Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs Juventus FC, Cagliari, Italy - 19 Apr 2024
Video Cagliari - Juventus 2-2. Torinezii au obținut un punct pe final, după ce gazdele au avut 2-0
Screenshot 2024-02-16 222829
Video Exclusiv ”Puteți să ieșiți din această pasă proastă?” Petrila a dat răspunsul pe loc și e optimist cu privire la FCSB - Rapid
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+8 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Dinamo se impune dramatic cu 2-1, graţie unui gol marcat în prelungiri de Hanca, din penalty, şi relansează lupta pentru titlu în Liga 1. Cu două etape rămase de disputat, Viitorul e lider, la egalitate cu FCSB, în timp ce alb-roşiii s-au apropiat la 2 puncte.
  • 90+6 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Dinamo! Hanca a transformat fără emoţii lovitura de la 11 metri şi îi readuce pe alb-roşii în avantaj.
  • 90+5 | Penalty-uriDinamo
    Penalty pentru Dinamo, după un fault comis de William De Amorim asupra lui Romera.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Tănase este avertizat la rândul său, pentru un fault din spate asupra lui Patrick Petre.
  • 90 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo. Bawab a intrat în  locul lui May.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    "Galben" pentru Dielna, care l-a faultat dur pe Boldrin.
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Patrick Petre a intrat în locul lui Palic.
  • 76 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Nistor a fost din nou periculos. "Decarul" alb-roşiilor a tras cu stângul, de la marginea careului, dar Niţă a prins fără mari probleme.
  • 71 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Gnohere i-a luat locul lui Alibec.
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la FCSB. Tamaş a intrat în locul lui Pintilii, accidentat.
  • 67 | Faze meciDinamo
    Steliano Filip a căzut în careu, la un duel cu Bălaşa şi a cerut penalty. Haţegan a lăsat, însă, jocul să continue.
  • 63 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Nistor a luat o acţiune pe cont propriu, pe care a încheiat-o cu un şut frumos de la marginea careului. Mingea a trecut, însă, puţin pe lângă poarta lui Niţă.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Busuladzic a intrat în locul lui Rivaldinho.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Romera, pentru o intrare dură asupra lui Florin Tănase.
  • 54 | Goluri
    GOOOOOL FCSB, 1-1! Pleaşcă a înscris primul său gol în tricoul roş-albaştrilor, cu o execuţie norocoasă. Fundaşul dreapta a trimis cu capul, de la aproximativ 14-15 metri lateral dreapta, iar mingea s-a scurs în poartă sub privirile fundaşilor dinamovişti, în timp ce Penedo a reacţionat târziu.
  • 50 | Faze meci
    Ovidiu Haţegan a cerut crainicului să anunţe că meciul va fi întrerupt, în cazul în care fanii dinamovişti mai aruncă obiecte în direcţia jucătorilor oaspeţi. Boldrin a fost lovit de mai multe ori cu role de hârtie şi alte obiecte, când încerca să execute un corner.
    Schimbare la FCSB. De Amorim i-a luat locul lui Ovidiu Popescu.
  • 45+5 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Dinamo conduce cu 1-0, prin golul marcat de Hanca, din penalty.
  • 45+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Enache, după o intrare tare asupra lui Steliano Filip.
  • 45 | OcaziiDinamo
    Ocazie FCSB! Şansă uriaşă irosită de Boldrin, după o acţiune superbă a lui Alibec. Brazilianul a rămas singur cu Penedo, în mijlocul careului, dar a trimis incredibil pe lângă poartă.
  • 41 | OcaziiDinamo
    Ocazie FCSB! Momcilovic a tras frumos din prima, de la aproximativ 20 de metri, pe lângă vinclul porţii lui Penedo.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Hanca a primit "galben", pentru un fault asupra lui Pleaşcă.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Nedelcearu a fost avertizat, pentru un fault asupra lui Niţă.
  • 34 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Dinamo! Hanca a transformat lovitura de la 11 metri, deşi Niţă a ghicit colţul, şi a deschis scorul.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Bălaşa.
  • 32 | Penalty-uriDinamo
    Penalty Dinamo! Bălaşa l-a faultat evident în careu pe Nemec şi Haţegan a dictat fără să stea pe gânduri lovitură de la 11 metri.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    "Galben" şi pentru Pleaşcă, după ce fundaşul dreapta al roş-albaştrilor l-a blocat neregulamentar pe Penedo.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    May a primit la rândul său "galben", după un fault din spate asupra lui Boldrin. Oaspeţii au cerut cartonaş roşu la această fază, considerând că brazilianul se afla în situaţie iminentă de gol.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Ovidiu Popescu primeşte primul galben al meciului, pentru un fault asupra lui Palic.
  • 17 | OcaziiDinamo
    Ocazie FCSB! Boldrin a aexecutat excelent o lovitură liberă, dar penedo a avut un reflex pe măsură şi a respins spectaculos de sub bară.
  • 9 | OcaziiDinamo
    Ocazie FCSB! Roş-albaştrii au avut prima ocazie, prin Momcilovic. Fundaşul stânga al oaspeţilor a ratat complet execuţia şi a trimis paralel cu poarta, din poziţie ideală, după centrarea foarte bună a lui Boldrin.
  • 2 | Faze meciDinamo
    Emoţii pentru Alibec, după o intrare dură a lui Dielna asupra atacantului. Căpitanul roş-albaştrilor a avut nevoie de intervenţia staff-ului medical al echipei sale şi a rămas secunde bune întins pe gazon. Alibec a revenit pe teren, dar se deplasează cu dificultate.
  • 1 | Faze meci
    Meciul a fost întrerupt câteva minute, pentru a se putea îndepărta de pe teren rolele de hârtie aruncate de galeria dinamovistă, care a oferit un adevărat spectacol în startul partidei.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Laurențiu ReghecampfFCSB

Dinamo - FCSB 2-1. Alb-roşiii au revenit în lupta pentru titlu, printr-un gol din penalty, în prelungiri. Viitorul e lider

Dinamo se poate gândi la titlu cu şanse mari. A învins-o cu 2-1 pe FCSB în derby-ul de luni şi s-a apropiat la două puncte de marea rivală şi de liderul Viitorul.

Atmosfera făcută de fanii dinamovişti la începutul meciului cu FCSB nu i-a intimidat pe jucătorii lui Reghecampf. Roş-albaştrii au avut primele două ocazii în Eternul Derby. Dacă Momcilovic a ratat singur cu portarul, şutul lui Boldrin a fost scos excelent de Penedo.

Contrar cursului jocului, Nemec a scos un penalty în duel cu Bălaşa, iar Hanca l-a transformat și a deschis scorul în minutul 34. FCSB putea să egaleze exact înainte de pauză, dar Boldrin a ratat singur cu portarul după faza creată de Alibec.

FCSB a început bine și repriza a doua. Pleaşcă a marcat primul său gol în tricoul roş-albastru. Nistor a finalizat pe lângă poartă o acţiune personală, apoi tot el l-a pus la grea încercare pe Niţă. Pe final, Florin Tănase a primit mingea de la Pleaşcă, dar nu a tras la timp şi dinamoviştii au îndepărtat pericolul.

S-au arătat 6 minute de prelungiri, iar în al patrulea, De Amorim l-a faultat pe Romera în careu. Hanca a transformat al doilea penalty primit de alb-roşii în derby, iar Dinamo spera la titlu in continuare.

Dinamo este pe locul trei, cu 36 de puncte, după victoria cu eterna rivală, în timp ce FCSB rămâne cu 38 de puncte, pe pozitia secunda.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...