Faza s-a soldat doar cu un corner.

VIDEO Petrolul - FC Botoșani 2-1. Gazdele au obţinut prima victorie a sezonului

Petrolul a reuşit prima victorie a sezonului, 2-1 cu FC Botoşani, pe teren propriu, iar Vlad Rusu şi Dacian Varga au marcat în premieră în tricoul ploieştenilor.

Vlad Rusu a avut prima ocazie importantă, în minutul 5, iar Farina trecut şi el pe lângă gol, şase minute mai târziu.

În finalul reprizei, acelaşi Farina a fost faultat în careu de Plămadă, dar centralul Marius Avram a lăsat jocul să continue, în ciuda protestelor gazdelor.

Gazdele au presat şi în repriza secundă, dar Vlad Rusu a ratat din poziţie excelentă, în minutul 52. Atacantul ploieştenilor nu a mai greşit trei minute mai târziu, când a deschis scorul din apropiere, după o pasă a noului intrat Marinescu.

Petrolul şi-a dublat avantajul în minutul 64, când Varga l-a executat pe Iliev cu un şut din interiorul careului.

Moldovenii au reintrat în meci cu zece nminute înainte de final, când Dimitrov a înscris primul său gol în Liga 1, în urma centrării lui Batin.

Echipa lui Leo Grozavu putea egala în minutul 86, dar mingea trimisă bine de Vaşvari din lovitură liberă a trecut puţin pe lângă poartă.

În urma acestui succes, ploieştenii au anulat cele 6 puncte de penalizare cu care au început campionatul, iar acum au un punct în clasamentul Ligii 1.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”