FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)

Petrolul Petrolul
FC Botoșani FC Botoșani
    Final de partidă. Prahovenii se impun cu 3-0!
  • 89 | OcaziiPetrolul
    Tamuz nu reușește să găsească poarta. Atacantul trimite din mijlocul careului, cu poarta goală, puțin pe lângă poartă.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOOOOOL Petrolul! Lucian Marinescu transformă lovitura de la 11 metri!
  • 84 | Penalty-uriPetrolul
    Încă un penalty pentru Petrolul. Curileac l-a faultat pe Alcenat în careu.
  • 83 | Faze meciPetrolul
    Ocazie a Petrolului. Centrare în careul lui Curileac, dar mingea a fost reținută de portarul Botoșaniului.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare și la Botoșani. A ieșit Zivkovic și a intrat Tincu.
  • 81 | Schimbări
    Schimbare la Petrolul. A ieșit De Lucas, a intrat Laurențiu Marinescu.
  • 78 | OcaziiPetrolul
    Toto Tamuz recuperează o minge, driblează tot și șutează din marginea careului. Curileac respinge, dar mingea se duce în tranversală!!
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la Petrolul. Iese Walter Fernandez, intră Alcenat.
  • 76 | OcaziiPetrolul
    Ocazie mare a Petrolului. Tamuz trimite cu capul, după o centrare, respinge Curileac. Tot Tamuz recuperează, dar Fernandez trimite apoi pe lângă poartă.
  • 73 | Schimbări
    Iese Ghinga, intră Danci, la FC Botoșani
  • 71 | Goluri
    GOOOOOL Petrolul!! Mutu marchează de la punctul cu var! E primul său gol în Liga 1!!
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Zivkovic
  • 70 | Penalty-uriPetrolul
    Penalty pentru Petrolul! Zivkovic l-a faultat pe Tamuz în careu.
  • 67 | Faze meciPetrolul
    Șut al lui Fernandez, dar departe de poartă.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la Petrolul. A ieșit Albin, a intrat Adrian Mutu.
  • 65 | OcaziiPetrolul
    Șut bun al lui Marius Croitoru de la mare distanță, dar fără probleme pentru experiementatul Pecanha.
  • 60 | OcaziiPetrolul
    Tamuz, deschis de Mustivar, ajunge în careu și șutează în Curileac, ieșit bine în întâmpinare.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Albin primește cartonașul galben pentru un fault.
  • 49 | OcaziiPetrolul
    Centrare a lui Fernandez în careu, Curileac reține, după ce unul din fundașii săi a fost aproape să-și dea autogol.
    A început repriza secundă.
    Schimbare la Botoșani. Iese Stojkov, intră Vertelis.
    S-a încheiat prima repriză a partidei de la Ploiești.
  • 38 | OcaziiPetrolul
    Teixeira încearcă un lob peste Curileac, dar nu obține decât un corner.
  • 35 | OcaziiPetrolul
    Tamuz, aproape de golul doi. Șutează la colțul lung, după o cursă pe partea dreaptă, dar mingea trece puțin pe lângă bară.
  • 33 | Goluri
    GOOOOOOOOOL Petrolul!!! Teixeira deschide scorul, cu un șut la colțul lung, după o fază creată de Tamuz și Walter Fernandez.
  • 24 | OcaziiPetrolul
    Ocazie uriașă a prahovenilor. Fază frumoasă creată de Mustivar, De Lucas și Albin. Uruguayanul șutează din marginea careului, dar mingea trece puțin peste transversală.
  • 22 | Faze meciPetrolul
    Centrare a lui Teixeira în careu, dar iese Curileac și reține.
  • 19 | OcaziiPetrolul
    Dublă ocazie Petrolul! Mai întâi, Tamuz scapă pe contraatac, șutează din unghi, dar mingea e respinsă în corner. Centrarea de la colț vine tot pe Tamuz, care trimite cu capul lângă bară, dar Curileac este la post.
  • 16 | Faze meciPetrolul
    Teixeira centrează în careu, către Tamuz, dar atacantul este blocat de botoșăneni.
  • 13 | Faze meciPetrolul
    Guilherme intră cu mingea la picior în careul moldovenilor, pasează către Teixeira, dar mijlocașul Petrolului este deposedat.
  • 11 | Faze meciPetrolul
    Vașvari încearcă un șut de la distanță, dar mingea este reținută fără probleme de Pecanha.
  • 6 | OcaziiPetrolul
    Centrare bună a lui Walter Fernandez, la prima bară, din corner, Albin prelungește cu capul, în fața porții, dar acolo nu se afla nimeni.
    A început meciul de pe stadionul ”Ilie Oană”.
Leo GrozavuFC Botoșani

VIDEO Petrolul - Botoșani 3-0. Marinescu a revenit cu gol după un an de absență!

Petrolul a oferit fanilor o seară perfectă. În faţa celor de la FC Botoşani, au marcat la revenirea după accidentări Adrian Mutu şi Laurenţiu Marinescu. Texeira a marcat şi el în victoria cu 3-0 în faţa moldovenilor.

Petrolul suflă în ceafa Astrei şi nu a renunţat la locul doi. Ploieştenii au dat recital pe Ilie Oană. După 20 de minute de joc Tamuz a semnat o dublă ocazie(19). De Lucas şi Albin au deschis apărarea moldovenilor, dar uruguayanul a ratat (24).

În minutul 33, a ieşit la rampă Texeira care a ajuns la al 7-lea gol marcat în tricoul galben. Iureşul la poarta Botoşaniului a continuat, iar Tamuz (35) şi Texeira au fost aproape de golul doi. Toto Tamuz a continuat seria ratărilor şi după pauză (60).

În minutul 70, israelianul de origine nigeriană a scos un penalty în faţa lui Zivkovic. Intrat cu doar câteva minute în urmă, Adrian Mutu a marcat de la 11 metri primul gol în tricoul Petrolului.

Ghinionistul serii, Toto Tamuz, a fost blocat de transversală (76), iar apoi de Curileac (78). La fel ca Mutu, şi Marinescu a revenit după accidentare cu gol.

Fostul căpitan a marcat din penaltyul scos de Alcenat (84). Tamuz a mai ratat o ocazie de proporţii (89), iar Petrolul - Botoşani s-a terminat 3-0.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!