0 - 1
Gaz Metan logo Gaz Metan
16.10.2016, ora 20:30
90+4 |
Final de meci pe Arena Națională! Steaua pierde pentru a doua oară în acest sezon.
90+4 |
Rugasevic vede cartonașul galben.
90+2 |
Ultima schimbare la Gaz Metan! Iese Llullaku și intră Axente.
89 |
Schimbare la Gaz Metan! Iese Munteanu și intră Danci.
82 |
Toșca vede cartonașul galben.
82 |
Boldrin execută bine o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri de poarta medieșenilor însă Pleșca se întinde și respinge în corner.
79 |
O nouă ocazie pentru Steaua! De Amorim șutează periculos din interiorul careului însă Pleșca respinge în corner.
77 |
Pleșca vede cartonașul galben pentru trageri de timp.
75 |
Schimbare la Gaz Metan! Iese Eric și intră Romeo.
72 |
Adi Popa execută periculos lovitura liberă însă Pleșca este la post și respinge.
71 |
Crețu vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.
71 |
De Amorim este faultat de Crețu la marginea careului de 16 metri, steliștii cer penalty însă centralul acordă lovitură liberă de la marginea careului.
68 |
Ocazie uriașă pentru Steaua! Ovidiu Popescu îl păcălește pe Zaharia însă șutul său din interiorul careului de 16 metri este respins din drumul spre poartă de fundașii adverși. Faza este finalizată de Adi Popa, dar și șutul său este respins de către medieșeni.
65 |
Steaua presează dar jucători lui Reghecampf nu găsesc drumul spre gol.
54 |
Boldrin ratează penalty-ul! Brazilianul trimite puternic în bară.
53 |
Crețu vede cartonașul galben pentru faultul la Adi Popa!
53 |
Penalty pentru Steaua! Crețu îl faultează în careu pe Popa și centralul acordă lovitură de la 11 metri.
51 |
Boldrin cere penalty după un contact cu Susnjar dar primește cartonaș galben pentru simulare.
50 |
Steaua ratează prima ocazie a reprizei secunde! Enache reia slab o centrare venită de la De Amorim.
46 |
Ultima schimbare la Steaua! Iese Bourceanu și intră Enache!
46 |
A doua schimbare la Steaua! Iese Jakolis și intră Popa!
46 |
A început repriza a doua! Steaua a avut lovitura de start.
45+1 |
Pauză pe Arena Națională! Steaua este condusă de Gaz Metan.
42 |
Tamaș îl pune la încercare pe Pleșca. Fundașul roș-albaștrilor șutează de la aproximativ 30 de metri însă portarul advers reține.
41 |
Prima schimbare la Steaua! Mitrea este înlocuit de Muniru!
38 |
Ocazie mare pentru Gaz Metan! Eric îl lansează bine pe Llullaku care scapă din marcajul lui Mitrea și-l lobează pe Stăncioiu, mingea se duce însă peste poarta roș-albaștrilor.
36 |
Boldrin șutează slab de la aproximativ 20 de metri de poarta medieșenilor și mingea trimisă de el este reținută de Pleșca.
35 |
Tamaș vede cartonașul galben după un fault la Llullaku.
33 |
Steaua ripostează prin Boldrin, șutul brazilianului din interiorul careului de 16 metri  este respins însă de fundașii adverși.
26 |
Goooollll Gaz Metan!!! Gooolll Munteanu! Medieșenii deschid scorul după șutul lui Alex Munteanu. Mingea trimisă de mijlocașul gazului a fost deviată în propia poartă de Mitrea.
22 |
Ocazie mare pentru Steaua! Boldrin șutează periculos din lovitură liberă însă șutul acestuia de la circa 25 de metri este respins de Pleșca.
17 |
Ovidiu Popescu este găsit bine în careu de către Golubovic care a prelungit o centrare venită de la De Amorim însă mijlocașul a șutat peste poarta lui Pleșca.
10 |
Steaua domină jocul în aceste prime minute dar jucătorii lui Laurențiu Reghecampf nu au reușit să-și creeze vreo ocazie de gol.
6 |
Gaz Metan a început meciul destul de sus și încearcă să pună probleme Stelei.
1 |
A început partida! Gaz Metan a avut lovitura de start!

Steaua - Gaz Metan 0-1. Roș-albaștrii pierd pentru a doua oară în acest sezon

ÎN DIRECT la Digi Sport, Steaua a pierdut al doilea meci din acest sezon. Gaz Metan s-a impus la limită pe Arena Națională, scor 1-0.

Boldrin putea deschide scorul în minutul 22, dar Pleșca a respins spectaculos lovitura liberă. Oaspeții, în schimb, au marcat la prima ocazie: înlocuitorul lui Niță, Stăncioiu, a fost păcălit de devierea lui Mitrea la șutul lui Alex Muntean.

Gaz Metan putea avea chiar 2-0 la pauză, dar lobul lui Llullaku n-a căzut în poartă. În repriza a doua, nou-intratul Adi Popa a scos un penalty după intrarea lui Crețu, fază la care fundașul s-a ales și cu avertisment. Boldrin, însă, a luat la țintă bara și scorul a rămas 0-1.

Ovidiu Popescu a avut și el șansa egalării, dar, când Pleșca a fost depășit, fundașii au respins in extremis. Cu 20 de minute înainte de final, Crețu l-a faultat pe De Amorim la limita careului, fază la care Steaua a cerut iar penalty. Arbitrul a acordat însă doar lovitură liberă și l-a eliminat pe Crețu după al doilea galben.

Portarul Pleșca a mai respins o dată la șutul lui Adi Popa, iar Steaua - Gaz Metan s-a terminat 0-1.