GOOOOOOOOOL CFR!!! Culio transformă fără emoţii lovitura de pedeapsă.
Penalty pentru CFR, după ce Sesar l-a faultat pe Nistor în careu.
Ţâră a intrat în locul lui Mihăescu.
77 |
Urko Vera intră în locul lui Balde.
76 |
Arlauskis iese greşit pe o centrare, dar cei de la Juventus nu profită. Mai întâi, Ciprian Petre a tras în blocaj, iar, apoi, Dzalamidze șutează peste poartă.
71 |
Cartonaş galben pentru Benga.
63 |
Georgianul Dzalamidze a intrat în locul lui Carabela.
62 |
Ibrahima  Balde șutează paralel cu poarta dintr-o situație ideală, după ce Drăghia a respins în față.
60 |
Dan Nistor a intrat în locul lui Djokovic.
56 |
Ocazie uriașă ratată de bucureșteni. Beța trimite pe lângă poartă, din interiorul careului, după ce a dejucat ieșirea la ofsaide a apărării adverse.
53 |
Cartonaș galben pentru Djokovic, după o intrare asupra lui Mihăescu.
49 |
Vinicius reia cu capul pe lângă poartă, o centrare venită din corner.
46 |
A început repriza secundă.
46 |
Ciprian Petre intră în locul lui Călințaru, înainte de startul reprizei secunde.
45+1 |
Pauză la Cluj. CFR conduce cu 1-0.
37 |
CFR Cluj continuă să preseze și după deschiderea scorului.
29 |
GOOOOOOOOOOOOL CFR!!! GOOOOOOOOOOOOL Păun! Mijlocașul CFR-ului a marcat un gol excepțional cu un șut la colțul lung din colțul careului.
22 |
Camora centrează de pe partea stângă, iar Balde trimite cu capul în brațele lui Drăghia.
20 |
Meciul continuă în aceeași notă. CFR este echipa care atacă mai mult, însă fără să-i dea mari emoții lui Drăghia.
10 |
CFR Cluj domină acest start de meci, dar nu și-a creat până acum nicio mare ocazie.
1 |
Ovidiu Hoban șutează cu piciorul stâng, pe lângă poarta lui Drăghia, de la aproximativ 13-14 metri.

Video rezumat: CFR Cluj - Juventus București

CFR Cluj - Juventus București 2-0. Ardelenii își consolidează primul loc la finalul turului

CFR Cluj a câştigat 2-0, cu Juventus Bucureşti şi, la finalul turului, are cel puțin patru puncte în fața FCSB-ului. Super-golul lui Păun şi Culio din penalty i-au adus victoria lui Dan Petrescu.

Păun a deschis scorul cu unul din cele mai frumoase goluri din acest sezon.

Juventus Bucureşti putea reveni în repriza secundă, însă Beţa a irosit super-pasa lui Ciprian Petre. La poarta cealaltă, nici Balde n-a ştiut să profite la respingerea lui Drăghia.

Până la urmă, CFR şi-a dublat avantajul din al şaselea penalty primit în tur - rezerva Nistor l-a scos şi Culio l-a transformat.

CFR Cluj - Juventus Bucureşti 2-0 şi ardelenii au 32 de puncte din 39 posibile, în timp ce nou-promovata e singura fără victorie în turul Ligii 1.