Final de meci! Chiajna câștigă cu 3-0 la Timișoara.
Mailat șutează puțin pe lângă poartă, din afara careului.
87 |
Pena a intrat în locul lui Batin.
83 |
GOOOOOOOOOOOOOOL Chiajna!!! Marchează și Paul Batin. Atacantul ilfovenilor a reluat în poartă centrarea lui Grădinaru, de pe partea dreaptă.
80 |
GOOOOOOOOOOOOOL Chiajna!!! Claudiu Bumba face dubla, după ce îl învinge pe Curileac, cu un șut de la marginea careului.
79 |
Șutul lui Mailat se duce peste poartă.
77 |
Bănățenii cer penalty la o intervenție a lui Manasse asupra lui Mailat. Arbitrul lasă jocul să continue.
76 |
Cartonaș galben pentru Caparco.
76 |
Alexandru Munteanu șutează pe lângă poartă din afara careului.
65 |
Bucșa, rămas singur cu portarul, saltă mingea peste Curileac, dar balonul se scurge pe lângă poartă.
61 |
Artean trage de la peste 20 de metri, puțin pe lângă poarta lui Caparco.
58 |
Artean șutează peste poartă de la mare distanță.
53 |
Ocazie uriașă ratată de Batin! Bawab a centrat în fața porții, iar Batin a reluat defectuos dintr-o poziție ideală.
49 |
GOL ANULAT. Bawab scapă spre poarta adversă, trimite mingea în plasă, dar golul nu este validat, întrucât a fost semnalizat eronat în ofsaid.
46 |
A început repriza secundă.
45+1 |
Pauză la Timișoara. Chiajna conduce cu 1-0.
45+1 |
Vașvari trage în forță de la mare distanță, dar Caparco reușește să respingă. Mingea a ajuns la Doman, care a șutat din apropiere. Și de această dată, italianul a intervenit salvator.
45 |
Munteanu șutează din prima, din partea dreaptă a careului, dar Caparco respinge spectaculos.
40 |
Doman reia cau capul în bară, o centrare venit de pe partea dreaptă.
36 |
Bumba șutează de la mare distanță din lovitură liberă. Mingea se scurge pe lângă poartă, după ce a fost deviată.
35 |
Cartonaș galben pentru Valentin Crețu.
32 |
Vașvari trage din interiorul careului, dar Albu intervine salvator și respinge în corner.
30 |
Cartonaș galben pentru Bucșa.
28 |
GOOOOOOOOOOOL Chiajna!!! Claudiu Bumba marchează cu un șut printre picioarele lui Curileac, după ce îl întoarce pe Crețu.
27 |
Bîrnoi trimite primul șut periculos spre poarta lui Caparco. Mingea s-a dus însă puțin pe lângă.
20 |
S-au scurs 20 de minute din acest meci. Până acum, Concordia Chiajna a fost echipa care s-a apropiat mai periculos de poarta adversă, însă fără să-și creeze vreo mare ocazie.
8 |
Batin trage din interiorul careului. Mingea iese în corner, după ce a fost deviată de un timișorean.
5 |
Bawab trimite în fața porții, dintr-o lovitură liberă, dar centrarea sa rămâne fără rezultat.

Video rezumat: ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna

ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 0-3. Continuă parcursul impecabil pentru echipa lui Ion Moldovan

Concordia nu iartă pe nimeni în Liga 1. Echipa momentului a învins şi la Timişoara, cu 3-0. Bumba a marcat două goluri spectaculoase iar golgheterul Batin a închis tabela.

Oaspeţii au deschis scorul după acţiunea individuală a lui Claudiu Bumba. Fostul dinamovist a fost aproape de 2-0, din lovitură liberă.

La poarta cealaltă Doman a trimis în bară, din centrarea excelentă a lui Creţu. Gazdele au forţat egalarea până la pauză, dar Caparco a fost in zi de gratie. Mai intai, a plonjat spectaculos la şutul lui Munteanu. Italianul a avut apoi alte două parade de senzaţie, la şuturile lui Vaşvari şi Doman.

După pauză, golul lui Bawab a fost anulat pe motiv de ofsaid. Batin a fost in prim plan cu doua mari ocazii, ultima cand a scapat singur cu portarul.

Cu 10 minute înainte de final oaspeţii s-au desprins pe tabelă după ce Bumba l-a învins pe Curileac cu un şut din afara careului.

Grădinaru i-a centrat perfect mingea lui Batin, iar golgheterul campionatului, la egalitate cu Ţucudean, nu a mai ratat şi a închis conturile pe Dan Păltinişanu: ACS Poli - COncordia, 0-3.

ACS Poli are doar 2 puncte strânse în ultimele 5 etape din liga 1, în timp ce Concordia este printre cele mai în formă echipe ale campionatului, cu 12 puncte din 15 posibile in ultimele 5 runde.