Schimbare și la Astra, a ieșit Vinicius și a intrat Gheorghe.
70 |
O nouă schimbare la moldoveni. Iese de pe teren Kizito și intră Ștefănescu.
65 |
Jo șutează puternic de la aproximativ 20 de metri, însă mingea trimisă de el este respinsă de portarul giurgiuvenilor.
57 |
Frăsinescu vede cartonașul galben după un fault la Vinicius.
54 |

Cea mai mare ocazie a meciului de până acum o putem trece în contul celor de la Iași. Kizito scapă spre poarta lui Iliev, pătrunde în interiorul careului, însă nu-l poate învinge pe portarul gazdelor din 10 metri, lateral stânga.

46 |
Prima schimbare și la oaspeți. A ieșit Platini, a intrat Spătaru.
46 |
A început repriza secundă.
45 |
Final de repriză la Giurgiu. Astra şi CSM Poli Iaşi se află la egalitate după o primă parte modestă, scor 0-0.
44 |
Schimbare la Astra. Iese Nicoară și intră Dandea.
43 |
Eliminare la Astra! Romario Moise a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben în interval de cinci minute după un fault asupra lui Pedro Mendes.
39 |
Ionuţ Cioinac a tras peste poartă din lovitura liberă obţinută de Andrei Cristea.
38 |
Romario Moise a primit primul "galben" al Astrei după un fault asupra lui Andrei Cristea.
30 |
Tiago Almeida a încasat al doilea cartonaş galben al moldovenilor din acest meci, tot pentru fault.
25 |
Astra a învins Iaşiul în cele două dueluri directe din sezonul trecut, cu 1-0 şi un spectaculos 3-2 pe terenul moldovenilor.
19 |
Marius Chelaru primeşte primul cartonaş galben al partidei.
10 |
Astra e pe locul 5 înaintea partidei din această seară, cu 11 puncte, în timp ce moldovenii sunt pe locul 8, cu opt puncte.
1 |
A început partida de la Giurgiu, dintre Astra şi CSM Poli Iaşi.

Astra - CSM Poli Iași 0-0. Două eliminări în partida de la Giurgiu

Remiză albă la Giurgiu, între Astra şi CSM Poli Iaşi (0-0). Egalitate a fost şi la capitolul eliminărilor. Romario Moise şi Tiago Almeida au văzut cartonaşul roşu.

Astra şi CSM Poli Iaşi şi-au împărţit punctele în primul meci al etapei a 7-a din Liga 1. Ionuţ Cionac a semnat prima ocazie a moldovenilor, din lovitură liberă, dar execuţia lui nu a fost cadrată. Misiunea gazdelor a devenit mai dificilă pe finalul primei reprize. Tânărul de 21 de ani, Romario Moise, a primit două cartonaşe galbene în decurs de cinci minute şi a fost eliminat.
Jucătorii lui Flavius Stoican au forţat în ofensivă, iar Kizito a avut o ocazie importantă. Iliev a fost însă imbatabil şi şi-a salvat echipa de la înfrângere. În prelungiriile meciului s-a restabilit si egalitatea numerică. Tiago Almeida a văzut direct cartonaşul roşu.

Disputa de la Giurgiu s-a terminat 0-0, iar gruparea din Copou a rămas la trei puncte în spatele Astrei.