Exclusiv Anghel Iordănescu a dat verdictul! Cine câștigă titlul în SuperLigă: ”Au jucători de valoare”
lunin
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

Gol din Penalty
    FINAL DE MECI! Craiova s-a impus cu 3-1, întorcând rezultatul după pauză, şi urcă pentru moment pe locul 2 în Liga 1. De cealaltă parte, Viitorul nu mai câştigă de trei etape.
  • 90+2 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Roman a intrat în locul lui Bancu.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Tudor Băluţă a primit cartonaşul galben, pentru proteste.
  • 83 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie Craiova! Alexandru Băluţă a scăapt singur spre poartă, dar a ratat complet şutul şi a irosit o şansă excelentă de a face 4-1.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 Craiova! Abia intrat pe teren, Bărbuţ a marcat din apropiere, după o acţiune superbă a lui Bancu pe partea stângă.
  • 74 | Schimbări
    A doua schimbare la Craiova. Răzvan Popa a intrat în locul lui Burlacu.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Martic, pentru un fault asupra lui Ţucudean.
  • 70 | Schimbări
    Ultima modificare la Viitorul. Vână i-a lăsat locul lui Eric.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Bărbuţ a intrat în locul Mitriţă.
  • 62 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Craiova! Oltenii sunt dezlănţuiţi în aceste momente şi au reuşit să întoarcă rezultatul. Bancu a marcat din apropiere, cu o execuţie simplă, după ce Zlatinski a avut ghinion şi a tras în bara transversală.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Horj a intrat în locul lui Măţan.
  • 58 | Gol din Penalty
    GOOOOOL Craiova, 1-1! Mitriţă a transformat impecabil lovitura de pedeapsă şi a restabilit egalitatea.
  • 57 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Ţîru a primit al doilea "galben" şi a fost eliminat.
  • 56 | Penalty-uriCS U Craiova
    Penalty pentru Craiova! Gazdele primesc o lovitură de la 11 metri, după un henţ în careu al lui Ţîru.
    Schimbare la Viitorul. Mladen i-a lăsat locul lui Tudor Băluţă.
    PAUZĂ! Viitorul conduce cu 1-0, după o primă repriză foarte spectaculoasă şi un gol de excepţie marcat de Ţucudean.
  • 42 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Viitorul! Ţucudean a deschis scorul cu unul dintre golurile sezonului. Atacantul campioanei a marcat cu o execuţie acrobatică, după centrarea lui Cicâldău.
  • 38 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie Craiova! Mitriţă a fost din nou aproape să deschidă scorul. Jucătorul împrumutat de la Pescara a tras frumos de la marginea careului, dar mingea a lovit bara.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Mitriţă.
  • 33 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie Craiova! O nouă şansă irosită de gazde. Băluţă s-a descurcat foarte bine până în momentul şutul. Vedeta oltenilor a tras slab, pe direcţia lui Tordai, care a prins fără probleme.
  • 28 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie Craiova! Mitriţă a încercat o execuţie pretenţioasă, la colţul lung, dar Tordai nu a fost suprins şi a prins uşor.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Un nou "galben". L-a primit Mladen, pentru o intrare tare asupra lui Băluţă.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Ţîru, după un fault comis asupra lui Mitriţă.
  • 13 | Faze meciCS U Craiova
    Gol anulat Viitorul! Oaspeţii au reuşit să marcheze, prin Ţucudean, dar reuşita a fost corect anulată, pentru un offside la Măţan.
  • 12 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie Viitorul! Şansă uriaşă irosită de campioni. Lansat excelent de Vână, Ganea a păcălit pasul la offside al apărării Craiovei şi a rămas singur cu Nicolai Calancea. Portarul oltenilor a avut o paradă providenţială şi a păstrat rezultatul neschimbat.
  • 8 | Faze meci
    Fază încinsă în careul oaspeţilor. Bancu a fost accidentat involuntar de Daniel Lopez, care a respins o centrare a lui Martic, iar jucătorii Craiovei au cerut penalty. În cele din urmă, spiritele s-au calmat, iar jocul s-a reluat cu un corner.
Gică HagiFC Viitorul

Craiova - Viitorul 3-1. Oltenii au întors rezultatul după pauză. Campioana, fără victorie de trei etape

CS U Craiova a învins campioana Viitorul, într-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului. Oltenii au întors scorul în repriza a doua şi s-au impus cu 3-1 pe teren propriu, după ce oaspeţii au rămas în 10.

Derby-ul etapei a 20-a din Liga 1 a început cu ocazia lui Cristi Ganea, lansat excelent de Vână, fază urmată de golul anulat al lui Ţucudean. Craiova a replicat pe finalul reprizei, când şutul lui Mitriţă a nimerit bara.

S-a făcut totuşi 1-0, dar pentru Viitorul. În minutul 42, Ţucudean a deschis scorul, cu o execuţie acrobatică, după centrarea lui Cicâldău.

În minutul 56, henţul lui Ţîru în propriul careu a schimbat faţa jocului. Fundaşul oaspeţilor a fost eliminat pentru două "galbene", iar Mitriţă a transformat impecabil lovitura de la 11 metri şi a egalat.

Oltenii s-au dezlănţuit, iar Bancu a marcat pentru 2-1, cu sânge rece, după şutul în transversală al lui Zlatinski. Scorul final a fost stabilit de Bărbuţ, la scurt timp de la intrarea sa pe teren. A fost primul gol al fostului timişorean în tricoul Craiovei.

S-a terminat 3-1, a treia pentru Craiova în ultimele patru meciuri de campionat împotriva Viitorului.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

• 12:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”