Gigi Becali a trasat obiectivul FCSB-ului după ce va deveni campioană. ”Respect dorința suporterilor”

FC Vaslui FC Vaslui
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
    FINAL
  • 90+3 | Ocazii
    Ocazie importantă de gol pentru vasluieni. Pătulea a reluat cu capul, dar mingea a trecut pe lângă bară
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Borza a primit un cartonaș galben.
  • 86 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA FC VASLUI.  A ieșit Wilk, a intrat MUȘAT
  • 85 | Ocazii
    Pătulea a marcat, dar golul n-a fost validat pe motiv de ofsaid!
  • 81 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA FC VASLUI. A ieșit Antal, a intrat BUZIUC.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Sălăgeanu a primit un cartonaș galben, ca urmare a unui fault comis asupra lui Ciupe
  • 71 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA FC VASLUI. A ieșit Temwanjera, a intrat PĂTULEA
  • 66 | Faze meci
    Frumoasă acțiune de atac a vasluienilor. Viveiros i-a pasat cu călcâiul lui Celban, polonezul a întors până la Antal, aflat la marginea careului, dar șutul ultimului a trecut peste poartă.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Abrudan a primit un cartonaș galben
  • 59 | Faze meci
    Altă oportunitate de gol pentru vasluieni. Wilk a centrat bine în careu, după care Antal a reluat din săritură cu capul, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții lui Veselovski.
  • 56 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ FC VASLUI. Temwanjera a expediat o “torpilă“ de la peste 35 de metri, Veselovski a respins în față, după care Antal, singur-singurel, a reușit “performanța“ de a trimite peste transversală.
  • 55 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA U CLUJ. A ieșit Balde, a intrat CALCAN
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL FC VASLUI: 1-0, ANTAL. Mijlocașul a marcat, elegant, din lovitura de la 11 metri.
  • 49 | Penalty-uriFC Vaslui
    PENALTY FC VASLUI. Antal a scăpat singur, a lobat balonul peste Veselovski, dar a fost izbit de portar și Balaj a arătat punctul cu var.
  • 46 | Ocazii
    ULUITOARE OCAZIE U CLUJ. Takacs și-a scos lejer un adversar din joc a centrat în careu de unde Lemnaru a reluat cu capul, de pe linia de șase metri, dar Cerniauskas a avut o paradă de zile mari și a scos un gol ca și făcut.
    PAUZĂ
  • 42 | Ocazii
    Temwanjera a tras de la colțul lung de la 25 de metri
  • 36 | Ocazii
    Mendy a greșit, Viveiros a recuperat i-a pasat lui Antal, care a profitat de o eroare a lui Szilagy și a tras, dar Veselovski a scos în corner.
  • 24 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA U CLUJ. A ieșit Târnăcop, accidentat, a intrat KOVACS
  • 12 | Goluri
    GOOOOL FC VASLUI: 1-0, MADSON. Viveiros a centrat, Balde a respins cu călcâiul până la marginea careului, de unde brazilianul a șutat sec, cu șiretul, în stânga portarului.
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    Mendy a primit un cartonaș galben, ca urmare a unui fault comis asupra lui Antal.
  • 5 | Ocazii
    Borza a tras din colțul careului de 16 metri, dar pe centru și Cerniauskas a scos în corner de sub transversală.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut vasluienilor.
Mihai TejaUniversitatea Cluj

VIDEO FC Vaslui - U Cluj 2-0. Moldovenii au șase puncte, ardelenii rămân fără victorie

Vasluienii au câştigat, mai clar decât o arată scorul final, derbyul codaşelor, cu U Cluj.

Prima șansă le-a aparținut oaspeților - Cerniauskas a scos şutul lui Borza (5). Brazilianul moldovenilor, Madson, a marcat în minutul 12 golul primei reprize. Imediat după pauză (46) Cerniauskas a mai inventat o paradă salvatoare, la reluarea lui Lemnaru.

Golul doi a venit la poarta cealaltă: în minutul 49 Balaj a dictat penalty după contactul dintre Veselovski şi Antal iar fostul gălăţean a marcat pentru 2-0, al 6 lea gol personal din acest sezon.

Antal a semnat însă şi ratarea partidei (56) iar Pătulea (90+3), în prelungiri, a fost şi el aproape de a înscrie. S-a terminat 2-0 pentru Vaslui, care a câştigat din nou în Liga 1 după trei înfrângeri consecutive.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”