Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR
Madrid, Spain. 30 April, 2022. Tennis: Mutua Madrid Open tennis tournament - Madrid, Individual, Women: Paula Badosa (Spain) V Simona Halep (Romania). Credit: EnriquePSans/Alamy Live News
La ce oră se joacă azi meciul Simona Halep - Paula Badosa, din turul 1 de la Miami Open, LIVE pe Digi Sport 2

• 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci. Juventus obține prima victorie din istorie, în Liga 1.
  • 90+4 | Schimbări
    Neacșu a intrat în locul Zaharia.
  • 90 | Faze meciJuventus București

Sepsi a avut șansa de a egala. Papsys a centrat în fața porții, mingea l-a lovit pe Carabela, iar până la urmă a ieșit în afara terenului.

• 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Drăghia, pentru trageri de timp.
  • 87 | Faze meciJuventus București
    Benga trimite peste poartă din apropiere, după o centrare a lui Băjenaru, din corner.
  • 86 | Faze meciJuventus București
    Zaharia trage de la aproape 30 de metri, dar Miron respinge în corner.
  • 84 | Schimbări
    Papsys a intrat în locul lui Fulop.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Nikolic.
  • 82 | OcaziiJuventus București
    Cazan are o nouă șansă. Acesta i-a driblat pe toți adversarii din fața sa, dar apoi a tras, din nou, pe lângă poartă.
  • 77 | OcaziiJuventus București
    Cazan ratează ocazia prin care putea închide meciul. Acesta a șutat puțin pe lângă poartă, dintr-o poziție foarte bună.
  • 75 | OcaziiJuventus București
    Patrick Petre șutează puțin pe lângă poartă de la mai puțin de 20 de metri.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Ciprian Petre a primit cartonașul galben pentru trageri de timp. Jucătorul lui Juventus a ieșit agale din teren în momentul schimbării.
  • 70 | Schimbări
    Florin Cazan intră în locul lui Ciprian Petre.
  • 67 | Schimbări
    Atilla Hadnagy a intrat în locul lui Claudiu Herea.
  • 66 | Faze meciJuventus București
    Astafei trage dintr-o poziție similară cu cea de la gol. De această dată, el nu plasează mingea la fel de bine și Drăghia reține.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Benga.
  • 59 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Juventus!!! Bucureștenii preiau conducerea! Băjenaru trage de la marginea careului, mingea este deviată, Miron respinge în față, până la Simon Măzărache, care reia sub bară pentru portarul din Sf. Gheorghe.
  • 55 | OcaziiJuventus București
    Ocazie mare ratată de Herea. După o centrare de pe partea dreaptă, Astafei a trecut pe sub minge, iar Claudiu Herea a reluat pe lângă poartă.
  • 51 | Schimbări
    Burlacu a intrat în locul lui Ursu, la Sepsi.
    A început repriza secundă.
    Schimbare la Juventus înainte de startul reprizei secunde: Liviu Băjenaru a intrat în locul lui Mihăescu.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Ploiești. 1-1.
  • 45+3 | Faze meciJuventus București
    Mihăescu ratează o șansă importată înainte de pauză. Acesta a luftat din apropiere, iar mingea a ieșit în afara terenului.
  • 39 | Faze meciJuventus București
    Istvan Fulop șutează de la mare distanță, dar Drăghia nu are probleme în a reține.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mihăescu.
  • 34 | Faze meciJuventus București
    Istvan Fulop trimite imprecis, direct spre poartă, dintr-o lovitură liberă, de pe partea stângă.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bărbulescu.
  • 30 | OcaziiJuventus București
    Miron intervine foarte bine la reluarea lui Ciprian Petre din interiorul careului.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL Juventus București!!! Walace restabilește egalitatea în urma unui corner. Brazilianul a punctat cu o lovitură de cap.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL Sepsi OSK!!! Victoraș Astafei deschide scorul cu un șut din întoarcere, pe jos, la colțul lung, din interiorul careului.
  • 12 | Faze meciJuventus București
    Patrick Petre șutează în blocaj, mingea ajunge la Herea, care reia pe lângă poartă.
  • 11 | OcaziiJuventus București
    Astafei ratează prima ocazie din acest meci. Lovitura sa de cap a trecut puțin pe lângă poarta lui Drăghia.
  • 9 | Faze meciJuventus București
    Nikolic reia cu capul, mult peste poartă, după o centrare venită de pe partea dreaptă.
Valentin SuciuSepsi OSK

Juventus București - Sepsi OSK 2-1. Victorie istorică pentru echipa lui Marin Barbu

Juventus Bucureşti a avut nevoie de 15 meciuri pentru a spage ghinionul. Lanterna Roșie a învins-o cu 2-1 pe Sepsi Sf. Gheorghe, dar a tremurat pentru cele trei puncte.

În prima repriză, Astafei a marcat pentru ardeleni, însă brazilianul Wallace a readus gazdele in joc. În minutul 59, Simon Măzărache a intrat în istoria nou-promovatei a marcat golul primei victorii obținute de Juventus în Liga 1.

Sepsi a ajuns la șapte meciuri fără succes în campionat. În schimb, victoria le dă aripi celor de la Juventus, care visează acum la salvarea de la retrogradare.

După etapa a 15-a, Sepsi are cu două puncte mai mult decât Gaz Metan şi cu patru decât ultima clasată, Juventus.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Liga Digi Sport
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”