Partida de pe Bega se încheie la egalitate, scor 1-1.
Ultima schimbare și la oaspeți. Iese Olaru și intră Tîrcoveanu.
Ultima schimbare la bănățeni. Iese Drăghici și intră Croitoru.
83 |
Sîrghi primește și el cartonașul galben.
80 |
Gaz Metan este echipa mai periculoasă. Marius Constantin execută o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar minge trece puțin pe lângă poarta lui Straton.
78 |
Melinte încasează cartonașul galben.
76 |
Oaspeții au trecut pe lângă gol. Olaru a vrut să centreze de pe partea dreaptă a atacului, dar minge se duce periculos spre poarta lui Straton care respinge cu un ultim efort.
70 |
Șut periculos al lui Curjuric. Acesta trage de la marginea careului de 16 metri, dar mingea se duce puțin peste poarta oaspeților.
64 |
O nouă schimbare la gazde. Iese Bîrnoi și intră Haruț.
64 |
Prima schimbare și la Timișoara. Iese Crețu și intră Curjuric.
57 |
Vașvari vede și el cartonașul galben.
53 |
La Timișioara a început să ningă abundent.
50 |
Străuț vede cartonașul galben.
47 |
Goooolll Gaz Metan! Golubovic restabilește egalitatea. Atacantul intrat la pauză este găsit excelent la marginea careului de 6 metri de către Neagu și împinge mingea în poartă.
46 |
A început reprizas secundă.
46 |
A doua schimbare la oaspeți. A ieșit Danci și a intrat Bic.
46 |
Prima schimbare la Gaz Metan. A ieșit Romeo și a intrat Golubovic.
45 |
Pauză.
44 |
Alexandru Munteanu primeşte cartonaşul galben.
30 |
Prima ocazie periculoasă pentru oaspeți a venit în minutul 30. Buziuc trimite periculos de la aproximativ 8 metri de poarta gazdelor, dar Straton este pe fază și respinge.
28 |
Oaspeții aleargă după egalare, dar bănățenii închid jocul destul de bine, astfel că cei de la Gaz Metan nu și-au creat nicio ocazie periculoasă de poartă.
13 |
Crețu vede și el cartonașul galben.
11 |
Cristea primește cartonașul galben.
4 |
Gooooollll ACS Poli Timișoara! Bănățenii deschid scorul prin Drăghici. Ciucur l-a găsit excelent în careu pe Drăghici care a împins mingea în poartă din cinci metri.

VIDEO Timișoara - Gaz Metan 1-1. Bănățenii sunt la 6 puncte de play-off

ACS Poli Timişoara a ratat şansa de a se apropia la patru puncte de ultimul loc de play-off, după 1-1 cu Gaz Metan Mediaş, pe Dan Păltinişanu, astfel că rămâne la 6 puncte de ultimul loc care duce în play-off.

Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 4, prin Drăghici. A fost 1-0 la finalul primei reprize, deşi oaspeţii au trecut pe lângă egalare la execuţia frumoasă a lui Buziuc.

La pauză, Pustai a mutat inspirat, cu Golubovic şi Bic. Bosniacul şi-a făcut simţită prezenţa imediat. A marcat la 70 de secunde de la reluarea jocului. Curjuric n-a găsit ţinta în minutul 70, iar Olaru a încercat să-l păcălească pe Straton cu o execuţie de efect.

Medieşenii au mai trecut pe lângă gol la lovitura liberă executată de Marius Constantin, iar ACS Poli Timişoara - Gaz Metan Mediaş s-a încheiat 1-1.

Pentru medieşeni a fost al patrulea meci consecutiv fără înfrângere în toate competiţiile.