Denis Drăguș are preț! Belgienii au anunțat câte milioane de euro vrea Standard Liege

duminică, 17.12.17, ora 20:00
FCSB FCSB
Viitorul Viitorul
Cartonaşe Roşii
    FINAL DE MECI! FCSB s-a impus cu 2-0, chiar dacă a evoluatb o repriză în 10 oameni, şi termină anul la două puncte de primul loc. De cealaltă parte, campioana va coborî de pe locurile de play-off, dacă Dinamo va câştiga mâine la Timişoara.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    "Galben" şi pentru Filip.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Ţucudean. Atacantul campioanei a intrat prea energic asupra lui Junior Morais.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Băluţă, după un fault asupra lui Junior Morais.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la FCSB. Golofca a intrat în locul lui Florinel Coman.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Cicâldău, după un fault asupra lui Momcilovic.
  • 67 | OcaziiFCSB
    Ocazie Viitorul! Niţă a avut o nouă paradă de excepţie, în faţa lui Ţucudean, care a reluat cu capul din apropiere.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Junior Morais.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 FCSB! În 10 oameni, vicecampioana a profitat de primul corner din această repriză, iar Momcilovic a marcat din apropiere, după o gafă uriaşă a lui Tordai.
  • 62 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul. Drăguş a intrat în locul lui Eric.
  • 61 | OcaziiFCSB
    Ocazie Viitorul! Ganea a ratat o nouă şansă mare de a marca. Jucătorul campioanei a amânat prea mult momentul şutului, iar când în sfârşit a tras, execuţia sa a fost prea slabă.
  • 57 | Schimbări
    A doua modificare la Viitorul. Băluţă i-a luat locul lui Daniel Lopez.
  • 54 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Vână a intrat în locul lui De Nooijer.
  • 54 | OcaziiFCSB
    Ocazie Viitorul! Acţiune frumoasă a campioanei, finalizată de Cristi Ganea cu un şut din unghi. Mingea a lovit bara transversală.
  • 51 | OcaziiFCSB
    Ocazie Viitorul! Eric a tras frumos de la 20 de metri, din prima, dar Niţă a răspuns cu o intervenţie pe măsură, prin care a respins în corner.
  • 49 | Schimbări
    Noi probleme pentru Nicolae Dică. Ovidiu Popescu, jucătorul care l-a înlocuit pe accidentatul Pintilii, s-a accidentat la rândul său şi i-a lăsat locul lui Junior Morais.
  • 45+4 | Final repriza 1
    PAUZĂ! FCSB conduce cu 1-0, dar va evolua în 10 oameni în partea a doua, după ce Gnohere a fost eliminat.
  • 43 | Cartonaşe Roşii
    Gnohere a primit direct cartonaşul roşu, după un conflict cu Ţucudean, care a căzut după ce atacantul francez i-a pus mâna în gât.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Florinel Coman a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Cicâldău, şi va rata următorul meci al roş-albaştrilor în Liga 1.
  • 31 | OcaziiFCSB
    Ocazie Viitorul! Eric a fost aproape de egalare, dar mingea pe care a trimis-o cu capul de la 7-8 metri a fost prinsă de Niţă.
  • 30 | Schimbări
    Schimbare la FCSB. Accidentat la gambă, PIntilii nu a mai putut continua jocul şi a fost înlocuit de Ovidiu Popescu.
  • 20 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 FCSB! Lansat excelent de Pintilii, Man l-a păcălit uşor pe Hodorogea şi a finalizat cu sânge rece din apropiere.
  • 13 | OcaziiFCSB
    Ocazie Viitorul! Replica oaspeţilor a venit imediat. Campioana a construit frumos o fază periculoasă, dar apărarea echipei lui Nicolae Dică a blocat execuţiile lui Eric, Chiţu şi Ţucudean.
  • 12 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Prima şansă importantă a meciului le-a aparţinut roş-albaştrilor. Man nu a putut trimite pe spaţiul porţii din apropiere, după o centrare foarte bună a lui Gnohere.
  • 2 | Faze meciFCSB
    Dennis Man a greşit o pasă înapoi, dar Ţucudean nu a putut profita. Atacantul campioanei a tras de la aproximativ 25 de metri, însă prea slab pentru a-l putea bate pe Niţă.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Gică HagiViitorul

FCSB - Viitorul 2-0. Roş-albaştrii au câştigat în 10 oameni şi termină 2017 la două puncte de primul loc

FCSB a rezistat o repriză în 10 oameni şi s-a impus cu 2-0 în faţa campioanei Viitorul, astfel că roş-albaştrii petrec Sărbătorile la două puncte de liderul CFR Cluj. Echipa lui Gică Hagi va coborî de pe locurile de play-off, dacă Dinamo bate la Timişoara luni.

Pe Arena Naţională, elevii lui Nicolae Dică au deschis scorul în minutul 20, prin Dennis Man. Fostul atacant de la UTA a marcat cu sânge rece din interiorul careului, după o pasă primită de la Mihai Pintilii.

Autorul assistului nu a terminat prima repriză pe teren. A fost înlocuit după o jumătate de oră de joc de Ovidiu Popescu, din cauza unei accidentări la gambă.

Lucrurile au mers şi mai prost pentru gazde. Înainte de pauză, golgheterii Ligii 1, George Țucudean și Harlem Gnohere, au intrat în conflict, iar francezul a fost eliminat.

După pauză, FCSB l-a pierdut şi pe Popescu, tot din cauza unei accidentări, însă campioana nu a profitat de superioritate. Cristi Ganea şi Eric au fost blocaţi de Niţă şi de bara transversală, iar ocaziile s-au răzbunat.

În minutul 65, Momcilovic a profitat de o eroare a lui Tordai şi a marcat din apropiere, stabilind scorul final.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano