0 - 0
Viitorul logo Viitorul
11.08.2017, ora 21:00
90+4 |
FINAL DE MECI! ACS Poli şi Viitorul au terminat la egalitate, scor 0-0, iar campioana a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie şi fără gol marcat în Liga 1.
87 |
Cartonaş galben primit de Şeroni.
84 |
Ocazie ACS Poli! Un alt jucător intrat după pauză, Drăghici, a fost aproape de a deschide scorul. Atacantul gazdelor nu a mai avut, însă, forţa de a trimite suficient de puternic după o acţiune frumoasă, iar Râmniceanu a reuşit să prindă.
82 |
Ocazie ACS Poli! Ciucur a reuşit o pătrundere frumoasă pe partea dreaptă, dar finalizarea a fost lamentabilă. Încercarea sa de şut a trecut practic paralel cu poarta lui Râmniceanu. Reacţia lui Ionuţ Popa pe marginea terenul a spus totul despre această fază.
80 |
Ultima schimbare şi la Viitorul. Ovidiu Herea a intrat în locul lui Doru Dumitrescu.
76 |
Drăghici a trimis cu capul departe de poartă, dintr-o poziţie foarte bună, după o centrare de calitate a lui Creţu.
72 |
Ultima modificare la gazde. Ciucur i-a luat locul lui Munteanu.
70 |
A doua schimbare la Viitorul. Ţucudean i-a lăsat locul lui Florinel Coman.
66 |
Imediat după ce a primit "galben", Bianconi a fost înlocuit de Drăghici.
65 |
Bianconi a fost avertizat pentru proteste.
64 |
Lovitură liberă executată de Cristi Ganea, de la aproximativ 20 de metri, dar mingea trimisă pe centrul porţii a fost prinsă de Curileac.
58 |
Dumitrescu a încercat să-l surprindă pe Curileac cu un lob de la jumătatea terenului, dar mingea a trecut peste poartă.
57 |
Ocazie Viitorul! Şansă uriaşă pentru campioana României, irosită însă de Ţucudean, care a trimis cu capul pe lângă poartă din 6 metri. Foarte bună centrarea lui Ganea.
56 |
Abia intrat pe teren, Vână a primit cartonaşul galben, pentru un faulst asupra Creţu.
54 |
O modificare şi la constănţeni. Vână a intrat în locul lui Eric.
51 |
Schimbare la gazde. Bocşan a intrat în locul lui Ţigănaşu.
46 |
45+1 |
PAUZĂ! ACS Poli Timişoara şi Viitorul sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză fără ocazii mari.
43 |
Cartonaş galben primit de Chiţu, pentru simulare. Jucătorul oaspeţilor a cerut penalty, la un duel în careul advers.
39 |
Soljic şi-a încercat şi el şansa de la distanţă, dar mingea trimisă cu piciorul stâng de mijlocaşul gazdelor a trecut pe lângă poarta lui Râmniceanu.
34 |
Pasă în adâncime pentru Ţucudean, care s-a întins pentru a trimite pe lângă Curileac, însă portarul gazdelor a ieşit la timp şi l-a blocat pe atacantul constănţenilor.
32 |
Ţigănaşu a şutat puternic de la distanţă, din lovitură liberă, dar pe centrul porţii, iar Râmniceanu a reuşit să reţină. Unul dintre jucătorii gazdelor a încercat fără succes să devieze mingea şi să-l păcălească pe portarul campioanei.
18 |
Ocazie ACS Poli! Timişorenii ar fi putut deschide scorul, datorită unui autogol al lui Boli, care a respins defectuos în corner o centrare a lui Munteanu.
7 |
Viitorul a reuşit să marcheze, prin Ţucudean, dar atacantul campioanei se afla în poziţie evidentă de offside, iar golul nu a fost acordat.
1 |
A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.

Video rezumat: ACS Poli - Viitorul

ACS Poli Timișoara - Viitorul 0-0. Bănăţenii puteau câştiga pe final, când au ratat incredibil

Campioana e în derivă şi nu mai reuşeşte să învingă pe nimeni în Liga 1. Viitorul nu a scos decât o remiză albă la Timişoara.

Constănţenii au rămas cu victoria din prima etapă şi după deplasarea de la Timişoara, în primul meci al rundei a şasea.

În prima repriză, Boli a fost aproape de autogol, apoi tot gazdele puteau trece în avantaj, când Ţigănaşu l-a pus la încercare pe Râmniceanu din lovitură liberă.

Prima replică a campioanei a venit pe final de repriză, de la Ţucudean, jucător revenit în primul 11 al Viitorului.

În partea a doua, acelaşi Ţucudean a irosit o şansă uriaşă, la o centrare ideală trimisă de Cristi Ganea, aflat în negocieri avansate cu germanii de la Freiburg.

Imediat, Dumitrescu a încercat un lob de efect, de la mijlocul terenului, pentru ca acelaşi Cristi Ganea să execute o lovitură liberă de la 20 de metri pe direcţia lui Curileac.

Timişoara putea da lovitura pe final, când Ciucur a desfăcut apărarea adversă, dar şutul său l-a exasperat pe Ionuţ Popa. A urmat o nouă ocazie mare, a lui Drăghici, dar s-a terminat 0-0 şi Viitorul a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie şi gol marcat în campionat.

Etapa următoare, Viitorul joacă acasă cu Craiova, iar Timişoara are deplasare la Mediaş.