Cartonaşe Roşii
Penalty-uri
Gol din Penalty
  • 90+6 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Deşi a condus cu 2-0 şi a avut om în plus aproape o repriză, Dinamo s-a văzut egalată în ultimele 10 minute, după două faze controversate.
  • 90+5 | Gol din Penalty
    GOOOOOL Astra, 2-2! Nicoară a transformat fără emoţii lovitura de pedeapsă şi a egalat. Campioana obţine dramatic şi controversat o remiză, deşi a jucat mai mult de jumătate de oră în inferioritate.
  • 90+3 | Penalty-uriDinamo București
    Penalty pentru Astra! Balaj a acordat lovitură de pedeapsă, după un duel între Penedo şi Kortzorg. Reluările au arătat că decizia băimăreanului a fost cel puţin discutabilă.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Kortzorg, după un fault foarte dur asupra lui Romera.
  • 82 | Goluri
    GOOOOOL Astra, 2-1! Săpunaru a executat o lovitură liberă de la marginea careului, mingea lovind transversala înainte să cadă aparent pe linia porţii. Cu toate acestea, asistentul Vladimir Urzică a considerat că balonul a depăşit linia porţii, iar Balaj a acordat gol.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Galben primit de Gnohere, pentru henţ.
  • 81 | Schimbări
    Ultima modifcare la gazde. Rotariu a intrat în locul lui Vali Lazăr.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. May a intrat în locul lui Palic.
  • 61 | Schimbări
    Ultima schimbare la Astra. Nicoară a intrat în locul lui Budescu.
  • 57 | Cartonaşe Roşii
    Junior Morais a primit direct cartonaşul roşu, după un dialog aprins cu arbitrul Cristi Balaj.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Budescu a primit cartonaşul galben, după un duel cu Busuladzic.
  • 51 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Dinamo! Hanca a dublat avantajul gazdelor, la capătul unei acţiuni superbe pe traseul Gnohere-Vali Lazăr-Palic.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Palic.
  • 49 | Schimbări
    Schimbare şi la Dinamo. Nemec, accidentat, i-a lăsat locul lui Gnohere.
  • 46 | Schimbări
    O a doua modificare la oaspeţi. Fabricio i-a lăsat locul lui Romario Kortzorg.
    Schimbare la Astra. Teixeira a intrat în locul lui Lovin.
    A început rerpiza a doua.
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Dinamo conduce în faţa Astrei cu 1-0, graţie golului marcat de Nemec.
  • 45+2 | OcaziiDinamo București
    Ocazie Dinamo! Nemec a avut o şansă foarte mare de a face dubla, după o fază la care mingea a ajuns în posesia sa cu puţin noroc, dar şutul său de la marginea careului a fost respins de Silviu Lung.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Penedo, pentru proteste.
  • 34 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Dinamo! Superioritatea evidentă a alb-roşiilor este concretizată şi pe tabelă. Adam Nemec a deschis scorul cu o execuţie frumoasă, şut plasat la colţul lung, din afara careului, după o eroare uriaşă a lui Fabricio. Fundaşul oaspeţilor a încercat să paseze în spate, dar a trimis prea încet, iar atacantul "câinilor" a profitat şi a marcat.
  • 18 | OcaziiDinamo București
    Ocazie Dinamo! Nemec a tras puternic de la aproximativ 25 de metri, dar Lung a avut un reflex foarte bun şi a respins.
  • 13 | OcaziiDinamo București
    Ocazie Dinamo! Vali Lazăr s-a distrat cu apărarea campioanei pe partea stângă, a pătruns în careu şi a tras frumos la colţul lung, dar mingea a lovit bara, iar faza s-a încheiat cu un corner.
  • 2 | OcaziiDinamo București
    Ocazie Dinamo! Gazdele au avut prima şansă de a deschide scorul, prin Dan Nistor, la capătul unei acţiuni iniţiate de Vali Lazăr. Fostul mijlocaş de la Pandurii a tras însă peste poartă, de la marginea careului.
    A început meciul. Lovitura de start le-a aparţinut oaspeţilor.
Marius ŞumudicăAstra Giurgiu

Dinamo – Astra 2-2. Campioana a revenit în 10 oameni şi a obţinut o remiză controversată

Dinamo a remizat pe teren propriu în faţa campioanei Astra, scor 2-2, în prima etapă din returul sezonului regulat. Alb-roşiii au zburdat pe teren în prima repriză, dar au primit două goluri îndelung contestate în ultimele 10 minute ale partidei.

În prima repriză, alb-roşiii au controlat autoritar jocul, iar Nistor a fost primul care a trecut pe lângă deschiderea scorului. Apoi, Vali Lazăr a ridiculizat apărarea campioanei, dar şutul său plasat la colţul lung s-a dus în bară. Adam Nemec a ieşit şi el la rampă cu un şut puternic, scos de Silviu Lung.

Atacantul naţionalei Slovaciei a marcat până la urmă al doilea său gol în Liga 1, în minutul 34, după ce a profitat de o greşeală uriaşă a lui Fabricio.

În prelungirile primei reprize, Nemec a fost aproape de dublă, dar Silviu Lung s-a mai opus o dată.

În minutul 51, Dinamo a reuşit o acţiune colectivă de toată frumuseţea, pe traseul Gnohere-Vali Lazăr-Palic, iar Hanca a dus scorul la 2-0.

Oaspeţii au rămas în 10 oameni în minutul 57, după ce Junior Moraes a fost eliminat pentru injurii aduse centralului Cristi Balaj.

Campioana a revenit în meci în minutul 82, când Săpunaru a marcat dintr-o lovitură liberă de la marginea careului. Deşi reluările au arătat că balonul a căzut pe linie după ce a lovit transversala, tuşierul Vladimir Urzică a semnalizat că mingea a trecut de linia porţii, iar Cristi Balaj a acordat gol.

În minutul 93, Penedo a boxat mingea din faţa fostului dinamovist Romario Kortzog, care, atins din inerţie, a căzut în careu, iar Balaj a acordat o lovitură de pedeapsă. Nicoară a transformat fără emoţii şi a stabilit rezultatul final.

S-a terminat 2-2, prima remiză dintre cele două echipe după 13 meciuri consecutive în care şi-au împărţit victoriile.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!