Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani

Start a doua repriza
  • 90+2 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOOL VIITORUL!!!!! GOOOOOOL TĂNASE!!!!! Băluţă execută puternic o lovitură liberă, mingea loveşte transversala şi ajunge la Tănase, care înscrie din prima, din apropiere.
  • 85 | OcaziiViitorul
    Casap pătrunde superb pe partea dreaptă, dar şutul său la colţul lung trece puţin pe lângă poartă.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Tănase este avertizat pentru simulare, la o fază la care acesta a cerut penalty, după un duel cu Stăncioiu.
  • 75 | Schimbări
    Şut intră în locul lui Dedov.
  • 71 | OcaziiViitorul
    Coman pătrunde în careu, dar şutul său puternic trece peste poarta lui Stăncioiu.
  • 67 | Goluri
    GOOOOOOL VIITORUL!!!!! GOOOOOL TĂNASE!!!!!! Coman execută o lovitură liberă, Stăncioiu e păcălit de traiectoria balonului şi respinge greu, în faţă, de unde Tănase reia cu capul în poartă.
  • 64 | OcaziiViitorul
    German scapă în poziţie de singur cu portarul, dar şutul său e slab şi Tordai prinde lejer.
  • 56 | Schimbări
    German intră în locul lui Voiculeţ.
  • 54 | Schimbări
    Băluţă intră în locul lui Hagi.
  • 48 | Goluri
    GOOOOOL VIITORUL!!!!! GOOOOOL CASAP!!!!! Ganea ratează incredibil din apropiere, dar mingea respinsă de Stăncioiu ajunge la Casap, care înscrie cu poarta goală.
    A început actul secund.
    Stoica a intrat în locul lui Ciolacu.
    Casap intră în locul lui Nedelcu.
    S-a terminat prima repriză.
  • 45+1 | Faze meciViitorul
    Gazdele au cerut penalty la un duel între Borza şi Hagi, dar George Rădulescu a dictat doar corner.
  • 43 | Schimbări
    Coman a intrat în locul lui Benzar.
  • 37 | Goluri
    GOOOOOOOL VIITORUL!!!!!! GOOOOOL BOLI!!!!! Fundaşul gazdelor reia în forţă după un coner, iar Stăncioiu prinde mingea, dar după ce aceasta intrase în poartă.
  • 33 | Goluri
    GOOOOOOOL ASA!!!!! GOOOOOOL DEDOV!!!!! Oaspeţii reduc din handicap, după ce Dedov finalizează cu siguranţă din interiorul careului.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Dedov este avertizat.
  • 25 | Goluri
    GOOOOOOL VIITORUL!!!!! GOOOOOL HAGI!!!!!! Mijlocaşul gazdelor înscrie din cădere, după o pasă perfectă primită de la Tănase.
  • 20 | Goluri
    GOOOOOL VIITORUL!!!!! GOOOOOL HAGI!!!!! Mijlocaşul gazdelor a finalizat din apropiere o fază superbă a Viitorului.
  • 18 | Faze meciViitorul
    Hagi execută o lovitură liberă de la 25 de metri, dar şutul e slab şi e prins fără probleme de Stăncioiu.
  • 13 | OcaziiViitorul
    Hagi execută o lovitură liberă, dar reluarea periculoasă cu capul a lui Hodorogea trece puţin pe lângă poartă.
  • 11 | OcaziiViitorul

Viitorul e la un pas de gol: Chiţu primeşte o pasă în spatele apărării oaspeţilor, dar încercarea de lob a atacantului gazdelor a fost intuită de Stăncioiu, care prinde.

• 9 | Faze meciViitorul
    Ciolacu semnează prima ocazie a partidei: şutează din interiorul careului, dar Tordai prinde în doi timpi.
  • 4 | Faze meci

Viitorul şi ASA sunt singurele două echipe care nu şi-au trecut în cont nicio victorie în play-off. Echipa lui Gică Hagi a adunat două puncte, în timp ce vicecampioana a strâns trei.

George CiorceriASA Târgu Mureș

Viitorul - Târgu Mureș 6-1. Echipa lui Gică Hagi a obţinut prima victorie în play-off

Viitorul şi-a asigurat locul al cincilea, cu o etapă rămasă, după succesul categoric de pe teren propriu contra lui ASA Tîrgu Mureş. La Ovidiu, gazdele au deschis scorul după 19 minute. Filip a trimis în faţa porţii şi Ianis Hagi a împins mingea în plasă.

Fiul managerului tehnic al Viitorului a mărit diferenţa peste cinci minute, din pasa lui Florin Tănase. Oaspeţii au revenit în meci prin golul lui Dedov, dar gazdele s-au distanţat din nou, după reuşita lui Boli, contestată de tîrg-mureşeni.

Intrat la pauză, Casap a marcat la nici trei minute de la reluare. Tănase a marcat în minutul 67, după ce Stăncioiu a respins în faţă lovitura liberă executată de Coman. Şeptarul Viitorul a stabilit şi scorul final, 6-1, după ce mingea expediată din lovitură liberă de debutantul Băluţă a revenit din transversală.

A fost prima victorie din play-off pentru Viitorul, care nu mai câştigase în Liga 1 din februarie.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

• 17:00 LIVE Stirile Digi Sport
  • 17:30 Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
  • 18:15 LIVE Stirile Digi Sport
  • 18:30 Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
  • 19:30 LIVE Digi Sport Special
  • 20:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj