Foto Imaginile spun totul: ce s-a întâmplat după scandalul lui Klopp cu Salah + Antrenorul a rostit doar câteva cuvinte

Universitatea Cluj Universitatea Cluj
Cartonaşe Galbene
Start a doua repriza
  • 90+3 | Start a doua repriza
    Final de meci! Petrolul câştigă cu 1-0, după un gol marcat de Ipsa, în urma unei gafe uriaşe a lui Veselovsky.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Satli a primit cartonaşul galben.
  • 86 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Ocazie U Cluj! Morar a încercat să-l surprindă pe Pecanha cu un un şut din afara careului, dar portarul gazdelor a prins fără probleme.
  • 80 | Schimbări
    Ultima modificare şi la clujeni. Mengolo a fost înlocuit de Kovacs.
  • 77 | Schimbări
    Ultima schimbare la Petrolul. Vasilache a intrat în locul lui Nepomuceno.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Kronaveter este avertizat de arbitrul Lucian Rusandu.
  • 70 | Schimbări
    O altă schimbare la oaspeţi. A ieşit Neag şi a intrat Calcan.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Jovanovic.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare şi la U Cluj. Lemnaru a intrat în locul lui Cristocea.
  • 59 | Schimbări
    O nouă modificare la gazde. Kronaveter i-a luat locul lui Tchite.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Petrolul! Ipsa a deschis scorul pentru gazde, după o greşeală uriaşă a lui Veselovsky, care făcuse o primă repriză foarte bună.
  • 45 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză. Petrolul şi U Cluj sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 41 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului. Tamuz, accidentat, a fost înlocuit de Nkoyi.
  • 29 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Ocazie Petrolul! Marinescu a tras bine din afara careului, dar Veselovsky a reuşit încă o dată să respingă.
  • 12 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Ocazie Petrolul! Veselovsky se remarcă încă o dată, respingând în corner şutul lui Nepomuceno.
  • 10 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Ocazie Petrolul! Prima şansă şi pentru ploieşteni. Veselovsky a respins spectaculos şutul de la distanţă al lui Ioan Filip.
  • 6 | OcaziiPetrolul Ploiești
    Ocazie U Cluj! Jovanovic a ratat o şansă uriaşă de a deschide scorul, după un contraatac superb al oaspeţilor. Pecanha a respins însă în faţa fundaşului dreapta al clujenilor.
  • 4 | Faze meciPetrolul Ploiești
    Primul şut pe poartă a aparţinut gazdelor. Mingea trimisă de Nepomuceno din marginea careului a fost prinsă fără probleme de Veselovsky.
Adrian FalubUniversitatea Cluj

VIDEO Petrolul - U Cluj 1-0. Ploieştenii câştigă acasă după două luni, după o eroare a lui Veselovsky

Cu interimarul Valentin Sinescu pe bancă, Petrolul a învins-o pe U Cluj la Ploieşti, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat după o greşeală a portarul studenţilor.

U Cluj a rămas pe locurile retrogradabile, după ce a pierdut la Ploieşti, unde interimarul Valentin Sinescu a primit indicaţii prin telefon de la Mihai Teja, la debutul său ca interimar al prahovenilor.

Oaspeţii au avut o ocazie uriaşă pe contraatac, în minutul 6, prin Jovanovic, dar Pecanha a fost atent şi a respins.

Până la pauză, Petrolul a încercat poarta adversă prin şuturi de la distanţă. De fiecare dată s-a opus însă Veselovsky. Slovacul a respins, pe rând, la execuţiile lui Filip, Nepomuceno şi Marinescu.

Veselovsky şi-a anulat însă singur reuşitele cu o greşeală care a costat-o scump pe U Cluj. În minutul 53, a scăpat mingea la o centrare banală, iar Ipsa a profitat şi a deschis scorul.

Până la final, doar Morar, cu un şut de la distanţă, a mai încercat să-l surprindă pe Pecanha, dar rezultatul a rămas deschimbat.

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

boboc

Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună...

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Foto Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă

Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16

La 64 de ani, Ioan Andone a dezvăluit cum îl cheamă, de fapt: ”Ce să fac?”

ioan-andone

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”