ULTIMA SCHIMBARE VOLUNTARI! A ieșit Răuță, a intrat POPADIUC
83 |
A DOUA SCHIMBARE VIITORUL! A ieșit Chițu, a intrat HORJ
79 |
Dani Lopez a primit un balon, pe respingere, după care a încercat o finalizare pe colțul scurt, dar a Balauru a parat în corner.
77 |
BĂLAN pentru un fault asupra lui Mladen
76 |
A DOUA SCHIMBARE VOLUNTARI! A ieșit Marinescu, a intrat CERNAT
74 |
VIITORUL A RĂMAS ÎN 10! ȚUCUDEAN A FOST ELIMINAT! Atacantul l-a faultat pe Acsinte, unde la mijlocul terenului, astfel că a fost sancționat
73 |
Fază bună de atac a Viitorului, Țucudean i-a pasat lui Cicăldău iar acesta din urmă a încercat un lob, dar Balauru a reținut.
55 |
Bălan a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, lateral stânga, dar mingea, care se ducea spre colțul lung, a trecut peste transversală.
47 |
Țucudean a primit o pasă pe pozițe viitoare, pe dreapta, l-a eliminat apoi foarte ușor din joc pe Mihai Popescu, a intrat în careu, dar și-a bătut joc de oportunate. A încercat un exterior către Chițu, dar a ieșit doar o pasă simplă la portar.
46 |
45+2 |
PAUZĂ
45+2 |
Țucudean a fost aproape de gol, după o preluare în careul gazdelor, dar Popescu l-a blocat în ultima clipă.
43 |
Bălan a reluat cu capul, din interiorul careului, dintre doi adversari, după o centrare a lui Răuță, dar Rîmniceanu, atent, a reținut.
40 |
Lopez a dat o centrare-șutată de la marginea careului de 16 metri, dar nu a cadrat cum trebuie. Hodorogea a încercat o deviere cu capul, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
36 |
Eric a executat o lovitură liberă, din semicercul careului de 16 metri, poziție centrală, dar mingea, trimisă pe jos, a fost prinsă de Balauru
33 |

VIITORUL PUTEA PRIMI PENALTY! Ganea a intrat în careu, după o cursă personală, dar a fost deposedat de Filipov. Găman a arătat că nu a fost niciun penalty și a lăsat jocul să continue.

Din reluările tv se poate observa cum Filipov, deși atacă de la spate, ciupește mai întâi mingea.

30 |
ȚÎRU pentru un cot aplicat lui Bălan. Pentru că se află la al patrulea galben al sezonului, fundașul va fi suspendat etapa viitoare.
20 |
HODOROGEA pentru că a intrat pe teren fără consimțământul arbitrului. Fotbalistul ieșise pe margine pentru a primi îngrijiri medicale, după ce a recepționat o lovitură în cap și a căzut secerat.
10 |
GOL ANULAT VOLUNTARI! Olteanu a executat foarte bine o lovitură liberă, de pe dreapta, a centrat în careu, Balaur a urmărit mingea, flancat de Țîru, dar aceasta nu a fost atinsă de nimeni și a intrat în plasă. Bucuria gazdelor a fost de scurtă durată, deoarece George Găman a considerat că Balaur l-a împins pe fundașul oaspeților.
8 |
Fotbaliștii de la Voluntari au reușit o fază foarte bună, Bălan a scăpat singur, de la aproximativ 30 de metri de poarta oaspeților, dar Rîmniceanu a ieșit bine la marginea careului de 16 metri și a blocat o acțiune care se putea termina cu gol.
2 |
Olteanu a executat o lovitură liberă, din afara careului, lateral dreapta, a centrat în careu, dar Bălan, bine flancat de Țîru n-a putut relua cu capul, astfel că mingea a trecut peste transversală.

Video rezumat: FC Voluntari - FC Viitorul

Voluntari - Viitorul 0-0. Ilfovenii n-au profitat de eliminarea lui Țucudean. Trupa lui Hagi, la al 7-lea meci fără eșec!

FC Voluntari nu rupe blestemul noului stadion Anghel Iordănescu - ilfovenii nu au reuşit să înscrie nici împotriva Viitorului. Bălan a oferit ratarea meciului încă din minutul 2, la centrarea lui Olteanu.

Peste opt minute, o nouă centrare a lui Olteanu a ajuns în plasă, dar reuşita a fost anulată pentru un fault în atac al lui Balaur. Gazdele au cerut lovitură de la 11 metri la intervenţia lui Mladen asupra lui Acsinte, dar Găman a lăsat jocul să continue.

Imediat, Ganea a căzut în celălalt careu, în duel cu Filipov, dar nici de această dată nu s-a dictat penalty.

Eric a fost singurul jucător al Viitorului care a şutat pe poartă în prima repriză. Campioana a jucat în inferioritate numerică în ultimul sfert de oră, după ce Ţucudean a văzut al doilea cartonaş galben.

Chiar şi aşa, Lopez a fost aproape de gol, dar FC Voluntari - Viitorul s-a încheiat 0-0, la fel ca in tur.

Viitorul are cinci meciuri consecutive fără gol primit în Liga 1 şi a ajuns la 7 meciuri la rând fără înfrângere în toate competiţiile. De partea cealaltă, pentru FC Voluntari a fost al treilea 0-0 la rând pe teren propriu.