Schimbări
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL. Dinamo câștigă chinuit meciul cu FC Brașov, scor 2-1
  • 90+2 | Ocazii
    Rotariu a luat o fază pe cont propriu a intrat în careu după care a încercat o centrare de pe linia de corner, dar Mutu s-a opus.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Grecu a primit și el un cartonaș galben
    Boubacar a primit un cartonaș galben.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Surdu a fost și el avertizat pentru proteste
    Dias a primit un cartonaș galben pentru că Balaj a considerat că brașoveanul a simulat în careu.
  • 87 | Ocazii

OCAZIE MARE FC BRAȘOV. Dias a scăpat singur cu Bălgrădean, a intrat în careu după care a fost “cosit“ de Grecu. Penalty clar pentru brașoveni, dar Balaj a dictat fault în atac.

• 84 | Ocazii
    URIAȘĂ OCAZIE DINAMO. Thomas, excelent găsit cu o pasă în careu, a rămas singur cu Mutu, dar l-a luat la țintă pe portar, după care a faultat în atac.
  • 79 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA DINAMO. A ieșit Matei, a intrat ROTARIU
  • 78 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Străuț a intrat cu talpa în față asupra unui jucător de la Dinamo și a primit al doilea cartonaș galben, fiind eliminat!
  • 77 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA DINAMO.  A ieșit Filip, a intrat GRECU.
    ULTIMA SCHIMBARE LA FC BRAȘOV. A ieșit Vagner, a intrat DIAS
  • 76 | Goluri
    GOOOOOL FC BRAȘOV: 2-1, AGANOVIC. Mijlocașul a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri.
  • 74 | Penalty-uriDinamo București
    Boubacar l-a faultat pe Surdu. PENALTY FC BRAȘOV
  • 67 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA FC BRAȘOV. A ieșit Buga, a intrat TĂTAR.
  • 64 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA DINAMO. A ieșit Țucudean, a intrat THOMAS.
  • 63 | Ocazii
    OCAZIE MONUMENTALĂ DINAMO. Țucudean a fentat ofsaidul a plecat în viteză de lângă Ionescu și, după o cursă de 20 de metri, a tras la colțul lung, dar pe lângă poartă.
  • 56 | Ocazii

Țucudean a scăpat singur cu Mutu, în poziție centrală, după o pasă excelentă a lui Matei, dar asistentul Vladimir Urzică a dictat eronat ofsaid.

• 55 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 2-0, LAZĂR. Mijlocașul a profitat de lejeritatea fundașilor brașoveni și de pasivitatea lui Mutu și a înscris pe colțul scurt.
  • 53 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA FC BRAȘOV. A ieșit Mateiu, a intrat FONSECA
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 1-0, THICOT. Mijlocașul a reluat cu latul în stânga lui Mutu, din interiorul careului mic, din centrarea lui Curtean.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Mateiu a primit un galben ca urmare a unui fault comis asupra lui Filip.
  • 34 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ DINAMO. Matei a insistat pentru o minge la marginea careului, apoi i-a pasat în adâncime pe dreapta lui Lazăr, care, la rându-i, a centrat în fața porții, dar Boubacar a ratat la milimetru să atingă mingea și să marcheze.
  • 30 | Ocazii
    Curtean a expediat un șut de la marginea careului, Mutu a respins printr-o robinsonadă în față, acolo unde se afla și Țucudean, dar Vagner și Ionescu au respins pe rând și brașovenii au scăpat fără gol.
  • 22 | Ocazii
    Matei i-a “furat“ mingea lui Ionescu a scăpat singur pe dreapta și, după ce a văzut că n-are pe nimeni în careu, a ales să tragă pe colțul scurt, deși intrase în unghi. Mutu a vrut să prindă mingea, dar a scăpat-o în corner.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Străuț a fost avertizat cu un cartonaș galben pentru un fault la Curtean.
  • 11 | Ocazii
    Mare ocazie de gol Dinamo. Boubacar a reluat cu capul, din centrarea lui Luchin, dar Mutu a respins în față. Boubacar a urmărit faza și a tras din nou la poartă, dar, de data aceasta, Aganovic s-a opus.
  • 3 | Ocazii
    Rus i-a pasat excelent lui Țucudean în careu, dar atacantul, cu capul în pământ, și-a bătut joc de fază și a pasat în fața porții, acolo unde nu se afla niciun coechipier.
  • 1 | Ocazii
    Un moment comic din apărarea dinamovistă, în urma căruia Bălgrădean n-a fost în stare să prindă o minge plouată, dar l-a lovit pe Luchin, l-a adus pe Buga în situația de a marca, dar a tras în blocaj de la 11 metri.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut brașovenilor.
Alexandru PeliciFC Brașov

VIDEO Dinamo-FC Brașov 2-1. “Câinii“ au câştigat greu, deși au avut un om în plus

Dinamo a câştigat cu emoţii meciul de acasă cu FC Braşov, după o partidă presărată cu erori decisive de arbitraj. La scorul de 2-1, pe final de meci, FC Brașov ar fi trebuit să primească o lovitură de la 11 metri, dar Balaj a lăsat jocul să continue.

Ardelenii puteau deschide scorul rapid, dar Buga a fost blocat de Luchin, după eroarea lui Bălgrădean. Mutu, care a fost eroul oaspeților, a scos lovitura de cap a lui Boubacar din minutul 11, iar Luchin a fost aproape de autogol cinci minute mai târziu.

Portarul braşovenilor s-a opus şutului lui Cosmin Matei, dar Dinamo a terminat prima repriză în avantaj. Curtean a centrat în careu în minutul 45, iar francezul Thicot l-a învins pe Mutu, rămas fără reacţie pe linia porţii.

Alb-roşiii şi-au mărit avantajul la zece minute de la reluare, când Lazăr a şutat plasat după o acțiune individuală. Ţucudean putea face 3-0 peste opt minute, însă a trimis pe lângă poartă, după ce tot el fusese oprit eronat din drumul spre gol, de către tușierul de pe acea parte. Braşovenii au revenit în joc după un penalty obţinut de Surdu şi transformat de Aganovic în minutul 75.

Imediat, fundașul Străuţ a văzut al doilea galben şi a fost eliminat din tabăra brașoveană. Thomas şi Boubacar nu l-au putut învinge pe portarul braşovean, în aceeași fază, iar Cristi Balaj nu a văzut penalty la intervenţia lui Grecu asupra lui Dias, în minutul 86. În ciuda presiunii de pe final de meci, Dinamo a obținut victoria, a treia consecutivă în toate competițiile, în fața a 4.900 de fani alb-roșii.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...