Screenshot 2024-04-18 at 23.09.58
Dorinel Munteanu, după calificarea Oțelului în finala Cupei României: ”Mă trezesc în fiecare dimineață cu speranța că vor veni”

• 94 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! SĂGEATA SE IMPUNE CU 2-1, IAR GĂLĂȚENII RĂMÂN FĂRĂ SUCCES ÎN LIGA 1 DIN 16 AUGUST
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu 4 minute
  • 89 | OcaziiSăgeata Năvodari

OCAZIE MARE SĂGEATA! Ionuț Filip îl găsește foarte bine în careu pe Mihai Roman, dar șutul atacantului Săgeții trece puțin pe lângă poartă

• 57 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Astafei a pătruns foarte bine pe partea stângă, dar a fost blocat foarte bine de portarul Panagopoulos
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Filip primește un cartonaș galben
  • 52 | Goluri
    Același Henrique marchează printr-o lovitură de cap din interiorul careului mic și reaprinde speranțele gălățenilor
  • 50 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Henrique trage periculos, dar portarul respinge în corner
    A doua modificare la pauză: Costin este înlocuit cu Mișelăricu
    Schimbare și în lotul oaspeților: Giurgiu îi lasă locul lui Filip
    Săgeata face o modificare: Iordache intră în locul lui Florean
  • 46 | Start prima repriza
    A început repriza secundă a meciului de la Constanța.
  • 44 | Faze meciSăgeata Năvodari
    Băjenaru a tras din interiorul careului, din poziție excelentă, însă mingea a ajuns destul de încet la Panagopoulos, care a putut reține fără mari probleme
  • 42 | Goluri
    GOOOOL SĂGEATA! Viorel Dinu a tras plasat, de la 12 metri și a majorat diferența
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Băjenaru primește cartonașul galben pentru un fault la N` Doye
  • 33 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Roman încearcă să realizeze dubla, dar trasorul său din afara careului este respins în corner de Simaitis
  • 29 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Antunes a tras periculos din poziție lateral dreapta, Panagopoulos apără în lateral
  • 21 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Oțelul presează în căutarea egalării! Același Henrique trimite cu capul peste transversală
  • 20 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Henrique l-a văzut ieșit pe portarul advers, a tras de la mare distanță, însă goalkeeper-ul Săgeții s-a repliat și a reținut mingea
  • 18 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Cooper trage splendid de la limita careului, mingea mergea la vinclu, dar a fost respinsă în corner de Panagopoulos
  • 9 | Goluri
    GOOOOL SĂGEATA! Roman a marcat printr-un șut la colțul scurt, din interiorul careului, cu largul concurs al portarului advers, care nu a fost în stare să respingă
  • 3 | Faze meciSăgeata Năvodari
    Achim a avut prima ocazie, șutul său de la limita careului a trecut peste poarta Oțelului
Ionuț BadeaOțelul Galați

VIDEO Săgeata - Oțelul 2-1. Badea, demis după al șaptelea meci la rând fără victorie

Cu sabia deasupra capului, Ionuț Badea nu a reușit să conducă Oțelul spre un rezultat pozitiv în fața Săgetii, care s-a impus cu 2-1.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 8, după un șut al lui Mihai Roman. Cooper putea egala în minutul 19, însă Panagopoulos a parat execuția mijlocașului panamez.

Grecul din poarta Săgeții s-a remarcat și în minutul 31, la șutul lui Antunes. Roman a fost aproape să izbutească dubla în minutul 33, dar Simaitis s-a descurcat mai bine decât la faza golului.

N'doye a pasat în spate pentru Panagopoulos în finalul primei reprize, iar Henrique a fost la un pas să profite. Formația din Năvodari a mai înscris o dată până la pauză, prin Viorel Dinu, din pasa lui Florean.

Speranțele oaspeților s-au reaprins în minutul 52, când Henrique a înscris cu capul după o respingere slabă a lui Panagopoulos la execuția lui Mișelăricu.

Finalul partidei mai putea aduce un gol pentru Săgeata, însă Roman a ratat din situație clară în minutul 89.

Săgeata - Oțelul s-a terminat 2-1 și, după 7 meciuri consecutive fără victorie în Liga 1, Ionuț Badea a fost demis imediat după fluierul de final.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 23:45 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român