Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

27 septembrie 2015
Steaua Steaua
FC Voluntari FC Voluntari
Gol din Penalty
    FINAL. STEAUA - FC Voluntari 3-1. Roș-albaștrii au repetat scorul din etapa trecută. Chipciu a dat u gol și a obținut un penalty
  • 89 | OcaziiSteaua
    Pancu a șutat din afara careului, direct pe poartă, dar Niță a plonjat în față și a reținut.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    GUILHERME pentru un fault asupra lui Maftei
  • 86 | Faze meciSteaua
    ADI POPA s-a accidentat și el și pare că nu mai poate continua, dar a rămas pe teren pentru că Steaua a efectuat deja toate schimbările.
  • 85 | OcaziiSteaua
    OCAZIE VOLUNTARI! Rus i-a pasat foarte bine lui Voduț în careul roș-albaștrilor, atacantul i-a past lui Iorga, ex-gălățeanul i-a trimis înapoi și atacantul a căutat colțul lung, dar a trimis pe lângă poartă.
  • 82 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Adi Popa i-a pasat foarte bine lui Tade, francezul a pivotat după care a șutat, Achim a blocat foarte bine, mingea a ajuns la marginea careului, de unde Enceanu a reluat din prima, dar pe lângă bara din dreapta porții lui Balauru.
  • 81 | Faze meciSteaua
    Cea mai bună fază de atac a ilfovenilor, Goossens i-a pasat bine lui Voduț, dar acesta, de la la marginea careului de 16 metri, a încercat un voleu, mult pe lângă poartă.
  • 69 | Gol din Penalty
    GOOOOOL VOLUNTARI: 3-1, GOOSSENS. Mijlocașul a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri, deși Niță a ghicit scorul
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    PAPP pentru un fault asupra lui Novakovic
  • 69 | Penalty-uriSteaua
    PENALTY VOLUNTARI! Novakovic a fost tras de tricou în careu de Papp
  • 66 | Gol din Penalty

GOOOOOL STEAUA: 3-0, STANCIU. Mijlocașul roș-albaștrilor a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri

• 64 | Cartonaşe Galbene
    ACHIM pentru un fault asupra lui Chipciu
  • 64 | Penalty-uri
    PENALTY STEAUA! Chipciu a fost faultat în careu de Achim. A existat un contact acolo între cei doi, suficient pentru arbitru de a acorda penalty
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    GOOSSENS pentru un fault din spate asupra lui Stanciu
  • 60 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA STEAUA. A ieșit Râpă, care avea un cartonaș galben, a intrat PAPP.
    A DOUA SCHIMBARE LA VOLUNTARI. A ieșit Pîrvulescu, accidentat, a intrat KONE
  • 59 | Faze meciSteaua
    Pancu a executat o lovitură liberă de la mare distanță, pe jos, dar pe lângă poartă
  • 53 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA VOLUNTARI. A ieșit Bălan, a intrat VODUȚ
    PAUZĂ
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL STEAUA: 2-0, CHIPCIU. Faza a plecat de la Guilherme, care a centrat de pe stânga în centru, Kharja a dorit să preia, dar mingea a deviat cu noroc în față spre Chipciu iar acesta a finalizat elegant prin stânga lui Balauru
  • 42 | Faze meciSteaua
    Chipciu a scăpat singur cu Balauru, dar s-a semnalizat ofsaid de la margine.
  • 39 | Faze meciSteaua
    Stanciu și-a mai încercat o dată șansa cu un șut de la distanță, dar mingea s-a dus mult de poartă.
  • 38 | Faze meciSteaua
    Maftei a dat o pasă foarte lună în atac pentru Bălan, acesta era flancat de Toșca, dar Niță a venit la marginea careului și a reșinut. Atacantul ilfovenilor a căzut și a acuzat o lovitură.
  • 37 | Faze meciSteaua
    Stanciu a trecut ușor de Maftei, după care a șutat de la distanță, dar mingea l-a lovit pe Chipciu, aflat în fața porții celor de la Voluntari, dar și în ofsaid.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    RÂPĂ pentru un fault asupra lui Pancu
  • 33 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Hamroun, accidentat, a intrat ENCEANU
  • 32 | Faze meci
    HAMROUN nu mai poate continua, a plecat direct la vestiare.
  • 31 | Faze meciSteaua
    Pîrvulescu l-a driblat pe Guilherme, după care a centrat în careu, dar Maftei i-a luat fața colegului Bălan și a stricat o fază foarte bună din care oaspeții puteau egala. Din pieptul lui Maftei mingea s-a dus mult afară.
  • 30 | Faze meciSteaua
    HAMROUN S-A ACCIDENTAT! Mijlocașul acuză probleme musculare la piciorul stâng și nu se știe dacă va mai continua. Algerianul a ieșit pe margine.
  • 27 | Faze meciSteaua
    Stanciu a primit o pasă, în zonă centrală, dar la peste 30 de metri de poartă, mijlocașul a șutat, dar pe lângă poartă.
  • 22 | Faze meciSteaua
    Briceag a centrat de pe stânga, la nivelul gazonului, dar la întâlnire nu era niciun coechipier, astfel că Niță a reținut nestingherit.
  • 20 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Kharja a oferit o pasă filtrantă, Stanciu a sărit peste balon, Chipciu a preluat bine, după care a scăpat singur spre poarta ilfovenilor, a intrat în careu și a șutat la poartă, deși se afla în unghi închis. Balauru, atent, a reținut fără emoții.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    MAFTEI pentru un fault asupra lui Varela
  • 14 | Faze meci
    În tribunele ”Arenei Naționale” nu sunt mai mult de 2.000 de spectatori
  • 11 | OcaziiSteaua
    Kharja a recuperat un balon în propria jumătate, i-a pasat foarte bine lui Chipciu, care a plecat spre careul ilfovenilor, Balauru a ieșit mult din poartă, a venit la marcaj, cei doi s-au duelat în afara careului de 16 metri, Chipciu i-a pasat lui Hamroun, aflat în careu, dar acesta n-a preluat cum trebuie și faza s-a stins.
  • 8 | Goluri

GOOOOOL STEAUA: 1-0, HAMROUN. Mijlocașul Hamroun a preluat un balon la marginea careului de 16 metri, i-a pasat lui Stanciu, care a intrat în careu, a șutat, Balauru a respins, după care algerianul a trimis în plasă.

• 6 | Faze meciSteaua
    Filip a recuperat un balon în jumătatea adversă, aproape de mijlocul terenului, după care i-a pasat lui Hamroun, care a înaintat și a tras, dar pe lângă poarta lui Balauru.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Steaua.
Mircea RădulescuFC Voluntari

VIDEO Steaua - Voluntari 3-1. Roș-albaștrii au repetat scorul din etapa trecută. Chipciu a înscris din nou

Steaua a învins-o pe FC Voluntari si a reușit a treia victorie consecutivă într-o săptămână. Pe un stadion aproape gol, dar și inundat, Hamroun a deschis scorul în minutul 8 și a bifat al doilea gol în tricoul campioanei.

Algerianul n-a rezistat, însă, mai mult de o jumătate de oră pe teren. A acuzat probleme musculare și a fost înlocuit cu Enceanu. Revenit după accidentare, marocanul Kharja a pasat decisiv la al doilea gol al Stelei, reușit de Chipciu, cu un minut înainte de pauză.

Același Chipciu a obținut un penalty în minutul 64, transformat, fără emoții, de Stanciu. Tot de la 11 metri a venit și unicul gol al Voluntariului, în minutul 69. Papp l-a tras de tricou pe Novakovic, iar olandezul Johannes Goosens a reușit primul gol al ilfovenilor, după patru meciuri.

Întâlnirea a avut parte și de un moment inedit: ultimele minute s-au jucat în ploaie, după ce acoperisul Arenei Nationale a cedat.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...