Dos Santos a fost avertizat după un fault asupra lui Tigoianu.
  • 75 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Vezan îl faultează pe Dos Santos și vede al doilea galben, fiind eliminat.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Tigoianu vede galben pentru o cădere în careu după un duel cu Paraskevas, pe care arbitrul a considerat-o simulare.
  • 70 | Schimbări
    Iese Matulevicius și intră Rubio.
  • 61 | Schimbări
    Iese Paulinho și intră Călin Cristea.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Vezan e avertizat pentru fault asupra lui Dos Santos.
  • 59 | Schimbări
    Iese Roman și intră Chițu.
  • 57 | Ocazii
    Matulevicius a pasat în spate pentru Dos Santos, dar șutul acestuia s-a dus puțin pe lângă poartă.
    Popa reia periculos cu capul o centrare de pe stânga, dar Stanca reține.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Paulinho e avertizat pentru fault asupra lui Tigoianu.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Lupu primește galben pentru un fault la mijlocul terenului asupra lui Paulinho.
  • 49 | Faze meci
    Vezan a centrat de pe stânga, excelent, dar Tigoianu, singur de la 11 metri, a trimis mult pe lângă poartă, cu capul.
  • 46 | Goluri
    GOOOOL PANDURII! GOOOOL CIUCUR! La prima fază a reprizei secunde, Ciucur trece pe lângă Peteleu, intră în careu și marchează.
    Iese Viorel Dinu și intră Muzac.
    Iese N'Doye și intră Tigoianu.
    Pauză
  • 44 | Goluri
    GOOOOL PANDURII! GOOOOL MATULEVICIUS! Dos Santos centrează de pe dreapta, Matulevicius îi ia fața lui Popa, la colțul scurt, și înscrie al doilea său gol în acest meci.
  • 40 | Schimbări
    Paul Anton e înlocuit cu Ciucur, autorul golului doi părăsind terenul accidentat.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    N'Doye vede galben pentru un fault asupra lui Paul Anton.
  • 33 | Ocazii
    N'Doye trimite cu capul puțin pe lângă, după un corner de pe stânga.
  • 31 | Goluri
    GOOOOL PANDURII! GOOOOL PAUL ANTON! Mijlocașul Pandurilor a recuperat în jumătatea adversă, a pătruns și a șutat plasat, de la 25 de metri!
  • 29 | Ocazii
    Achim șutează violent din afara careului, Stanca e atent și reușește să respingă.
  • 28 | Ocazii
    Distefano centrează de pe stânga, din lovitură liberă, Matulevicius trimite cu capul, dar Pogacics reține.
  • 22 | Ocazii
    Viorel Dinu îl lansează pe Achim în stânga, acesta intră în careu, dar Stanca iese oportun și respinge șutul acestuia.
  • 16 | Faze meci

Distefano a scăpat în partea stângă, în careul advers, dar a șutat peste poartă.

• 14 | Goluri
    GOOOOL PANDURII! GOOOOL MATULEVICIUS! Distefano a centrat din lovitură liberă de pe dreapta și Matulevicius a trimis cu capul în plasă, de la 11 metri.
Cristi PustaiPandurii Târgu Jiu

VIDEO Săgeata - Pandurii 0-4. Dublă Matulevicius, victorie la pas pentru gorjeni

Pandurii s-a temut de partida cu Săgeata doar pentru că venea după o deplasare lungă, în Portugalia, pentru jocul cu Pacos, de joi, din Europa League, dar a știut să își facă repede meciul ușor pe Litoral.

Matulevicius a marcat practic la prima fază periculoasă în careul lui Pogacics, iar apoi a mai înscris de două ori până la pauză, la următoarele două situații clare de gol avute la dispoziție.

Paul Anton a reușit golul serii, cu o execuție curată, de la distanță, închizând disputa încă din minutul 31, când tabela arăta 2-0. Iar golul de 3-0 a consfințit superioritatea gorjenilor, dar a confirmat și naivitatea constănțenilor.

Matulevicius i-a luat fața lui Popa, pe colțul scurt, la of ază fixă, de parcă era un antrenament meciul de la malul mării.

Confirmarea acestei stări de fapt a venit la 18 secunde după reluarea reprizei secunde, când Ciucur a înscris pentru 4-0. Pur și simplu jucătorilor de la Săgeata nu le-a ieșit nimic, în vreme ce Pandurii a câștigat grație experienței și preciziei.

De remarcat absența din echipa de start a vice-campioanei a lui Eric, brazilianul păstrat tot meciul pe bancă după o evoluție mai slabă cu Pacos, joi.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”