1 - 1
Juventus logo Juventus
12.08.2017, ora 18:30
90+4 |
FINAL DE MECI! Concordia şi Juventus au terminat la egalitate, scor 1-1, iar ultimele două clasate din Liga 1 rămân în continuare singurele echipe din campionat fără victorie în acest sezon.
89 |
Cartonaş galben pentru Bucurică.
89 |
Benga a trimis periculos cu capul, din interiorul careului, dar mingea a căzut pe plasa porţii lui Bălgrădean.
88 |
Ocazie Chiajna! O eroare a lui Stoian le-a oferit gazdelor şansa de a marca probabil golul victoriei. După o fază confuză, mingea a ajuns în cele din urmă în braţele portarului oaspeţilor. Ilfovenii au cerut penalty, pentru un presupus henţ la Beţa.
82 |
Wallace a primit cartonaşul galben, după un duel cu Pena.
79 |
Cartonaş galben pentru Babic, pentru un fault asupra lui Măzărache.
78 |
A treia modificare şi la oaspeţi. Buhăescu a intrat în locul lui Zaharia.
71 |
Ultima schimbare la Chiajna. Fota i-a lăsat locul lui Batin.
70 |
A doua modificare la Juventus. Ciprian Petre a intrat în locul lui Stoenac.
68 |
Ocazie Juventus! Oaspeţii au ratat incredibil oportunitatea de a marca. Elevii lui Daniel Opriţa au irosit un contraatac trei contra unu, încheiat cu o execuţie acrobatică a lui Măzărache, aflat însă în offside.
64 |
Ocazie Chiajna! Marian Cristescu a fost din nou aproape de "dublă". Căpitanul gazdelor a trimis, însă, peste poartă din cădere, dintr-o situaţie excelentă.
63 |
A doua schimbare la gazde. Deaconu a intrat în locul lui Grădinaru.
57 |
Ocazie Chiajna! Marian Cristescu a protejat bine o minge în careul advers, a tras din întoarcere, dar Stoian a reuşit să prindă în doi timpi.
55 |
Schimbare la gazde. Spehar i-a lăsat locul lui Babic.
50 |
Ocazie Juventus! Acţiune frumoasă a oaspeţilor, finalizată de Măzărache cu un şut puternic din interiorul careului. Mingea s-a oprit, însă, în plasa laterală a porţii lui Bălgrădean.
46 |
Schimbare la Juventus. Sesar a intrat în locul lui Mihăiescu.
46 |
45+2 |
PAUZĂ! Concordia şi Juventus sunt la egalitate, scor 1-1, după un final de repriză exploziv.
45+1 |
GOOOOOL Juventus, 1-1! Egalare rapidă a oaspeţilor, care au înscris tot printr-o lovitură de cap. Măzărache l-a învins pe Bălgrădean, după centrarea excelentă a lui Carabela.
44 |
GOOOOOL, 1-0 Chiajna! Echipa lui Miriuţă a deschis scorul exact înainte de pauză, prin veteranul Marian Cristescu. Căpitanul gazdelor a marcat cu capul, după o lovitură liberă executată impecabil de Fota.
40 |
Combinaţie frumoasă a ilfovenilor la marginea careului, de unde Grădinaru a tras puternic din prima, dar peste poarta lui Stoian.
21 |
Fază controversată în careul gazdelor. Mingea l-a lovit în mână pe Pena, la o lovitură liberă executată de Băjenaru, dar centralul Marcel Bîrsan a lăsat jocul să continue.
9 |
Ocazie Chiajna! Prima mare şansă de gol a meciului a aparţinut gazdelor. Spehar a trimis cu capul, după o centrare foarte bună de pe partea dreaptă, dat Stoian a respins cu un reflex spectaculos.
7 |
Zaharia a tras de la marginea careului, dar nu suficient de puternic pentru a-l bate pe Bălgrădean, care a prins fără probleme.
4 |
Feussi a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Stoenac.
1 |
A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.

Video rezumat: Concordia - Juventus

Concordia - Juventus 1-1. Ultimele două clasate din Liga 1 rămân fără victorie şi după etapa a 6-a

Juventus Bucureşti a obţinut al doilea punct în Liga I. A remizat, scor 1-1, împotriva Concordieei Chiajna, iar ultimele clasate din Liga 1 rămân în continuare singurele echipe fără victorie în actuala ediţie de campionat.

Prima ocazie le-a aparţinut gazdelor, în minutul 9, când Relu Relu Stoian a respins spectaculos lovitura de cap a lui Spehar.

Juventus a cerut penalty în minutul 21, după un presupus henţ în careu al lui Pena, însă Marcel Bîrsan a lăsat jocul să continue.

Finalul de repriză a fost palpitant. Chiajna a deschis scorul în minutul 44, prin căpitanul Marian Cristescu, dar Juventus a egalat rapid printr-o lovitură de cap a lui Măzărache.

După pauză, veteranul Marian Cristescu a mai irosit două ocazii în şapte minute, iar Chiajna a fost la un pas să obţină victoria în minutul 88. Dupa o faza confuza, mingea a ajuns in bratele lui Birsan, iar ilfovenii au reclamat fara succes, penalty, pentru un presupus henţ la Beţa.

S-a terminat 1-1, iar Concordia Chiajna si Juventus Bucureşti au adunat câte 2 puncte, după şase etape.