ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
gigi becali
Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

• 90+3 | Final repriza 2
    Final de partidă la Ploiești. CSMS Iași se impune cu 2-1 la meciul de debut al lui Mihai Stoichiță pe banca Petrolului
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arată 3 minute de prelungire
  • 89 | Schimbări
    Încă o modificare la oaspeți. Vasile Gheorghe, autorul primului gol, îi lasă locul în teren lui Crețu
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL CSMS IAȘI! GOOOOL FRĂSINESCU! Fundașul moldovenilor înscrie cu o lovitură de cap, după un corner executat de Bole și o ieșire eronată a lui Pecanha
  • 86 | Schimbări
    Grigorie intră pe teren în locul lui Enescu
  • 83 | Ocazii
    Nepomuceno își încearcă norocul cu un șut din colțul careului de 16 metri, Grahovac reține
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Benga este avertizat de centralul partidei
  • 75 | Ocazii
    Prima ocazie de gol a reprizei secunde le aparține gazdelor. Varga a primit o minge în careu, a preluat pe piept și a șutat către poarta lui Grahovac, care a reținut cu siguranță balonul
  • 73 | Schimbări
    Stoichiță efectuează și ultima modificare. Moussa îi lasă locul în teren lui Miliceanu

• 45 | Final repriza 1
    Final de repriză la Ploiești. Cele două formații sunt la egalitate, 1-1, după primele 45 de minute
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Moussa vede primul avertisment al partidei de la Ploiești
  • 40 | Schimbări
    Prima modificare a partidei. Stoichiță îl trimite în teren pe Alexandru Chiriță în locul lui Velasco
  • 30 | Faze meciPetrolul
    Nepomuceno aruncă o minge în careul lui Grahovac dintr-o lovitură liberă, balonul cade în centrul suprafeșei de pedeapsă și în cele din urmă este respins de apărarea moldovenilor
  • 22 | Ocazii
    Nepomuceno șutează din afara careului, Pecanha se poziționează bine și prinde mingea fără probleme
  • 13 | Goluri
    GOOOOOOL PETROLUL! GOOOL BENGA! Urcat în jumătatea moldovenilor la o lovitură liberă, fundașul Petrolului rămâne singur în careul lui Grahovac și restabilește egalitatea
  • 8 | Ocazii
    Frăsinescu reia cu capul o minge centrată în careu din lovitură liberă, Pecanha se întinde și reușește să rețină balonul
  • 4 | Goluri
    GOOOOOOL CSMS IAȘI! GOOOL VASILE GHEORGHE! Mijlocașul oaspeților deschide scorul în minutul 4 al disputei de la Ploiești cu o execuție senzațională
    A început partida de la Ploiești. Înaintea disputei a avut loc un moment de reculegere în memoria persoanelor decedate vineri seară
Nicolo NapoliCSMS Iași

VIDEO Petrolul - CSMS Iași 1-2. Eroarea lui Pecanha a decis învingătoarea partidei de la Ploiești

Mihai Stoichiţă nu a avut debutul aşteptat pe banca Petrolului. Lupii galbeni au fost învinsi cu 2-1, acasă, de CSMS Iaşi.

Mihai Stoichită nu a reuşit să revitalizeze Petrolul: galben-albaştrii au pierdut din nou la Ploieşti. CSMS Iaşi a deschis scorul încă din minutul patru. Vasile Gheorghe a înscris superb, cu o execuție imparabilă pentru Pecanha.

Gazdele au revenit repede în joc. Scăpat din marcaj, Benga a restabilit egalitatea. Fundaşul central al găzarilor l-a învins pe Grahovac cu un voleu de la şase metri. La fel ca în meciul disputat la Iaşi, în tur, Pecanha a greşit decisiv în final. Portarul brazilian a ieşit neinspirat pe o centrare, iar Frăsinescu a marcat golul victoriei pentru Iaşi în minutul 86.

"Aveam nevoie de victorie. A fost un meci foarte greu, Petrolul avea nevoie de puncte, dar cred că astăzi băieții au făcut un meci foarte foarte bun" a declarat antrenorul oaspeților, Nicolo Napoli.

"Echipa a avut determinare, dar unii dintre jucători nu au reușit să rezolve duelurile unu contra unu. Am avut un joc de angajament în care ei au fost net superiori din punct de vedere fizic în duelurile cu noi și de aici toată treaba" a adăugat Mihai Stoichiță, tehnicianul aflat la primul meci pe banca gazdelor.

După înfrângerea suferită în fața moldovenilor, Petrolul a rămas cu o singură victorie în primele 16 etape ale actualului sezon.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...